Przeglądając allegro.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

zafael pisze: nie rozumiem
figurka jest naprawde ołowiana
i naprawde z GW
Chodziło pewnie o to, że GW nie robi już figurek z ołowiu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Treevill pisze:zaden olow ... tylko stop o nazwie white metal
tego steam tanka robili z ołowiu
kiedys GW produkował tylko w ołowiu :wink:

To jeden z powodow dlaczego ten temat jest nie do konca sprawiedliwy
ale z mojej strony to juz bedzie EOT na ten temat

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

patrzac na moje figurki z 85 roku (jeszcze nie pomalowane...ale za kilka dni zaczne je malowac) nie widze zeby byly olowiane (znam sie troche na tym i gdyby z olowiu mialy by ciemna barwe)... wiec zaczalem szperac po necie i znalazlem ze figurki GW byly produkowane z white matalu z zawartoscia olowiu a nie z olowiu (jak dla mnie kolosalna roznica ) dlatego stare figurki maja tendencje do odbarwiana sie pod wplywem kontaktu z powietrzem - gdy np kupisz archiwalny oryginalnie zapakowany blister to zauwazysz ze figurki sa jasne ... dopiero w roku 97 GW zaczelo produkowac figurki z white metalu bez zawartozci olowiu ... na skutek nowych przepisow dotyczacych zabawek ...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

@Treeevil - nawet ołowianych żołnierzyków nie robiono z czystego ołowiu ;) Mówiąc o ołowiu mamy na myśli bazę ołowiowo-cynową dla stopów łatwotopliwych takich jak stop Neewtona, Wooda czy Rosego
Obrazek

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

no masz racje ... ale nie mylmy zolnierzykow z "olowiu" (ze stopu olow plus cyna) z figurkami GW (z white metalu czy to z zawartoscia olowiu lub bez olowiu)

okreslenie ze figurka zrobiona jest z "olowiu" jest moim zdaniem bledne
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, o 11:12 przez Treevill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Treevill pisze:no masz racje ... ale nie mylmy zolnierzykow z "olowiu" (ze stopu olow plus cyna) z figurkami GW (z white metalu czy to z zawartoscia olowiu lub bez olowiu)
Co wy z tym white metalem i white metalem. Nazywajmy rzecz po imieniu (bo brzmi to jak jakaś alchemiczna tajemnica). To jest zwykły stop nisko(łatwo)topliwy na bazie 50% bizmutu. I tyle. Żaden z tego wynalazek ani white metal ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

szybciej jest napisac white metal niz "stop nisko(łatwo)topliwy na bazie 50% bizmutu" :P

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Treevill pisze:szybciej jest napisac white metal niz "stop nisko(łatwo)topliwy na bazie 50% bizmutu" :P
Eeeeeh wy młodzi... tylko na łatwiznę by szli ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

no masz racje ... ale nie mylmy zolnierzykow z "olowiu" (ze stopu olow plus cyna) z figurkami GW (z white metalu czy to z zawartoscia olowiu lub bez olowiu)
potocznie po zmianie składu stopu, wczesniejsze nazywane były ołowiane.
Nie rozumiem wiec w czym rzecz. Nazwa sie ta przyjeła i wiekszosc ludzi grajacy od czasow starej ed. nazywa je ołowianymi. Jakos nie interesuje mnie ile było ołowiu w ołowiu. Dla mnie i wiekszosci zapewne to nieistotne
okreslenie ze figurka zrobiona jest z "olowiu" jest moim zdaniem bledne
wow, fakt na szubienice za błachsze przewinienia wysyłali...

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

a piszac "mlody" masz na mysli starz na forum czy wiek ??? :P
ha ha ha ... moze jeszcze mnie gowniarzem nazwiesz ??? (zart do watku z pro paint - zeby nie bylo nieporuzmienia)

mozna potocznie mowic "figurki z olowiu" i wcale ci tego nie zabraniam ... ale uwazam ze jest to bledne okreslenie

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zafael, ten ST - z tego co pamiętam - został już zrobiony w stopie bezołowiowym.
I jest różnica pomiędzy "figurka z ołowiu" a "figurka ze stopu zawierającego 50% ołowiu".
Koleś chciał zarządzić i poza "pro malowaniem" zrobić z niej ołowiany unikat. Jak wyszło - widać.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

KrzysiekW pisze:Szkoda Waszego pisania - to typowe dla Fanatyka, niczego się nie nauczył.
Najpierw prowokuje (na rózne sposoby), a jak ktoś się postanowi na to odpisać, to poleci z płaczem do Administracji. Dobrze, że Salemik nie ma tu konta, bo jeszcze by bana dostał.
Pozdrawiam,
Krzysiek
WYPRASZAM SOBIE

Nie rozmawiałem z nikim z administracji na ten temat. Więc odwal się koleś.

A na resztę komentarzy nie będę odpowiadał - po co kolejny flame.

A ja się zgodzę z Tomashem - to było może i chamskie. A że tak się tylko da z niektórymi - to już nie moja wina.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Fanatyk pisze:A że tak się tylko da z niektórymi - to już nie moja wina.
Twoja wina jest taka, że nie musiałeś tak chamsko pociskać, mogłeś - jeśli już koniecznie chcesz typa nawracać - ująć to wszystko mniej obraźliwie i bez napuszania się.
BTW, jakich "najlepszych polskich malarzy" znasz osobiście?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Fanatyk pisze:Więc odwal się koleś.
To ja sobie wypraszam tak chamskie odpowiedzi. Jak Cię nerwy ponoszą i nie umiesz kulturalnie odpisać, to może zrób sobie przerwę od forum, idź na spacer czy coś w tym guście.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Spokój. Pax, pax między chrześcijany.
Sugestia spacerku jak najbardziej na miejscu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

hehehe, chciał pokazać starszym kolegą jaki z niego jest żurnalista śledczy rodem z GW czy TVN a wyszedł na pajacyka.
:roll:

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Ja jestem zwolennikiem zasady 'widziały gały co brały' jest fotka i to chyba ważniejsze niż głupie gadanie o technikach użytych w malowaniu czy dopisek pro painted czy coś takiego.

a tępienie kłamstwa zacznij od siebie Fanatyku bo z tymi najlepszymi malarzami to chyba joke :)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Proszę na priv, nie mam zamiaru się z nikim kłócić na forum więcej, uszanuję prośbę Tomka.

Feel free.

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

Moglibysmy juz temat Fanatyka zakończyc?
nie mozemy wstawiac tutaj aukcji z allegro tak jak bylo wczesniej, czyli wstawic adres, troche sie posmiac, itd.?
Fanatyk, na poczatku moze i bylo to smieszne, ale juz wyzywanie się i wykłócanie, czy maluje koles dobrze czy tylko topi figurki w farbie, juz nie jest smieszne.
wróćmy do normalności, nie kłóćmy sie, i nie róbmy off-topa
;)

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Tu się robi tylko offtop :lol2:
A i tak btw: http://allegro.pl/item284823539_rzeczni ... paint.html
Czyli kolejna aukcja Pana od mtg, i jak zawsze pro painted ;)

ODPOWIEDZ