Przeglądając allegro.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

koles ma poczucie humoru...takie opisy sa ok a nie "pro-paint"

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »


Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Sa!nt pisze:http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=286172044

benzyna idzie w górę.
:shock:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hej, Niemcy w czasie wojny jeździli takimi cudeńkami, jak juz im się surowce wyczerpały, nic śmiesznego w tym nie ma !!

Awatar użytkownika
Napoleon
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź United
Kontakt:

Post autor: Napoleon »

baa - był nawet projekt odrzutowca napędzanego węglem ;) (serio :) )

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

I Hitlerjugend pod koniec wojny latało na drewnianych samolotach.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

To nie jest takie śmieszne. Hitlerowcy naprawdę ostro pociskali badania nad silnikami na gaz generatorowy i gaz drzewny, zwłaszcza kiedy napierali na wschód, a złoża ropy w Rumunii były całkiem odległe.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Świetny gość, prawdziwy Mekaniak - wielkie uznanie ode mnie za żyłkę do majsterkowania.

A samochód wygląda nieomal jak z "Powrotu do przyszłości" ;).

Kupiłbym, ale te kotły trochę niezgrabnie wyglądają - przydałoby się je ostro odpicować.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

napisz do mtv:)


dla mnie mad max jak żywy. kupiłbym do mego filmu jakbym miał za co.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Zerknijcie na inne jego aukcje ;)

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Kurcze, śmiejecie się z chłopaków, którzy zamiast wpisać pre-paint w aukcji walną przez pomyłkę pro-paint, bo nie widzą różnicy, a przegapiacie takie smaczki, od których aż ślinka cieknie ;)

Kumpel podesłał mi link do fajnych i w miarę tanich skavenów z pytaniem, czy odlewanie figurek jest przestępstwem ;)
Dla mnie były to zwykłe figsy i ciężko w ogóle dostrzec różnicę, gdy się patrzy na aukcje kolesia:
http://allegro.pl/my_page.php?uid=651096
Jakoś mi się nie chciało wierzyć, że można tak po prostu po niższej cenie twierdzić, że po prostu piraci więc zarządałem dowodów, w końcu koleś sam pisze:
Jestem uczciwym kontrahentem, o czym świadczy duża ilość pozytywnych komentarzy. Pochodze z Lublina - na terenie tego miasta możliwy jest osobisty odbiór wylicytowanych przedmiotów. W innym przypadku koszt wysłania przesyłki do wagi kilograma jest stały i wynosi 8 zł.
Wszystkie sprzedawane przezemnie figurki są bez podstawek, niepomalowane, niesklejone., chyba że w aukcji napisane jest inaczej
Zażądałem więc od kolegi dowodów, na to, że chłopak je odlewa i wtedy aż zrobiło mi się głupio, bo koleś przecież podał link do stronki z większą ilością informacji:
http://workshop_06.republika.pl/
Tutaj sprawa nie zostawia już nawet cienia wątpliwości. Kolega zastanawiał się nad informowaniem od razu Allegro, ale szkoda by było, żeby zamknęli mu konto, a Wy nie mielibyście sie na kim wyżywać (przynajmniej połowa z Was, druga połowa wyśle mu pewnie zamówienia ;) ).
Stąd też pomysł posta w tym flejmerskim temacie i oczekiwanie na szybkość reakcji głównych zainteresowanych psuciem im interesu ;)
Że tak powiem zaczepnie:
CZAS START! :D

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

nie ma sie co dziwic ze pojawiaja sie tacy ludzie wykonujacy podrobki ... w Polsce nadal Warhammer ma status drogiego hobby ...

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Treevill pisze:nie ma sie co dziwic ze pojawiaja sie tacy ludzie wykonujacy podrobki ... w Polsce nadal Warhammer ma status drogiego hobby ...
Hahahahaha czyli już wiemy kto u niego zamawia hahaha ^^
Fajny, "ostrożny" post Treevil ^^
Ogólnie dziwie się, że tyle czasu minęło i jeszcze nie opluwa tutaj nikt nikogo ^^. Wniosek jest następujący - forumowi "krzykacze" czekają na reakcję większości ^^.

Moje zdanie jest proste: figurki drogie, piractwo złe - wybór należy do ciebie ^^.

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

wiesz to bylo stwierdzenie ogolne ... takiej beszczelnej podroby bym nigdy nie kupil ... ale czesto kupuje stare archiwalne figurki na ebayu i kupujacy nawet moze nieswiadomie kupic podrobke

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Spoko men - to był żart ^^.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Uzdolniony i przedsiębiorczy chłopak - też chciałbym tak ładnie odlewać - już się loguję na Allegro ;).

A tak na poważnie...

Dość drogie te odlewy; często można te same figurki oryginały, tyle że używane, w podobnej (a może nawet w niektórych przypadkach i tyci-tyci niższej) cenie zakupić.

IMO chłopak strzelił sobie ostrego samobója tą stroną informacyjną; sprzedawałby po cichu na boku odlane metale i mało kto by się pewnie zorientował, w czym rzecz. A jeżeli już koniecznie chce mieć stronę, to bardzo ogólną, nie odnoszącą się do żadnego producenta - stronę o "precyzyjnym odlewaniu", a nie z cennikiem zawierającym konkretne figurki GW ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kapitan Hak pisze: IMO chłopak strzelił sobie ostrego samobója tą stroną informacyjną; sprzedawałby po cichu na boku odlane metale i mało kto by się pewnie zorientował, w czym rzecz.
Mało kto, albo nikt.
O ile nikt zdecydowany na kupowanie oryginałów nie kupi odlewów z żywicy - bo nawet posprejowane mają po prostu inny ciężar niż plastik [metal pomijam ;)] - to z metalami nie każdy odróżni po ciężkości figurki.

Całkiem zgrabne te odlewy.

P.S. A odlewanie na własny użytek chyba nie jest przestępstwem?

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Skavenblight pisze:P.S. A odlewanie na własny użytek chyba nie jest przestępstwem?
Nie widzę żadnych przeszkód (chyba że mi je klapka na pirackiej gałce ocznej przysłoniła).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

"Na własny użytek", a nie na sprzedaż ^^.

ODPOWIEDZ