[Warszawa] Drużynowe Mistrzostwa Polski 8-9.06.2024

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Re: [Warszawa] Drużynowe Mistrzostwa Polski 8-9.06.2024

Post autor: Crane »

lapamat pisze: 10 cze 2024, o 11:41 @Janus - nie o wyniki mi tutaj chodzi, tylko o chaos jaki suplementy wprowadzają. Nikt nie zna do tego zasad, rozpiski są bardzo dziwne, np. ja grając z Azurixem nie wiedziałem zupełnie co się dzieje na stole, nagle jego unity miały po 10 defenca, potem się okazało że moje też z jakiegoś powodu mają, jakieś +1 co CR na całym stole, generalnie rozpierducha. Dlatego mówię - niech to będzie cały rok nawet grane, ale może nie na DMP...

Pisząc o suplementach mam nadzieję, że nie masz na myśli Gigantów tylko jakichś Asklanderow, Legion of Sin itp...? Giganci, chyba, jako tako się zadomowili na arenie battlowej i raczej się kojarzy ich zasady (bardzo złożone nie są).
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1658
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

lapamat pisze: 10 cze 2024, o 11:41 @Janus - nie o wyniki mi tutaj chodzi, tylko o chaos jaki suplementy wprowadzają. Nikt nie zna do tego zasad, rozpiski są bardzo dziwne, np. ja grając z Azurixem nie wiedziałem zupełnie co się dzieje na stole, nagle jego unity miały po 10 defenca, potem się okazało że moje też z jakiegoś powodu mają, jakieś +1 co CR na całym stole, generalnie rozpierducha. Dlatego mówię - niech to będzie cały rok nawet grane, ale może nie na DMP...

Ale nie znasz bo nie wiedziales gdzie znalezc booki, bo nie umiesz czytac czy o co chodzi?
Pdf'y sa za darmo w zakladce downloads na forum 9th age, a na suplach gramy od ponad roku.
W 12 miesiecy nawet takie zero jak ja przeczytalo booki.
Obrazek

Awatar użytkownika
lapamat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137

Post autor: lapamat »

Crane pisze: 10 cze 2024, o 12:48
Pisząc o suplementach mam nadzieję, że nie masz na myśli Gigantów tylko jakichś Asklanderow, Legion of Sin itp...? Giganci, chyba, jako tako się zadomowili na arenie battlowej i raczej się kojarzy ich zasady (bardzo złożone nie są).
Tak, miałem na myśli armie z suplementów.

Tak jak mówisz - giganty są proste, fajne i przyjemne - tu myślę że nikt nie ma większych zastrzeżeń. Natomiast niektóre armie z suplementów mają bardzo wysoki poziom skomplikowania zasad, nie podlegają tak intensywnemu playtestowaniu i balansowaniu jak pozostałe booki: w mojej ocenie nie powinny być dopuszczane na najbardziej kompetytywnym turnieju w PL. Rozumiem że każdy może mieć w temacie inne zdanie, niemniej ja wyrażam swoje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Janus pisze: 10 cze 2024, o 10:41
lapamat pisze: 10 cze 2024, o 09:31 Jedna uwaga z mojej strony: uważam że na turniejach rangi DMP nie powinniśmy dopuszczać suplementów. Mocno wypaczają mete, nikt nie do końca nie zna ich zasad, nie wie jak to gra i myślę, że to nie są oficjalne armie z jakiegoś powodu. Wd mnie suplementy powinny być dopuszczone na lokalach i masterach, ale nie na DMP.
Dla mnie gra suplementem było ciekawą odmianą, po wynikach nie wybijają się wcale ponad inne armie, są w środku stawki. Zwykłe demony (np. rozpa Lipka) da się się lepiej złożyć.

Za to zdecydowanie High Elfy nie powinny być dopuszczone do żadnego turnieju, to dopiero wypacza grę!
Suple sa super, na uk graja na nie standardowo i to zawsze są ciekawe klimatyczne armie ludzi z pomyslem i mimo że to lata juz graja to tam wyników jakos nie robi wiec totalnie fluuf opcja, milo ze jest na dmp!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

rainqer
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: rainqer »

Dzięki wielkie za organizację turnieju i brawo dla Oridinu. Dmp to jest jednak wydarzenie. Kłaniamy się wszystkim przeciwnikom i do zobaczenia za rok.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1239

Post autor: Big Boss M. »

Brawo Aga i Myth, super organizacja. Gratulacje dla Ordinu! Dziękuję kolegom z drużyny za wspólną grę a przeciwnikom za bardzo wymagające i przebiegające w przyjaznej atmosferze bitwy.

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 563
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

Jak zwykle super :) pograłem, pogadałem, pośmiałem się, łepetynę wykończyłem i czekam na kolejny duży master w Paprotni :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Jak zwykle było cudownie, wielkie ukłony dla Cypriana, Dreefa, Shina i Debeliala za mega fajne gierki. Po trzech latach prób udało się wywalczyć pudło i mega się tym jaramy :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dzięki wielkie dla Marka i Agi za organizację. Jak zwykle, impreza wyszła super.
Cieszynka, że ciśniemy dalej w ludki i jest okazja wszystkie graby skleić.
Gratulacje dla pudła! Super Stacha z krzesłem znowu zobaczyć :)

Osobne podziękowania dla drużyny i przeciwników, fajne gierki!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Też na to krzesło trochę czekałem :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Góral86
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170

Post autor: Góral86 »

Na pierwszym miejscu bardzo Dziękuje moim zajebistym i niepowtarzalnym Kolegom z Teamu: WWSek, Kubencjusz, Bogu, Żyraf, było walecznie i idealnie.
Dzięki dla przeciwników: Dreef, Krasnal, Klaudel, Przecin, Krychu, fajne bitwy, sprawnie i koleżeńsko zagrane, z błędów wyciągne wnioski 🙂
Wszystkim Wam Battlowcom dzięki że mogliśmy się spotkać, jesteśmy najlepsi.
Na koniec wielkie wyrazy uznania dla Agnieszki i Mytha.Organizacja top od the top, na sali i poza, zawsze można było liczyć na pomoc rozmowę i uśmiech.

Kallor
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Kallor »

I na wspaniałą kawę w najgorszym możliwym momencie bitwy :mrgreen: Dzięki :D

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Wspaniale byly to miszczostwa, nie zapomne ich nigdy.
A czego sobie zycze na przyszlych? Tego samego :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Laik pisze: 9 cze 2024, o 16:50
P.S.2 szacun dla Rogatego Szczura - prawilne fluffowe miejsce
To miejsce miało być dla teamu nr 2, a my jak to Szczury mieliśmy wpaść na pudlo z za ściany, ale JH2 przeszkodziło.

ODPOWIEDZ