Plotki na temat army booka do 7. edycji

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Murmandamus pisze:Ponieważ w piątce kawalerię spowalniał barding a piechotę ciężka zbroja+ tarcza. Coldy nie miały bardingu dając samą skórą taką samą ochronę a mając mv 8. A co do gava thropa cierpiącego od rany dark swordem to jest on wrogiem publicznym większości dark elfickiej społeczności. 6 chudych lat to długi okres.
Hmm..nie mam juz rulebooka do piatej edycji, ale bylem pewien, ze kawaleria byly spowalniana w obu przypadkach. Pamietam, ze tak gralismy...a moze nie? ;) Hmm...w kazdym razie dzieki za sprostowanie.

zjawa
Plankton
Posty: 4

Post autor: zjawa »

HE mają przerzuty psychologii przeciwko nam, a my co? Hate, ewentualnie dostaniemy eternal hatred, jeśli będzie hate na wszystko.
HE mają ASF. A my mamy mieć podobno AP lub Poison! Więc sprzydałoby się coś co zmniejszy działanie ASF na nas w CC.
Może AP razem z Poisonem, albo ta zasada, którą wymyśliłem. Wymyślcie coś sensownego co by mogło z tym konkurować, bo ja chce walczyć z HE w CC, a nie chować się po kątach i strzelać!

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Zjawa: Po co mamy wymyslac ?? to GW jest od wymyslania, mozesz sobie jedynie pomazyc, a oni i tak zrobia swoje.

zjawa
Plankton
Posty: 4

Post autor: zjawa »

Ale jak dojdziemy do jakiegoś dobrego rozwiązania, to możemy to podesłać GW.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Tak już widzę jak GW posłucha graczy z Polski, możemy mieć co najwyżej nadzieje że nie skopią nam nowego AB i dostaniemy w końcu dobre zasady do armii.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

chlopaki skoro ten kodeks ma sie pojawic w tym roku to znaczy ze minimum od roku jest juz gotowy i teraz debatujemy tylko nad tym co ewentualnie mozemy w min zastac a wasze propozycje moga miec racje bytu jak upijecie cavatore i mu ten pomysl podsuniecie ale w 8 edycji.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Zapewne wiekszosc modeli juz ma swoje 3up y (czy jak to sie nazywa..). Wiec zapewne DE w wersji 90% juz gdzies tam egzystuja. Trzeba tylko na ploteczki poczekac...

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Tullaris pisze:Tak już widzę jak GW posłucha graczy z Polski, możemy mieć co najwyżej nadzieje że nie skopią nam nowego AB i dostaniemy w końcu dobre zasady do armii.
nie przesadzaj z marudzeniem, bo armia moze byc jeszcze gorsza :wink: ta obecna nie jest wcale tragiczna.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@zjawa

:lol:

ok, HE też walczą od wieków i to zdecydowanie dłuzej niż De bo ich jeszcze jako tako nie było, wiec powinni dostać tą zasade w erracie :lol:

no prosze Cię :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nie twierdze że armia jest tragiczna no ale mogła by być lepsza.
Natomiast co do wypowiedzi Kosy to ośmiele się jednak twierdzić że DE walczą tyle samo HE, w końcu w czasach Aneariona to lud Nagarythe czyli przyszli Druchii waliczyli na pierwszej lini wojny z Chaosem. A wracając do temat to wie ktoś może coś na temat Egzów skoro tracą KB to co w zamian, ja bym proponował S4, 2A, i machają Draihami zgodnie z inicjatywom koszt 13 maks 14 pkt. (nie tak dobre jak SM ale zawsze coś).
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

czyli proponujesz swordmasterów z siłą 6 (4+2 tak?) a do tego tańszych o 1-2pkt?
no dobra po inicjatywie to nie to samo co ASF ale blisko :)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

ASF u SM to przegięcie i nawet Egzy jakich proponuje mieli by z nimi ciężko, natomiast w walce z innymi piechotami byli by zdecydowanie lepsi, a co do ceny to nie mogą być tak drodzy jak SM, w końcu nie byli by jednak tak dobrzy jak oni
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

No ale Jasiuuu nie zapominaj, że to SM mają 6WS a egzeki tylko 5. Za wysoki WS trzeba płacić, w przeciwieństwie do siły ; ]

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

ja myślę że 2A S3 WS5 Armour piercing(jako ich special rule) byłoby zdecydownie wystarczająco z hatem za 12-13 punktów( z heavy armourem)

ale ostatnio GW patrzy w fluff troche mimo wszystko i moim zdaniem bardziej realne jest
1A WS5 S4 z armour piercing albo S3 D3Woundów

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

d3 woundy badzo do nich pasuje, ale nie przekłada to sie az tak na ich skutecznosc, no chyba, że w szarzy to bójcie się wszystkie kroxy, orgy, treekiny też, no ale jak tych pierwszych jest sporo to tych nastepnych nie koneicznie
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

smoki, wywerny, giganty, wszytskie monstery , bohaterowie.
By to do nich bardzo pasowało wtedy z hate'em WS5 1A S5 D3W armour save 5+ i wzrost punktowy minimalny do maxymalnie 12-13punktów i jest ciekawa jednostka, bardzo przydatna . Wtedy już taka piątka z championem byłaby sensowna i strasznie tania.
Od dużej ilości ataków są wiedźmy którym wystarczy dac warda na 5+(bardzo możliwa zmiana moim zdaniem) wtedy przy koszcie nawet 15punktów za model byłyby z hate-m mordercze. A i pewnie będą miał WS6
Black Guard nie są źli mają AS5+, Stubborn na 9, eternal hatred, jabym im wmontował fear jeszcze i koszt 15 punktów i nie jest źle a i oczywiście przejście do speciali.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do BG to zgadzam się w 100%, zaś o Exekach to nie do konca to d3 w ich ratuje, owszem zasada bardzo fajna i pasująca do nich jak nic, ale zważ, że prawie wszystko co ma woundów 2+\3+ jest zdecydowanie szybsze i ma mega kopa zdolne wyciać cały pierwszy szereg, no ale to juz musiałąby być troska generała aby sie tak nie stało i aby exeki szarżowały.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

dokładnie jednostka ma potencjał i za małe punkty dobry generał ją pewnie wykorzysta nie wszystko musi byc hyper-pakerne i wytrzymałe. za 12-13 punktów byliby fajnym wyborem i byliby super klimatyczni.
Z tym sztandarem np. +d6 do szarży byliby naprawdę konkretni , oddział 10-12 za jakieś niecałe 200p z sztandarem i championem byłby naprawdę super killerem

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Ja tam bym wolal zeby jednak potrafili zloic wszystko (na dobra sprawe bracia SM sa w stanie skopac tylek kazdemu) np dzieki mistrzoswskiemu wyszkoleniu maja -1 to hit w CC w nich oraz killing blow na 5+... Wtedy kawaleriwe moga prezyjac, posiekac niemal wszystko, a glowy by sie sypaly, oj sypaly... Ale to tylko moje chore wyobrazenia ;)

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Magnus pisze:Ja tam bym wolal zeby jednak potrafili zloic wszystko (na dobra sprawe bracia SM sa w stanie skopac tylek kazdemu) np dzieki mistrzoswskiemu wyszkoleniu maja -1 to hit w CC w nich oraz killing blow na 5+... Wtedy kawaleriwe moga prezyjac, posiekac niemal wszystko, a glowy by sie sypaly, oj sypaly... Ale to tylko moje chore wyobrazenia ;)
tak a może jeszcze S7 killing blow na 2+ i 3+ward i regenracje za 10punktów od modelu

Zablokowany