Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

mialem dosc podobne "skojarzenia i przemyslenia" VC jest armia ofensywna - zawsze bylo i taka armia zawsze bedzie ... CC jest wolny i na 100% nie nadazy za BK czy KBK oraz innymi jednostkami u ktorych ASF mialoby jakikolwiek sens !! zombiaki maja strajk last i 2 sily - jesli by to negowalo ich ASL - a szkielety za malo atakow ze zbyt mala sila by cos zyskac od tej zdolnosci ... po prostu taki no straszak ... bardzo mi sie podoba gulf ;) w rerach no i kbk (fakt maja frenzy ale tu nie o to chodzi zawsze mozna ich ladnie skrinowac wilkami i innymi takimi - skoro chaosnicy jakos sobie radza z khornikami to i my damy rade) ... pare fajnych zmian w stylupodpakowany zombie dragon czy wskrzeszanie wszystkiego obnizanie kosztow punktowych "nowe bloodlajny" pare itemow no i wiecej pkt na przedmioto/moce uczni to z VC armie z jednej strony mniej liczebna (za sprawa dopakowania herosow unitow w stylu kbk i innych takich) a zarazem liczebniejsza za sprawa potanionych zombie i szkieletow oraz innych unitow - np nietoperkow czy hostow ... Uwazam ze nie nalezy sie bac paru rzeczy (wyraz ASF brzmi groznie a de facto to tylko straszak gdyz zawsze znajdzie sie jakies "antidotum na niego") ... kazda nowa rzecz bedzie miala wady i zalety dlatego na kazda taktyke bedzie mozna wymyslec kontrtaktyke tak wiec widze tu pewne zbalansowanie ... coz poczekamy zobaczymy - jeszcze tylko miech i bedzie book ...

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Dla mnei to może nie tyle przeginajacy ten ASF jest co nieklimatyczny i nielogiczny... No bo jak to niby jakiś wóz ze zwłokami da dawać że raczej średnio szybkie szkielety bedą na****ć aż się dymi. No przynajmniej zombi nie będą tego miały :)

Zorba_the_Greek
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Zorba_the_Greek »

Piotrax pisze:Dla mnei to może nie tyle przeginajacy ten ASF jest co nieklimatyczny i nielogiczny... No bo jak to niby jakiś wóz ze zwłokami da dawać że raczej średnio szybkie szkielety bedą na****ć aż się dymi. No przynajmniej zombi nie będą tego miały :)
Zgadzam się z Piotraxem. Trochę dziwna ta zasada ASF. Cóż... wytłumaczmy to magią, nie? :-) O wiele fajniej wygląda bonus do wskrzeszania albo przeszkadzanie w czarowaniu u wroga. To są fajne zasady i za takie punkty myślę że sensowne.

Zależy, czy ASF od wózka będzie też działał na bohaterów. Bo jak tak to będzie za ostry. A jak nie to będzie (jak ktoś już wspomniał) raczej straszakiem.
Piotrax pisze:ASF u hajów spoko kupuje to ale nie na obsłudze balisty czy ucznikach na Sigmara niech mają to liony czy dragoni ale nie kazdy pedał z łukiem ..
Tam chodzi o to, że wszystkie hajelfy są szybkie. I w tej edycji to zaznaczono nie tylko wysoką inicjatywą, ale i ASF. Fakt, że ciężko teraz zaszarżować od przodu klocek włóczników albo gości z dwurąkami, ale chyba nie ma co przesadzać. Normalnie i tak wysoka inicjatywa pozwalała elfom bić pierwszym- z wyjątkiem li tylko momentu, gdy byli zaszarżowani (co z 5 ruchu i możliwością dawania flee nie jest znów takie proste). Teraz trzeba pomyśleć zamiast po prostu walić na oślep do przodu bo to "miękkie elfy". Szarża z boku już ich boli. Poza tym, elfy są drogie punktowo (i mają cienki Toughness), więc to się jakoś wyrównuje.
Mannfred von Carstein:

• At his most powerful,
Mannfred knows all the
Necromantic spells and all
those from the Lore of
Death
Tego (chyba) jeszcze nie było... Był do tej pory zacharias i jakiś wesoły high elf o ile pamiętam, ale oni znali po jednym lorze- za to całym. Dwa całe lory? To już zakrawa na najlepszego maga wszechczasów. Nie w kwestii przegięcia, tylko fluffu, oczywiście.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

corpse cart jest wolny, a 6 cali to malo. jesli moj przeciwnik uwiaze do wozka swojego wampira - swietnie.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

pozwoli siedziec truposzczakowym oddziałom w kupie odbijajac woodelfy :wink:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Kozisyn pisze:pozwoli siedziec truposzczakowym oddziałom w kupie odbijajac woodelfy :wink:
a kto gra wood elfami?! :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Relax guys, bo widze, ze niektorzy tu strasznego cisnienia dostaja z powodu corpse carta.
Model jest piekny i warto go miec, bo na pewno bedzie ozdoba kazdej armii, ale jesli chodzi o zasady...
Z tego co wiem, to ASF z wozka nie jest automatyczny (ze po prostu kazdy w 6" dostaje te zasade). Bedziecie mieli mozliwosc powstrzymania tego efektu i wcale nie bedzie to trudne.
Poza tym, wozek wcale nie bedzie tez az taki tani.
Z moich informacji wynika, ze corpse cart bedzie raczej "klimatycznym" wyborem, a nie powergamerskim.
Szaman, wybacz uchylenie rabka tajemnicy, ale chlopaki malo sie tu nie zaplacza z powodu tego ASF. Az przykro czytac....

Jesli moge powiedziec cos na temat powergamerskich jednostek, to wskaze na grave gurads. Beda teraz naprawde mocni.
Jesli ktos jest zainteresowany, to mam 14 z FCG na sprzedaz (dla siebie zachowuje 40 - wystarczy :) ). Pomaziani farbami (nie przeze mnie).
Chetnych zapraszam na priv. 8)
Obrazek

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Mówisz że GG będą powe gamerscy, czy po prostu bedą bardziej użyteczni miż w tej edycji? Sam mam 25 (fajne modele mają :) ) i chyba jeszcze 10 dla urozmaicenia kupie.

Bless nikt tu raczej nie placze :wink: . Tak jak blokowanie czarów czy pomoc we wskrzeszaniu umiem jakos w miarę sobie wyobrazic tak ASf średnio. Cóż może mam mało gibką wyobraźnię :roll:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

GG już w tej chwili są niezłą piechotą :wink: Zostaw 44 lepiej :)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

A ja to wale :wink: nie czekam na nowy dex zakupiłem bratu właśnie klocuszek zombie i każdemu radze to samo bo jeśli teraz kosztuje 89 za 20 sztuk a 10 nowych ghuli to będzie 59 czy 75 zł to myśląc logicznie zombie pójdą w górę:p GG będzie rządziło jak i zombie jak i niektóre rary (niektóre :wink: )
Obrazek






_________________

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Lepiej sprzedaj 4 a dokup 10 ładne 2 klocki po 25 :wink:

Czy zombiaki będą takie dobre to się okaże. Gorsze na pewno nie bedą. Więc jak kto chce na tym grać to teraz trzeba kupować. Boxy po 10 to jakieś nieporozumienie :x . W takim przypadku oczywiście. GG czy ghule się jak najbardziej opłacają :wink:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Piotrax pisze:Lepiej sprzedaj 4 a dokup 10 ładne 2 klocki po 25 :wink:
W tej chwili mam 54. Mysle, ze 2x 20 (z FCG) wystarczy. Ostatecznie bedzie jeszcze kilka innych fajnych rzeczy w nowych VC, poza swietnymi gg. Trzeba oszczedzac punkty. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Kurde Bless jaki uzdolniony marketingowiec. Chce sprzedać GG to pisze, że będą mocni na nowym dexsie.. :lol: =D>
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

pingus pisze:Kurde Bless jaki uzdolniony marketingowiec. Chce sprzedać GG to pisze, że będą mocni na nowym dexsie.. :lol: =D>
Z dotychczasowych plotek latwo wykminic, ze ten unit bedzie pakerny. Wystarczy skojarzyc dwie informacje: niezmienione (lub prawie niezmienione) staty i mozliwosc wskrzeszania. Trzeba pisac cos wiecej? 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Piotrax pisze:Dla mnei to może nie tyle przeginajacy ten ASF jest co nieklimatyczny i nielogiczny... No bo jak to niby jakiś wóz ze zwłokami da dawać że raczej średnio szybkie szkielety bedą na****ć aż się dymi. No przynajmniej zombi nie będą tego miały :)
A czar Hellish Vigour to też był nieklimatyczny? Bo skoro na tym wózku siedzi nekromanta, więc dla mnie nie ma tu jakichś sprzeczności.

Jak to ktoś mądrze zauważył z wózka skorzysta tak naprawdę, jedynie piechota - grave guardzi będą sobie lepiej radzili, ale szkieletom polegającym niemal jedynie na staticu nie zrobi to większej róznicy.
A Varghulf widzi mi się jako wampirza wersja Treemana, tyle że szybszego i słabiej chronionego.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie sądzę, żeby była możliwość wskrzeszenia ponad stan początkowy. A z opcji wskrzeszania "up to" stan początkowy masz o punkt droższych Tomb Guardów u TK, którzy nawet w khemri - armii dość defensywnej i overall wolnej - są wolni i upierdliwi.
A GG nie mają "Icon of Rakaph" ;)
Także nie sikałbym po nogach myśląc o nowych GG.

Chociaż jeśli mają wyjść w plastiku, to trzeba jakoś nakręcić sprzedaż...
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Ogólnie rzecz ujmując nowe wzory, poza szkieletami(choć wolę metalowe szkieletki) , zupełnie mi się nie podobają. Beznadziejne, nie trzymające proporcji wilki, obleśne plasticzakowe ghoule itp. syf. Wagon brzydki, KBK nie dość, że sami w sobie są obleśni, to jeszcze tym konikom można dokleić różki i będziemy mieli fikającą kawalerię na koziołkach, bo pozy mają akurat w sam raz. Co do zasad ciekaw jestem, czy zostanie marsz w 12 calach od generała. Jeśli go skasują, lub obetną np. do 6 cali, w końcu gienek też wąpierz, to elegancko wykastrują tą armię. Mam mieszane uczucia. Zwłaszcza, że armię robi ten przygłup Gav.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

na razie dobrze Ci wychodzi marudzenie i obrazanie czlowieka, ktorego nie znasz. bez komentarza :?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Fakt nie znam, ale 6ed. krasnali nie zapomnę do końca życia. I nigdy nie wybaczę.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Tomash pisze: A z opcji wskrzeszania "up to" stan początkowy masz o punkt droższych Tomb Guardów u TK, którzy nawet w khemri - armii dość defensywnej i overall wolnej - są wolni i upierdliwi.
A GG nie mają "Icon of Rakaph" ;)
Także nie sikałbym po nogach myśląc o nowych GG.
Ale GG mogą maszerować. :) Ale oczywiście droga rankowa piechota zawsze pozostanie tylko drogą rankową piechotą. Chociaż GG już na chwilę obecną są do pogrania i rzezania. :)
Obrazek
Obrazek

Zablokowany