DoW w armii zielonych

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Inferno pisze:Vespero's Vendetta. jaki slot zajmuja i jakie zasady maja ?:P
Przecież napisałem, że Special. A zasady masz w pdf-ie ze strony GW. Ogólnie mało opłacalni, bo Vespero strasznie zwiększa koszt oddziału. Lepiej wziąć zwykłych duellistów DoW - będziesz miał ich dużo więcej i dużo taniej.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ale dueliści to już chyba w rary wchodzą:)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nijlor pisze:Ale dueliści to już chyba w rary wchodzą:)
No niestety, ale różnica w punktach między zwykłymi duellistami DoW a Vespero's Vendetta jest tak ogromna, że chyba warto poświęcić slot Rare, tym bardziej, że w armii O&G większy tłok panuje w Specialach, niż w Rare'ach.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

testowałem regiment rugluda - idealnie chłopcy pasują (bo niby jak mają nie pasować) a i fajnie biją w defensie - no i mina przeciwnia - "że jak? ork z kuszą?" :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jeśli chodzi o Mengilsa i spółkę to jednak najlepiej brać ich w max ilości. Drogo, ale z jednej strony mogą wystrzelać wszystko co słabo i średnio opancerzone, a ich samych to chyba jedynie w combacie można wybić. Wystrzelać ich jest trudno. Sam Mengils jest chyba najlepszym bohaterem w DoWach.
No i to, że są drodzy można wykorzystać taktycznie (są łakomym kąskiem dla przeciwnika).

Vespero są beznadziejni i nie ma się co nad nimi zastanawiać.

Jeszcze ciekawe są ogry Goglaga. Drodzy, ale mają uderzenie to jest kilkanaście ataków. Sam Goglag ma 5 ataków.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:Jeszcze ciekawe są ogry Goglaga. Drodzy, ale mają uderzenie to jest kilkanaście ataków. Sam Goglag ma 5 ataków.
Za tę cenę lepiej dwa oddziały zwykłych ogrów, choć faktycznie - mocni są, jest to jeden z najlepszych RoR.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Mam kilka pytan odnosnie DoW:
Gdzie mozna je kupic?
Skad znacie te wszystkie oddzialy (czy jest jakis AB czy cos takiego)?

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Emilianek pisze:Mam kilka pytan odnosnie DoW:
Gdzie mozna je kupic?
Skad znacie te wszystkie oddzialy (czy jest jakis AB czy cos takiego)?
jezu, to aż tyle wysiłku wymaga zerknięcie na podforum DoW? ludzie, myślcie. to nie boli.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Faktycznie :D :D :D
Sorki nie zauwazylem :?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nerull pisze:testowałem regiment rugluda - idealnie chłopcy pasują (bo niby jak mają nie pasować) a i fajnie biją w defensie - no i mina przeciwnia - "że jak? ork z kuszą?" :mrgreen:
Właśnie, ktoś inny testował tych bydlaków? :) Warto wydać tyle punktów? No i jak nimi grać w obecnej edycji - ich tabelka animozji czy nowa z army booka? Choppa według starych zasad, czy według nowych? Jak to jest przyjęte na turniejach?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

chłopaki dają armii trochę sensownego strzelania, ale nie potrafię ich porównać do reszty dow bo innych nie używam - to kurcze zielona chorda więc ma być zielono :wink:

z ciekawych obserwacji to miałem ubaw po pachy jak krasnoludzki wypasiony lord odbił się od (tylko ten biedak mi z kolcka został) Niblita - dzięki wardowi nie wbił żadnej rany, a ja miałem sztandar (buecheche)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nerull pisze:chłopaki dają armii trochę sensownego strzelania, ale nie potrafię ich porównać do reszty dow bo innych nie używam - to kurcze zielona chorda więc ma być zielono :wink:

z ciekawych obserwacji to miałem ubaw po pachy jak krasnoludzki wypasiony lord odbił się od (tylko ten biedak mi z kolcka został) Niblita - dzięki wardowi nie wbił żadnej rany, a ja miałem sztandar (buecheche)
Spoko, ale jak nimi grasz - jaka tabelka animozji i zasady choppy z 6 czy 7 edycji?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

pfu - nie niblit, tylko maggot ma na imię sztandrowy (niblit jest od groma)

aminosity rugluda - ani z 6 ani z 7 - on ma własną tabelę (wyzwalam ją jak w 6ed - na 1)

choppa jak w 7ed (maggot nie ma choppy)
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

chłopaki dają armii trochę sensownego strzelania, ale nie potrafię ich porównać do reszty dow bo innych nie używam - to kurcze zielona chorda więc ma być zielono
a)sa za drodzy
b)rzadko jest takie ustawienie terenu zeby wiekszy oddzial mial sens
c)sa slotem special co ich dyskredytuje juz zupelnie

in plus
maja ladne modele

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Modele świetne, na bitwy "klubowe" czemu nie?? Klimat jednostki flufficznie też spoko, a z Rugluda można bossa do black orasów zrobic :P

ODPOWIEDZ