03.02.2007 - Toruń - "SI VIS PACEM, PARA BELLUM! Toruń"

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

bolą krasnoludzkie maszyny! :wink: mi tam wszytsko jedno bo i tak wystawie maxymalnie pg ogry ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Wczoraj właśnie o tym myślałem. Wydaje mi się, że najlepiej będzie wprowadzić niepowtarzalność przedmiotów armijnych, ale nie commonów. Tzn. jeśli ktoś będzie chciał grać tymi samymi armiami, żeby nie było, że będą 2 banner of sorcery, czy 2 rune of challange, bo to zupelnie bez sensu. Jednak powtarzalność commonów wydaje się ok. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

a ja np nie mam commonow... wiec jak bede mogl powtorzyc np warbanner?? albo wszystko albo nic
Obrazek

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Asarnil pisze:Wczoraj właśnie o tym myślałem. Wydaje mi się, że najlepiej będzie wprowadzić niepowtarzalność przedmiotów armijnych, ale nie commonów.
moim zdaniem powinny niepowtarzac sie zarowno przedmioty typu common jak i armijne - wyobraz sobie podwoojna bretke ze sztandarem, bsb, 2* virtue of duty i 2 * war banner, w sumie + 6 do starcia.........

takze z mojego punktu widzenia powinien byc rowniez zapis o niepowtarzaniu armii. tutaj wyjatkiem sa oczywisnie armie chaosu, ale proponowalbym rowniez wprowadzic zapis przetestowany i sprawnie dzialajacy o tym ze armie chaosu musza byc "czyste" czyli np calkowicie z bestii albo demonow itp

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mam identyczne zdanie co Gajowy - no ale co my mamy do gadania , w koncu jestesmy tylko potencjalnymi graczami , a nie organizatorami...

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Myślę, że zakaz powtarzalności armijnych przedmiotów to mus.
Jeśli chodzi o common itemy, to nie jestem pewien, przedyskutujemy to jutro w klubie.
Możliwość wzięcia dwóch tych samych armii raczej zostanie. Wielu graczy mówiła, że to fajna, oryginalna opcja. Jeśli nie wypali to na turnieju, będziemy wiedzieć, czego w przyszłości nie robić. Jednak moim zdaniem będzie ok i nie będzie większych wałków niż do tej pory można było zrobić.

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

mozecie mnie wpisac :) bede sam z podwojnym TK lub z Sylwia-Vivien :) się jeszcze zobaczy :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

jak wszystko pójdzie tak jak powinno wpadnę razem z Gajowym :D grunt to dobra da plana :twisted:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

no asarnil, wpisz andrzeja obok mnie w parze, nadal jedziemy podwojna breta ;p

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Dodałem punkt: "całkowity zakaz powtarzalności magicznych przedmiotów (armijnych, commonów, run, cnót, bignamesów, bloodlinów, itd. itp.)"
Andre i Gajowy wpisanie jako para :)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2007, o 23:51 przez Asarnil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Asarnil pisze: :arrow: całkowity zakaz powtarzalności magicznych przedmiotów (armijnych, commonów, run, cnót, bignamesów, bloodlinów, itd. itp.)
Zostal dodany punkt do regulaminu. Gwoli uscislenia, w przypadku 2 armii dwarfowych mozna miec na 2 cannonach rune of forging (+burning na 1 z nich) natomiast w takim przypadku nie mozna juz uzyc forginga w 2 armii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Bania pisze:
Asarnil pisze: :arrow: całkowity zakaz powtarzalności magicznych przedmiotów (armijnych, commonów, run, cnót, bignamesów, bloodlinów, itd. itp.)
Zostal dodany punkt do regulaminu. Gwoli uscislenia, w przypadku 2 armii dwarfowych mozna miec na 2 cannonach rune of forging (+burning na 1 z nich) natomiast w takim przypadku nie mozna juz uzyc forginga w 2 armii.

yyyyyyy ale bloodlines moga sie powtarzac, tak samo cnoty tylko ze z podwojnym kosztem.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Nie nie mogą w 2 armiach.
I prosba do Ciebie Gajowy. 1. Uzasadnij prosze dlaczego wg Ciebie z budynku mozna strzelac tylko z okien nie pięter. I pytanie numer 2 dlaczego atak z tyłu niweluje bonus za atak z boku?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ad.1 Poczytaj rulebooka strona 98 "shooting from buildings" - za kazda luke strzelnicza - okno , drzwi - moze z danej strony 5ieciu luda strzelic

Ad.2. Tego nie wiem...

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Ziemko pisze:Ad.1 Poczytaj rulebooka strona 98 "shooting from buildings" - za kazda luke strzelnicza - okno , drzwi - moze z danej strony 5ieciu luda strzelic
radze przeczytac samemu rulebooka na tej stronie...
dla ułatwienia:
Tłumaczenie: STOREY
PIĘTRO; POZIOM; KONDYGNACJA
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pytalem Piotra na turneju co oznacza slowo storey i mniej wiecej opisal to jakos wlasnie miejsce strzelnicze ( w kontekscie tego tekstu w rulebooku) , jednak wzialem teraz slownik i jak byk jest pietro...

W zwiazku z tym wychodzi , ze 5 modeli moze strzelac na kazdym pietrze...

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Tak jak mówiłem... zresztą naprawdę, w razie nieścislosci wystarczy spojrzec do polskiego RB, a tam jak byk stoi, ze chodzi o pietro. Dlatego baaardzo mnie zdziwila taka decyzja sedziego na turnieju...
Co do cnot i bloodlinów - niestety, zeby bylo sprawiedliwie trzeba zakazac powtarzalnosci wszystkiego. Oczywiscie w jednej armii bretce na przyklad cnoty moga sie powtarzac na normalnych zasadach (czyli za podwójny koszt). Ale juz przy dwoch armiach nie moga wystepowac dwie te same cnoty w dwoch roznych armiach.
Naturalnie nie dotyczy to scrolli i stone'ow :)

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Asarnil pisze: Naturalnie nie dotyczy to scrolli i stone'ow :)
czy na pewno?? bo dla mnie jak wszystko to wszytsko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie przesadzajmy, common itemy niech zostaną dla wszystkich....

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

dla wszystkich oprocz dwarfow... watpie zeby gral ktos 2xdwarfy ale musi byc rowno dla wszystkich armii.
Obrazek

ODPOWIEDZ