Kto komu moze oddac

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

No to chyba jasne.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

8)
cos jednak pamietam

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Czyli w koncu moze oddac jedna czy dwie?? :)

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Jak dla mnie to z cytatu Morroka wynika to ze ma walczyć jak najwięcej modeli, a nie, że drzewo musi się dostawić do 3 i biegacz do 2. Chyba, że ja angielskiego nie znam. A wiec dostawienie jakie zostało zaproponowane na początku jest prawidłowe,ponieważ walczą wszystkie modele.

Co do pytania o to kto kiedy uderza, to wydaje mi się, że jest w RB opis, że uderzać możesz wtedy jeśli się stykasz w momencie uderzania. Ale poszukam na wszelki wypadek jeszcze.

Awatar użytkownika
sojowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127

Post autor: sojowy »

Tak apropo, to jak będzie w tej sytuacji?
____
R MKCS R

____ - rydwan
R - konny rycerz
K - bohater
C - chempion oddziału
S - sztandar
M - muzyk
MKCS styka się z rydwanem. Rydwan nie deklarował ataków przeznaczonych dla konkretnych osób, a zadał trzy rany. Kto teraz mu odpowie?

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Tez mi sie wydaje ze z cytatu wynika iz ma walczyc w sumie jak najwieksza liczba modeli, w tym przypadku walczy, 3 uszatki i oba moje;)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jeśli to sa 2 oddzielne szarże to powinny się dostawić każda do maksymalnej ilości modeli wroga.
Czyli drewo do 3 biegacz do 2.
Wtedy szarżujący i szarżowany mają maksymalna ilość modeli w walce.
I szarże sa poprawnie dostawione patrząc na każdą z osobna.

W drzewo moga bić 2 uszaty albo 1 w drzewo i 1 w biegacza.


Sojowy w tym wypadku odda czempion i heros poniewaz zginęli 2 rycerze i muzyk(skoro bił po oddziale to sztandar musi zostać a czempion zawsze moze oddac jeśli nie zosyał zabity w walce)
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

jesli to sa dwie oddzielne szarze to nie rozumiem czemu ktorykolwiek model ma dostawiac sie corner to corner do jednego z modeli przeciwnika.
moze legalnie ustawiac sie tak ze ma po polowie wrogiego modelu po swojej prawej i lewej czesci podstawki, a wtedy drugi model (czy to drzewo czy biegacz) moze dostawic sie tylko do mniejszej liczby wrogow

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ale musisz zmaksymalizowac obie szarze.

Do ilu uszatek dostawi się samo drzewo?do 3
Do ilu uszatek dostawi się sam biegacz?do 2

Więc nic nie przeszkadza by tak się własnie dostawili w szarży łączonej.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

Reyki... Owszem, nic nie przeszkadza - możesz tak się dostawić. Inna kwestia, czy musisz :wink: Z cytatu na poprzedniej stronie wynika raczej, że nie :P

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Wynika raczej a nie na pewno.Więc możemy dalej prowadzić taką dyskusje bo nikt nie wie co mial na myśli twórca zasad.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

"...they are [two or more friendly units -Christos] moved simultnously and must try to bring as many modles into the fight as possible "

Jak z tego nie wynika że muszą wciągnąc jak największą ilość modeli do walki, to nie wiem co musieli by napisać że Was przekonać.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

No ale przeciez wciagneli do walki jak najwieksza ilosc modeli, wszystkie walcza prawda? Wydaje mi sie ze powinno sie okreslic czy to sa dwie rozne czy jedna szarza, jesli dwie rozne do drzewo ma wlaczyc z 3ma a hero z dwoma obojetnie jak sie to zrobi. Jesli jedna to ma walczyc w sumie jak najwiecej tutaj walcza wszystkie, ale mozna by dostawic drzewo do trzech a hero do jednej tylko.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Wydaje mi się że musimy każda jednostka wciągnąć do walki jak najwięcej modeli wroga.

I tu jest minus dla szarzującego.No ale jakies ryzyko musi ponosić.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Każdy z unitów szarżujących (w tym przypadku są to pojedyncze modele) ma wciągnac do walki jak największą ilośc modeli.

Wy twierdzicie że to oznacza:
Treeman - 2, hero - 2

Problem w tym, że wg Waszej interpretacji równiez poprawne było by
Treeman - 2, hero - 1

Treeman walczy, hero walczy, 3 uszatki walczą - zgadza się??

No i własnie nie zgadza się. Poprawna odpowiedz to:
Treeman - 3, hero - 2

Mam nadzieje że przykład z biegaczem dochodzącym do jednej ushabti jest wystarczająco przekonywujacy.


EDIT:
skoro biegacz musi wciagnac dwie (a przecież każdy wie że tak jest) to dlaczego Treeman miałby byc uprzywilejowany i wciągac mniej niż może?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2008, o 18:43 przez Christos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

no to pierwszym (np biegaczem) wciagam 2, nie stajac corner-corner, tylko tak ze brzegi podstawek ushabti sa na srodku podstawki biegacza
druga (odrbna) szarza drzewa dochodzi, ale moze dostawic sie tylko do 2 ushabti, co tez robi.

w czyms moge jeszcze pomoc?

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Mozesz pomóc czytajac "Edit" w moim poprzednim poście i cytat zamieszczony w postach powyżej (szczególnie ten fragment z wyrazem "simultnously")

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

Morrok pisze:MULTIPLE CHARGERS
"When two or more friendly units are charging against a single enemy unit's front, flank or rear, they are moved simultnously and must try to bring as many models into the fight as possible"
Biorąc pod uwagę ten fragment:
"they (...) must try to bring as many models into the fight as possible"

Mnie wydaje się zgodne z zasadami nawet dostawienie się drzewem do 2 i baletnicą do 1. Ponieważ "they" (one - te oddziały) wprowadziły "as many models into the fight". Tutaj nie ma nic o tym, że każdy oddział musi maksymalizować swoich przeciwników. Być może jest to gdzieś indziej (nie mam przy sobie rulebook'a), ale jak dla mnie tutaj tego nie ma. Mamy przecież wymienione oddziały łącznie ("they", czyli "two or more friendly units"), a nie każdy (each) z tych oddziałów z osobna! Tu są wrzucone do wora i mają zrobić tak, żeby jak najwięcej modeli walczyło. Nie było w base to base, tylko po prostu w walce. Rulebook nie rozkazuje rozpatrywać każdego oddziału z osobna, tylko efekt szarży wszystkich oddziałów jako całość.

Przynajmniej takie ja odnoszę wrażenie.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Prawdę mówiąc czytając ten cytat powoli zaczynam odnosić podobne wrażenie ...

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Ypsilanti pisze: Mamy przecież wymienione oddziały łącznie ("they", czyli "two or more friendly units"), a nie każdy (each) z tych oddziałów z osobna! Tu są wrzucone do wora i mają zrobić tak, żeby jak najwięcej modeli walczyło.
też mi się tak wydaje, tym bardziej, że pisze iż szarże są dostawiane równocześnie - czyli ogólnie cała szarża musi doprowadzić jak najwięcej modeli do walki.

ODPOWIEDZ