Plotki na temat army booka do 7. edycji

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

A mi sie wydaje ze wyjdzie w tym roku ale po demonach. GW przyspieszylo, bo mieli nie najlepsza sytuacje finansowa :wink:

Camel-IL
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Camel-IL »

Dark magic wcale nie jest słabszy. Śmiem powiedzieć że jest silniejszy ale jego używanie wiąże się z duuuużym ryzykiem, ale za to można łatwiej zrobić duuuuże boom ;]. (jak wynika z podręcznika Królestwa Magii do WFRP v2.0)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Może i jest silniejszy (Królestwa Magii czytałem jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie), ale niech ma to jakieś odzwierciedlenie w WFB, tylko jeśli jest bardziej ryzykowny w użytku to żebyśmy nie dostali jakiejś wrednej dodatkowej tabeli miscastów.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Tak jak orkowie to wkurza ta ich tabela, chociaż ja powiem szczerze rzadko mam miscasta, ale jakieś fajne bronie bedą spoko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a ja czesto uzywam lorda z szadołem i 5 czarami + 3 stony (darkstarcloak) i to czesto na czym latajacym + 2 malych i tez szadoł + jeden zia walczacy i popychaczki na niego albo lot 3 razy, cos wchodzi :)

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Heard an employee discussing this today at local GW store.

DE wizards that accompany a unit may sacrifice a model to roll an extra die AFTER they've rolled to cast a spell. Wether this applies to only warriors or any unit is unknown.

He mentioned poisoned blades for the army, but that seems a little drastic. Then again, so did the strike first rule for HE.

Oh yea, DE to hit in September. Kinda important, almost forgot that one!
Te poswiecenie jednostki brzmi super! :D Dajta tylko warriorkow za 7-8 pkt i mamy power stony za 14-16 pkt :wink:

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Well the latest rumor is that they do get Hatred towards everything, Eternal Hatred vs High Elves and Always Fight at Initiative, regardless who is charging.

It does not override ASF. So it is in a way like ASF against most armies.

I like that combo. Works well with the fluff. To just get Hatred is too dangerous for a fragile expensive race. AFI helps a bit...
i
Secret reliable source

AFI wouldn't help vs High Elves, they would go first with their ASF. But DE would have hatred to help out the few attackers that survive HE attacks.

I heard rumors too about 1 or 2 new troop types. Which seems to be in line with what all the new Army books are getting.

I just wish they could fix the Cold One Knights. Either make them a lot cheaper, give them LD 10 or something. They also need to get the Xbow option back... Or free Xbows for the same point cost.
a pisal to "benmannen", uzytkownik TWF.

Jesli to prawda ( a benmannen raczej do powazanych czlonkow forum sie zalicza) to byloby wesolo!

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Oj bardzo wesolo, poswiecanie modeli brzmi swietnie i wydaje sie byc calkiem klimatyczne. Natomiast AFI srednio mi sie podoba, ale przynajmniej brzmi fajnie - Afi :D

Nie moge sie juz doczekac :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

W koncu nowa plotka. Poswiecanie modeli ekstra klimatyczne, i mechanicznie ciekawe :D:D AFI wolalbym zeby nie bylo. Niech juz nie psuja battla bardziej niz jest zepsuty tym ASF na HE.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

AFI na dobrą sprawę to ASF z wyłączeniem helfów jako przeciwnika.
podstawowe jednostki i5 elity niektóre nawet 6. Mało co ma tyle nie mówiąc już o bohaterach. W połączeniu z hatem i możliwym piercingiem to może być mordercze. Poświęcanie to coś charakterystcznego i podoba mi się.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Afi kolejna plewa GW. Ale chetnie to zaakceptuje bo HE i ASF juz sa i nad rozlanym mlekiem nie ma co plakac. (Wprowadzenie globalnego ASF to imo totalna paranoja..).

i 1-2 nowe jednostki, miodek :)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

mnie sie wydaje ze to bedzie armia ok tak jak vc, naczytalem sie kiedys o drowach i biorac do reki kodeks srogo sie zawiodlem no ale teraz sie moze odmienic, zawsze po inicjatywie, nienawisc + sporo atakow (nawet z niska sila) jakeis zatrute rzeczy wszystko pasuje do klimatu (tylko szkoda ze nie ma wiezniow zadnych).

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

tak stanowczo oddzial slavow by sie przydal staty mniej wiecej bym im dal takie: mv4 ws2 s3 t3 i2 ld5 kosztowal by taki koles ok 3 pkt. Do tego brak mozliwosci wlkadania bohaterow to tego oddzialu, nie kozystaja z ld generala, brak muzyka i sztandaru (czempionem moze byc jakis poganiacz) i zeby nie panikowaly jednostek delfickich.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

do oddziału mogłyby magiczki wchodzić żeby ich poświęcać :D

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

SexRocket pisze:tak stanowczo oddzial slavow by sie przydal staty mniej wiecej bym im dal takie: mv4 ws2 s3 t3 i2 ld5 kosztowal by taki koles ok 3 pkt.
zgadzam sie tym co powiedziales ale z jednym wyjatkiem mv5 slavy nie moga spowalniac reszty armi bo przeciez jak taki niewolnik bedzie lazl wolno to napewno padnie od jakiegos miecza lub od belta z kuszy DE :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Pomysł z Afi jest tak trochę dziwny, mam nadzieję, że nie zostanie wprowadzone zamiast AP. A co do nowych jednostek to pewnie jakiś nowy monster i slavy
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Slejwów nie będzie. Na Druchii.net jest gdzieś wywiad z Gavem i on się tego trzyma.

Patrząc na stare modele do DE, to może być Temple Dog lub Great Eagle.
Ale Eagli bym nie chciał.

Chciałbym jakąś nową maszynę.


pzdr: JP

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a ja bym chcial aby czarna straz wreszcie wzbudzala w przeciwniku strach a nie tylko dzieki sztandarowi za 75pkt w grze, bo do tej pory to ta jednostka mogla w przeciwniku wzzbudzic co najwyzej smiech......

......chociaz jako moi ulubiency i tak si pojawiali na stolach :)

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Paraszczak pisze:Slejwów nie będzie. Na Druchii.net jest gdzieś wywiad z Gavem i on się tego trzyma.
Tez widzialem ten wywiad i moim zdaniem, bardzo dobrze, ze nie bedzie zadnych slave'ow, ani to klimatyczne, ani potrzebne.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Hmm z tego poświęcania może wynikać, że twórcy chcą wzmocnić magie. Brzmi ciekawie :).

Slavom dalej będe mówił zdecydowane nie :).

Zablokowany