Wjazd na stół

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w kwestii kasowania maszerowania-to tak intuicyjnie,w AB nie ma o tym ani slowa

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

kasuja marsz normalnie.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

skoro intuicyjnie to ja tym samym sposobem stwierdzam ze to enemy unit i w zyciu nie wystawilbym na nim mojej jednostki!
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

bigpasiak pisze:skoro intuicyjnie to ja tym samym sposobem stwierdzam ze to enemy unit i w zyciu nie wystawilbym na nim mojej jednostki!
hehehe
to by bylo zdroworozsadkowe...w koncu po co strzelac do fanatyka skoro mozesz go po prostu rozdeptac :wink:
i akurat w tej materii nie zartowalem-w AB jest wyraznie opisane co sie dzieje jak przez niego przejezdzasz/konczysz ruch itp. 8)

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Dobra to po kolei:
1) W zapisie wychodzenia za stół wyraźnie stoi, że masz wyjść w najbliższym możliwym miejscu do tego w którym opuściłeś pole bitwy. Co oznacza, że jeśli nic ci nie przeszkadza masz wyjść w dokładnie tym samym miejscu. to wynika z RB

2) Przez fanatyka można się ruszać "normalnie" tyle, że dostaje się obrażenia. To wynika z RB.
(Analogiczna sytuacja jest z jeziorkiem lawy. Kiepsko, że zadaje obrażenia ale musisz sie na nim wystawić.)

3) Jeśli fanatyk nie jest przeszkoda w poruszaniu się (pomijam zakaz marszu), to musisz się na nim wystawić jeśli stoi on w najbliższym możliwym punkcie do tego z którego wyjechałeś (czyli dokładnie w tym punkcie). To wynika z połączenia zasad z RB i AB.

Ja to widzę w ten sposób.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

dobrze widzisz, nic nowego w tej kwestii, ale przynajmniej wyjasniles innym :)

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Gogol pisze:po powrocie rusza się oddział od początku oddziału nie od krawędzi wiec 6+8
Mi się wydawało że zawsze się liczy od krawędzi stołu...

Jak patrze do uściśleń to nie ma teraz tam nic, ale zdawało mi się że kiedyś tam było o tym - coś się zmieniło?
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

@ Zox
"It its following movement phase, the unit will be placed back as close as possible to the same point in which it left the table, in the same formation, facing directly towards the battlefield and with ALL OF ITS REAR RANK TOUCHING THE TABLE EDGE"

RB, strona 43 "Pursuit off the table"

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

trikk pisze:@ Zox
"It its following movement phase, the unit will be placed back as close as possible to the same point in which it left the table, in the same formation, facing directly towards the battlefield and with ALL OF ITS REAR RANK TOUCHING THE TABLE EDGE"

RB, strona 43 "Pursuit off the table"
Ok, dzięki - czyli byłem zwałowany parę razy ;)
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

ODPOWIEDZ