Plotki na temat army booka do 7. edycji

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Mam pytanie, bo nie znam angielskiego ani takich skrtów jak afi wiec co to właściwie znaczy? i jeszcze z całym tym poświęcaniem to chodzi o toże jak jeden żołnierz zginie to drugi może oddać?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

AFI -> Always Fight at Initiative czyli walisz po inicjatywie, niezaleznie kto szarżował etc

a z poswiecaniem chodzi o to, ze poswięcasz warriora i dzieki temu masz dodatkową kostke do rzucenia czaru ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

dzieki. no to teraz moge sie wypowiedzieć na ten temat. afi raczej bo z naszymi statystykami to prawie jak ASF u HE, za to poświecanie, tojuż inna sprawa, bo wtedy za paru żołnierzyków może nam tak podpakować magie. chociaż może właśnie poświecić tych niewolników cociaż nie wiem czy są oni warci jednej kostki mocy :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

AFI... Nie podoba mi sie, to takie ASF w ciut slabszej wersji. Jestem natomiast ciekaw jak bedzie, jesli bedzie wykorzystywanie tych jednostek za jednorazowe PD... Jakis zasieg? Czy moge sobie walnac oddzial 10 golych warriorow do generacji PD, gdzies za lasem schowany... Magia by niezle podpakowana byla... Jesli slavy, to tylko z wynedznialych porwanych zniweczonych zamroczonych HE, statystyki pogorszone przez wycienczenie i wyniszczenie przez narzucenie kontroli... Ale inaczej to nie, poza tym taki niewolnik gdyby dawal za 3 pkt jednorazowa kosc mocy to troche by to przegiete bylo.... ;)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

niewolnicy byli by jak najbardziej klimatyczni ale nie mogli by miec mv 5 bo z pewnoscia to byly by mieszanki roznych ras a tylko elfy biegaja 5" wiec mv4 stanowczo im starczy. Do tego tak jak wspomnialem nie moze dolanczac zaden bohater a to by bylo jednoznaczne ze nie mozna poswiecac ich za kosci mocy (o ile to wogole bedzie). Mogl by to byc typowy oddzial stopujacy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Ciekawe na jakich zasadach się będzie poświęcało. Moje rozważania:
1) Z każdej jednostki na stole.
2) Z każdej jednostki na stole w LoS.
3) Z Każdej jednostki w zasięgu xx".
4) Z jednostki w której jest mag.
5) No i oczywiście tylko z pewnych typów jednostek w kombinacji z wyżej wymienionymi możliwościami.

Najbardziej prawdopodobne wydają mi się 2 i 4. Dlaczego? Z powodu fluffu (mag musi wybrać swoją ofiarę zabrać jej duszę, lub musi poświęcić ją przy pomocy rytualnego noża).

Z tej opcji poświęcania można więc wnioskować również:
1) Zwiększony dostęp do Lorów
2) Nowy dodatkowy Lore
3) Totalnie zrewidowany Dark Art.

Poza tym ja chce AP a nie jakieś tam AFI :/

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

ja chcę AP i AFI ale co tam xP
w każdym razie cieszy mnie że to już ten okres w którym nadchodzą plotki, lada chwila pojawią się zdjęcia, daty, dokładniejsze plotki....
a wreszcie cała armia....
chyba wiem na co wydam część pieniędzy zarobionych przez wakacje

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jeśli Afi miał by być razem z AP i hatem to był by całkiem fajnie, ale ja w cuda nie wierze i raczej tylu rzeczy nie dostaniemy. A z tym poświęcaniem to fajny pomysł, jeśli miało by się poświęcać slavów to tak z dwóch za jedną PD.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Zrozumcie chlopaki, ze nie bedzie zadnych slavow, niech to do was dotrze, bodajrze Gav powiedzial to juz ladny kawalek czasu temu.

P.S. I sa nie klimatyczni ;)

Zed
Plewa
Posty: 5

Post autor: Zed »

W sumie gdzieś było napisane, że DE mają odróżniać się od HE(teraz są to zbyt podobne armie), a AFI to prawie to samo co ASF...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mi to tam jest obojętne czy slavy będą czy nie, ważne żeby wprowadzono inne pożyteczne zmiany które ulepsza armię. A Gav to niech się nie odzywa bo juz dość namieszał, jak chce to niech się zajmie pisaniem AB dle krasi czy jakieś innej armii a od naszego codexsu mu wara :evil:.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Elomar
Warzywo
Posty: 12
Kontakt:

Post autor: Elomar »

Zapowiedzi wydawnicze GW:

VC - Mar/Apr 08
DE - Jul/Aug 08
Chaos - Q4 08
Skaven - Q1 09
CD - 09
Ostatnio zmieniony 26 sty 2008, o 22:12 przez Elomar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vivere commune est, sed non commune mereri.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

mika pisze:Zrozumcie chlopaki, ze nie bedzie zadnych slavow, niech to do was dotrze, bodajrze Gav powiedzial to juz ladny kawalek czasu temu.

P.S. I sa nie klimatyczni ;)
no w sumie tak ale pogdybac sobie mozna :)
Elomar pisze:Zapowiedzi wydawnicze GW:

VC - Mar/Apr 08
DE - Jul/Aug 08
Chaos - Q4 08
Skaven - Q1 09
CD - 09
oo zawsze lepiej niz w listopadze
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Acha a skad te ploty :wink: Tzn zrodlo planow wydawniczych.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Tullaris pisze:A Gav to niech się nie odzywa bo juz dość namieszał, jak chce to niech się zajmie pisaniem AB dle krasi czy jakieś innej armii a od naszego codexsu mu wara :evil:.
a nikt inny jak tylko sam Szeryf z Nottingam, Gavin Thorpe we własnej osobie pisze (napisał już pewnie) naszego nowego AB
i w sumie bardzo mnie to cieszy

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Już widzę jego wspaniałe pomysły: DE są zbyt przegięte i musimy je jeszcze osłabić bo moje ukochane pokurcze mogły by z nimi przegrać.
A już się zaczynałem się cieszyć informacją że w wakacje będzie nowy AB.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Zrodlo plotki nie jest zanne, wiec rownie dobrze moge powiedziec:

z bardzo zaufanego zrodla mam informacje: DE wychodza jutro.....

Najfajniej by bylo jakby nam Szaman zdradzil co i kiedy, ale pewnie tego zrobic nie moze :(

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mam małe pytanko apropo Afi, czy ma to wpływ na walkę przy pomocy GW, jeśli dzięki temu walczyło by się dwurakim zgodnie z inicjatywą to było by fajnie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Tullaris pisze:Mam małe pytanko apropo Afi, czy ma to wpływ na walkę przy pomocy GW, jeśli dzięki temu walczyło by się dwurakim zgodnie z inicjatywą to było by fajnie.
No strike last to chyba strike last, więc tylko ASF może to zignorować. Chyba, że w tej zasadzie by dopisali, że nawet wojownicy ze strike last biją po inicjatywie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jeśli tak to, to całe Afi na niewiele się przyda i jeśli przez to nie dadzą nam AP to generalnie kiepsko.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Zablokowany