Absurd Żałoby Narodowej

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Oczywiście. Nie będę się z Tobą kłócił.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Szaman pisze:
Fanatyk pisze:Albo wykłócanie się nad osobą umierającą kto ile dostanie.

A to Polska właśnie.
co Ty, masz jakis kompleks Polski? :roll:
Oczywiście, że ma - dlatego przebywa w Egham - obozie przejściowym dla polskich uchodźców :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Jestem absolutnie bez słów.

Awatar użytkownika
Trojek
Mudżahedin
Posty: 284

Post autor: Trojek »

Grazbird pisze:nie zgodzę sie z Jankielem...
zwróć uwagę na to ,że jest całkiem spora liczba osób dla których JP II nie znaczył zbyt wiele...bo w końcu czy wzruszylibyśmy się gdyby zmarł np patriarcha wszechrusi? podejrzewam że większość z nas nawet by tego nie zauważyła..
Mylisz się i to bardzo.

JPII przypisuje się (IMO słusznie) liczne zasługi nie związane z jego działalnością duszpasterską. O Jego znaczeniu dla Polaków przesądza przede wszystkim przyczynienie się do odzyskania suwerenności w 1989 r.

Ponadto jego zasługi dla pokoju zdają się być znacznie większe niż te patriarchy wszechrusi, o czym świadczy żałoba narodowa prawie na całym świecie.

Podobnie jak w przypadku Piłsudskiego, którego wielu uważa za socjalistę, to że nie zgadzamy się w pełni ze wszystkim co robili (w końcu każdy ma prawo do własnego zdania), nie może zmienić faktu że obaj się zasłużyli dla Polski dużo bardziej niż ja czy Ty. Jednocześnie stali się symbolami.

Ich życie i wpływ na losy Polski przesądza o ich znaczeniu i o tym że będą bez wątpienia jednostkami wybitnymi. Ich śmierć była w odczuciu znakomitej większości społeczeństwa tragedią narodową, z tego względu żałoba narodowa była jak najbardziej wskazana.

Co do wojskowych, to mundur nie przesądza jeszcze o tym czy ktoś był jednostką wybitną, z całą pewnością przeciętny chirurg uratował więcej ludzi i zrobił więcej dla Polaków niż dowolny generał w czasie pokoju. O żałobie narodowej powinna przesądzać ogona skala tragedii (powódź, WTC czy Madryt - w obu zginęli też Polacy) albo zasługi pojedynczej osoby dla Polski.

To jest wartościowanie śmierci, gdy z powodu śmierci Kowalskiego A jest żąłoba bo umarł z Nowakiem i kilkoma innymi, a z powodu śmierci Kowalskiego B nie ma, bo umarł w domu... Prawda jest taka, że obecnie o żałobie narodowej decydują media. Jakby właśnie było coś ciekawego np. kampania wyborcza, czy zamach we Francji, to informacja o katastrofie pojawiłaby się na pasku info na tvn24 i jako któraś wiadomość w serwisie, a że mamy przestój informacyjny to poszła na pierwszy ogień, a Premier z Prezydentem się zaczeli przekrzykiwać jak uczcić pamięć ofiar (pamiętajmy że to Tusk zaproponował żałobę narodową, więc Kaczor chcąc być o krok dalej zrobił 3 dniową)

Slawek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Slawek »

Szaman pisze:jestem rozczarowany - gdzie kolejna wymiana ciosow w wadze ciezkiej Kola vs. Slawek? :badgrin:
Są ważniejsze rzeczy w życiu niż nabijanie liczby postów... 8)
Powiedziałem, co miałem do powiedzenia. Cieszy mnie, że kilka osób na tym forum wie co to szacunek do sił zbrojnych swego kraju.

Tytułem wyjaśnienia słowa "brudny hippis" nie odnoszą sie do wyglądu zewnętrznego, długości włosów, stosunku do higieny czy słuchanej muzyki. One odnosza się do pewnego światopoglądu, który zawładnął ruchem hippisowskim w latach 70-tych. To taki brud umysłowy - brak szacunku dla pewnych wartości połączony z roszczeniową postawą wobec innych i wyjątkowo krytycznym stosunkiem do własnego państwa i tradycji. To bardzo często bezrozumna krytyka własnych służb mundurowych. To takie ćwoki co to na onecie cieszą się z śmierci żołnierzy własnego kraju i nie wazne czy są łysi, czy mają afro...

EOT

Slawek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Slawek »

Paffeu pisze:
Skavenblight pisze:Nikt nikomu płakać nie każe.
A odwoływanie studniówek?
...
:lol2:

A tak w ogóle to nie wszedzie odwołano. To kwestia sumienia bawiących się a nie nakazu prawnego...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

@Sławek: wolę takich "brudnych hipisów" (nie wykręcaj się, wiadomo że miałeś na myśli po prostu ruch flower power) od skiheadów i innych prymitywów uprawiających apoteozę munduru. Bo mundur, oraz idące za nim władza i możliwości, niestety, demoralizują.

To oczywiście zupełnie abstrahując od tragedii, jaka miała miejsce. Ot, chciałem tylko wyrazić pogląd z lekka opozycyjny wobec sławkowej mundurofilii.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Slawek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Slawek »

Tomash pisze:@Sławek: wolę takich "brudnych hipisów" (nie wykręcaj się, wiadomo że miałeś na myśli po prostu ruch flower power) od skiheadów i innych prymitywów uprawiających apoteozę munduru. Bo mundur, oraz idące za nim władza i możliwości, niestety, demoralizują.

To oczywiście zupełnie abstrahując od tragedii, jaka miała miejsce. Ot, chciałem tylko wyrazić pogląd z lekka opozycyjny wobec sławkowej mundurofilii.
Wszystkich pacyfistów nie da się wrzucić do jednego worka. Jeden czy dwóch dostali Medal of Honour za zasługi na polu bitwy i mieli pewnie większe jaja od większosci "prymitywów uprawiających apoteozę munduru". Swoją drogą generalizujesz chyba bardziej ode mnie w tym poście. Sam jestem umiarkowanym mundurofilem i zdaję sobie sprawę z niedoskonałości każdej armii. Tym niemniej Ci oficerowie zasługują na szacunek kazdego Polaka.

A co do demoralizacji, to najbardziej demoralizuje pełna wolność...

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Szaman, ty prowokatorze.... :lol2:

Co sądze na temat armii i jej racji bytu we współczesnym świecie, to temat na następną gorąca dyskusję i nie tutaj.
Ale bez względu na to, czy się generalizuje czy nie, to nazywanie kogoś per "brudny..." nie jest powodem do dumy.

Natomiast, ostatnie kilka dni rozwiało moje nadzieje na resztki klasy wśród polskiej - pardon za wyrażenie - myśli politycznej. Cyrk nad otwartymi grobami i nikt się tego nie wstydzi. Aspekt nr 1: "a ja żałuję bardziej niż on". Aspekt nr 2 "A on to żałuje mniej niż ja".

A już myślałem, że jak się pozbyliśmy wspólnymi siłami Romka i Jędrka, to wróci trochę normy...
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Mikołak pisze:Szaman, ty prowokatorze.... :lol2:
do uslug O:)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Slawek pisze: Tym niemniej Ci oficerowie zasługują na szacunek kazdego Polaka.
I tu właśnie Sławeczku pojawił się gwóźdź w całym tym tyłku. Mylisz - jak wszyscy, którzy uważają się za dumnych patriotów (emigrujących potem w ciężkich czasach z kraju w pierwszym szeregu) - szacunek do LUDZI z szacunkiem do instytucji ŻAŁOBY. Bo do ludzi to każdy z wypowiadających się brudnych hipisów akurat szacunek miał. Co do instytucji przypominającej bardziej szopkę noworoczną i reality show już nie.
Obrazek

Slawek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Slawek »

Kruti pisze:
Slawek pisze: Tym niemniej Ci oficerowie zasługują na szacunek kazdego Polaka.
I tu właśnie Sławeczku pojawił się gwóźdź w całym tym tyłku. Mylisz - jak wszyscy, którzy uważają się za dumnych patriotów (emigrujących potem w ciężkich czasach z kraju w pierwszym szeregu) - szacunek do LUDZI z szacunkiem do instytucji ŻAŁOBY. Bo do ludzi to każdy z wypowiadających się brudnych hipisów akurat szacunek miał. Co do instytucji przypominającej bardziej szopkę noworoczną i reality show już nie.
Krutineczku, jakby miał szacunek do tych ludzi to by się zamknął i nie dyskutował tego problemu w czasie, kiedy ciał nie wydobyto jeszcze z samolotu...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Slawek pisze:
Krutineczku, jakby miał szacunek do tych ludzi to by się zamknął i nie dyskutował tego problemu w czasie, kiedy ciał nie wydobyto jeszcze z samolotu...
A po ilu dniach można zacząć dyskutować i komentować, żeby okazać szacunek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

To nie dyskusja na tym forum (w której między innymi wzięli udział "brudni hippisi") była przyczynkiem do żałoby narodowej tylko odwrotnie. A jednym z motywów przewodnich dyskusji - czy aby czyjaś śmierć była jedyną podstawą do ogłoszenia tejże żałoby.
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Kruti pisze: I tu właśnie Sławeczku pojawił się gwóźdź w całym tym tyłku. Mylisz - jak wszyscy, którzy uważają się za dumnych patriotów (emigrujących potem w ciężkich czasach z kraju w pierwszym szeregu) - szacunek do LUDZI z szacunkiem do instytucji ŻAŁOBY. Bo do ludzi to każdy z wypowiadających się brudnych hipisów akurat szacunek miał. Co do instytucji przypominającej bardziej szopkę noworoczną i reality show już nie.
Mein Gott! Post Stefana, pod którym podpisuję się obiema rękami! :shock:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Tomash pisze:Mein Gott! Post Stefana, pod którym podpisuję się obiema rękami! :shock:
zaczales zgadzac sie ze mna, zaczales zgadzac sie ze Stefkiem... znaczy dorastasz :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Trojek, pisząc o JP II nie miałem na myśli zasług politycznych ( te są oczywiste), min finansowanie podziemia w Polsce ( David Yallop " W imieniu Boga", polecam)....

Co do kłótni naszych pożal się Boże polityków- krew mnie zalewa jak się kłócą nad trumnami pilotów...i tutaj macie rację...

reasumując:
według mnie Żałoba Narodowa tak...chociaz może nie w tak rozbuchanej formie...
dla mnie koniec tematu

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Tomash pisze:@Sławek: wolę takich "brudnych hipisów" (nie wykręcaj się, wiadomo że miałeś na myśli po prostu ruch flower power) od skiheadów i innych prymitywów uprawiających apoteozę munduru. Bo mundur, oraz idące za nim władza i możliwości, niestety, demoralizują.
podpisuje sie rekami i nogami, nie ma nic gorszego niz Ci wstretni, tfu, tfu, skinheadzi!

Slawek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Slawek »

TruePunk pisze:
Tomash pisze:@Sławek: wolę takich "brudnych hipisów" (nie wykręcaj się, wiadomo że miałeś na myśli po prostu ruch flower power) od skiheadów i innych prymitywów uprawiających apoteozę munduru. Bo mundur, oraz idące za nim władza i możliwości, niestety, demoralizują.
podpisuje sie rekami i nogami, nie ma nic gorszego niz Ci wstretni, tfu, tfu, skinheadzi!
Dla mnie nazwa subkultury nie ma zbytniego znaczenia. Wiekszość obywateli ma głeboko w pupie, jakich przekonań był koleś co wybił szybę w oknie ich domu. Przez ostatnie lata wiekszych zniszczeń na świecie dokonały "pokojowe" marsze alterglobalistów, zielonych, anarchistów niż zloty nazistów... Jedni i drudzy zasługuja na jednakową uwagę policji, gdy bawią się w róznego rodzaju wojny uliczne i podchody.

Reprezentant Polski w pływaniu dostał kiedyś na ulicy, bo był "łysy" (modna fryzura wśród pływaków). Oto do czego prowadzi ślepa nienawiśc do innej subkultury.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ile osób pobili lub skatowali "alterglobaliści, zieloni, anarchiści" (z wyjątkiem policji podczas demonstracji) w ciągu ostatnich 15 lat?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ