kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Shino czemu tak uważasz?

Frost blade nie jest multiplem więc zabije tylko to co w b2b o ile podzieli ataki na tych w b2b.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dlaczego? bo orgy to r&f same wlaza pod noz.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

no dokładnie

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Czy kula armatnia odbija się tylko raz, czy ciąle chyba że bede miał nie-wypał na kostce albo wbije się w jakiś element scenerii ?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Tylko raz.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

mam pytanko powiedzmy że wystawiłem klocek 10 zabójców mam 8 zabójców toli i 2 zab. gigantów ustawieni 2 szeregi po 5 w pirwszym szeregu 2 zab. gigantów wpada w to kawaleria i zabija 5 modeli czy zdejmuje zab. gigantów czy mogą oddać kawaleri ewntualnie ich nie zdejmuje ale oddać też nie moga bo cały pierwszy szereg zginoł

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Nie
Przeciwnik musi oddzielnie deklarować ataki w championów, tzn zabójców gigantów.
Jezeli tego nie zrobił, masz prawo oddać zabójcami gigantów

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Moge prosic o pomoc. Kolega uparl mi sie wczoraj ze gigant to nie monster. Co mam mu pokazac przed oczy zeby uwierzyl ze gigagnt nie ma 360 stopni pola widzenia. Podrecznikowy zapis o potworkach mu nic nie wyjasnia bo nie ma tam o gigancie.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

zle do tego podchodzisz

zasada widzenia to front podstawki 90 stopni - jak on chce widziec inaczej to on musi ci pokazac fragment gdzie jest zapisane ze ma 360 stopni

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ja wyżej, ponadto na Twoim miejscu zastanowił bym się nad graniem z takim gościem....

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

kolega kolega i rozne ciekawe pomysly moga mu przychodzic na mysl... powiedz mu tylko ze kawalerzysta mniejszy jest i tez nie widzi 360 wiec tym bardziej gigant jako wielki mogel nie ma na to szans. dalej powiedz ze jest sklasyfikowany jako monster co ma swoje plusy.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Yawaris pisze:Moge prosic o pomoc. Kolega uparl mi sie wczoraj ze gigant to nie monster. Co mam mu pokazac przed oczy zeby uwierzyl ze gigagnt nie ma 360 stopni pola widzenia. Podrecznikowy zapis o potworkach mu nic nie wyjasnia bo nie ma tam o gigancie.
zacznij grac na smoku i zarzadaj tego samego od swojego kolegi...

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

pozatym w podręczniku masz wyrażnie zapisane co zaliczamy do monsterów. Nie zacytuje dokładnie bo nie mam podręcznika ale jest tam zapis że monsterem są wszystkie modele o podstawce równej lub większej od (nie podam wymiarów nie mam podręcznika). ale na 100% gigant się mieści w tych wymiarach

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

Co mam mu pokazac przed oczy zeby uwierzyl ze gigagnt nie ma 360 stopni pola widzenia.
str 7 rulebooka, dzial Unit Types.

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Dzieks ;) ostatnio zadalem mu pytanie: " jesli gigant to nie monster to co ?? " na nie nie znalazl odpowiedzi :D

Teraz moge mu podstawic podrecznik pod nos. Dziekowac bardzo !!!

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

mam pytanko taki ping pong nie chce zakadać nowego tematu choć brakuje takiego zeby zadawac krutkie pytańa.

a mianowicie:

czy goblińscy fananatycy musza być wystrzeleni w tym samym momencie wszyscy z oddziału i w jeden cel czy mozę zrobić tak.

ok to jeden fanatyk w szarżujacych DP(miał gośc 3)- nie doszedł ok to teraz 2 w nich doszedł posamiatał trochę oki to 3 wypuszczam w bok (bo tam sie działa rozruba i przeciwnik potrzebował tam fanola)

czy odrazu ma zadeklarowac 2 w szarżujący oddział i jeden w bok cvzy moze wszystko w jeden oddział?


kolejny numer i wal z tyłka wyciagnięty ale moj przeciwnik strasznei sie upierał i obrażał mnie:

czy jeśli przeciwnik mnei flankuje to bonusy za sztandary i BSB sie dodaje bo wg przeciwnika nie bo nei stoja wszeregu walczacym!

czy magic missle liczy sie jako shooting chodzi mi o WL czy maja sejw na 3+ (tak jak przed strzałami) czy normalny AS na 5+ w opisie Lion cloak pisze że maja obrone przed wszystkim co zaliczamy do shooting attacs (czyli missle też podlegają)

czy widok aszyny stwierdzamy od obojętnie którego miejsca na maszynie tzn że z bolca można poprowadzić line strzłau z np końcówki nogi lub łuku itp?

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Ice-T pisze:kolejny numer i wal z tyłka wyciagnięty ale moj przeciwnik strasznei sie upierał i obrażał mnie:

czy jeśli przeciwnik mnei flankuje to bonusy za sztandary i BSB sie dodaje bo wg przeciwnika nie bo nei stoja wszeregu walczacym!
Podręcznik so skullpassa str 80 dział Grupy dowodzenia, str 82 dział Generałowie i Sztandary armi.
Musisz miec sztandar w pierwszym szeregu(nie szeregu walczącym), żeby uzyskać premie.
Musisz mieć BSB w 1 szeregu lub BSB musi walczyć, żeby dostać premie.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Na pewno nie musza być wystrzeleni w 1 cel. Nawet do tyłu możesz nimi kropnąć. Ale musisz wystrzelic cała trójke od razu przed rzutami.

baner, muzyk, to już banan ci odpowiedział.

Magic missile podlega wszystkim zasadom ostrzału, wię i dodatkowy sejv lwów działa na pociski z magii.

Pole widzenia z magii - przed bitwą określasz punkt strzelecki z którego strzelasz. Co prawda jest grupka ludzi lubujących się w strzelaniu z nóżki bolca, ale wprost nie ma zapisu który na to pozwala, poza tym że widzieć wystarczy z dowolnego miejsca maszyny.

Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

A nie lepiej umówić się, że musi być line of sight ze środka maszyny.... moim zdaniem to przegięte, że armata może widziec z końca lufy i strzelać schowana za oddzialem w moj oddzial , w którego strone nie jest nawet się w stanie "spivotować"....i wychodzi na to, że strzela pods dziwacznym kątem, a kule która powinna wylecieć przed lufe w danym kierunku zaraz przy jej wylocie dziwnie zakręca o 45 stopni.....

Pozdro.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Romek pisze:A nie lepiej umówić się, że musi być line of sight ze środka maszyny.... moim zdaniem to przegięte, że armata może widziec z końca lufy i strzelać schowana za oddzialem w moj oddzial , w którego strone nie jest nawet się w stanie "spivotować"....i wychodzi na to, że strzela pods dziwacznym kątem, a kule która powinna wylecieć przed lufe w danym kierunku zaraz przy jej wylocie dziwnie zakręca o 45 stopni...
A to już zależy jak TY się domówisz z drugą osobą.

Zablokowany