Cztery pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Marys pisze:A co z krasnoludzkimi działami? Mają runę, która pozwala im przerzucić wynik na kości artyleryjskiej.
Mogą przerzucić tylko misfire i wbicie się kuli więc się nie liczy.

Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

A ja chcialem zapytać jeszcze o te impact hity....
Czy nie jest napisane, że rydwan moze je zadac tylko oddziałom/modelom w styku? (maszyna w styku nie jest bo złloga wychodzi naprzeciw) a zapis "dystributed like shooting" tyczy sie rozlosowywania miedzy ewentualnych bohaterów, bądż wogóle wykluczenia iumpactówc w nich w porzypadku 5+ modeli "rank and file" (tak się to chyba pisze? )

hmm...

Pozdro.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Przykład:
Od działa do regimentu jest 20 cali za regimentem stoi mag (25 cali od działa).
Gracz krasnoludzki deklaruje 15, czyli niby wszystko ok. Rzuca na kości 4 czyli wszystko ok. Ale postanawia przerzucić i rzuca 8. Nie trafia w swój cel czyli oddział, zamiast tego kula ląduje 2 cale przed magiem. Dorzuca i zabija maga. wszystko jest ok? Czy może jednak nie?
Jeśli ktos postawił maga kilka cali za regimentem w sytuacji, gdy przeciwnik ma armaty, to jest mało rozgarnięty i zasługuje na to, by mu tego maga ściągnąć. O jakichś WP można mówić, gdy przeciwnik myli się o 10", a strzał jest wymierzony dokładnie tak, by trafić bezpośrednio akurat tego samotnego maga.
IMO w przypadku dziala kazda deklaracja ktora przy minimalnym dorzucie ma szanse trafic z moj oddzial jest dopuszczalna
jezeli strzal jest soczysty i po drodze pokula mi po paru rzeczach to jest to moj blad

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Nie chodzilo mi o lobbowanie o WP za celowanie 2 cale przed oddzialem ale chcialem wiedziec kiedy moge zaczac sie denerowowac za overguessa:) A na turnieju byla dokladnie wiadoma odleglosc i kumpel nie wiedziec czemu nie dal gienka do oddzialu;)
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

jesli chce sie uniknac overa czemu nie zadeklarowac w model obok by nie byl na lini mag/bohater model z regonu? jesli celujesz przez jeden model by dopasc drugi to sorry... jesli Twoja intencja nie jest trafienie tegoz maga/herosa to czemuz celowanie dokladnie w ten model z regonu???
no i jeszcze jedno... jesli gracz ktorego znam i wiem ze gra imperium/krasiami itp zadeklaruje wiecej niz powinien... no to sorry... nikt mi nie wmowi ze to bylo niechcacy, kazdy dobrze wie ze jak sie pogra z guesami to oko sie wyrabia i nie ma bata zeby nawet z klopy nie trafic na drugi koniec stolu...
ps. Kołek bys sie zdziwil jaka mozna miec miarke w oku... pogadaj sobie ze stolarzami... wierz mi to nie jest szacowanie, tacy ludzie WIEDZA jaka jest odleglosc miedzy a do b nawet z dokladnoscia do 0,5cm oceniajac z 2m odcinek do dlugosci ok 2m!
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

kurka_z_podworka pisze:
Marys pisze:A co z krasnoludzkimi działami? Mają runę, która pozwala im przerzucić wynik na kości artyleryjskiej.
Mogą przerzucić tylko misfire i wbicie się kuli więc się nie liczy.
A inżynier Imperium? On nie ma takich ograniczeń.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

To już jest lekka przesada.
Ja dopiero zaczynam grać krasnoludami i będę wystawiał minimum 2 armaty. Nie mam zamiaru wałować i deklarować strzałów na 20 cali w oddział stojący 5 cali ode mnie żeby trafić w maga za tym oddziałem. Ale nie zamierzam się też pocić i obliczać ile powinienem zadeklarować żeby czasem mój przeciwnik się nie pobeczał że kantuję.
I co mnie obchodzą jacyś stolarze, którzy mają miarkę w oku? Jeśli na mój gust do oddziału kawalerii w który strzelam jest 10 cali to zadeklaruję 6 bo średni dorzut (4,6) powoduje zahaczenie już pierwszego modelu. Jeśli się okaże że do oddziału było 8 cali, dorzuciłem 6 a potem 10 na bounce i zahaczyłem cokolwiek co stało 20 cali dalej no to wybaczcie ale wyśmiałbym gościa który wtedy poleci do sędziego. Niech ma pretensje do siebie jeśli nie umie obliczyć ile może wypaść na kościach gdy strzelam z armaty.

Awatar użytkownika
mysza82
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: mysza82 »

no spoko jak deklaruje 6 cali przed regimentem, potem sa rzuty... ale jak deklaruje strikte na model strzelany, jescze nie sam srodek regimentu, tylko pod katem, aby ustrzelic herka...to jest over jak sie patrzy:)... Przeciez ma 2 dorzuty, i niech nie wali glupot, ze moze przeciez 2 rzucic, bo to smieszy:):)... Moim zdaniem aby nie bylo overa, srednio powinno byc 5 cali przed celem...albo strzelac tak jak w rule jest napisane, w srodek regimentu, aby nie bylo komplikacji:):)...

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

mysza82 pisze:Moim zdaniem aby nie bylo overa, srednio powinno byc 5 cali przed celem...albo strzelac tak jak w rule jest napisane, w srodek regimentu, aby nie bylo komplikacji:):)...
Inaczej: należy strzelać poprostu przed celem. To ile cali zadeklaruję (2 czy 5 przed) to już moja sprawa. Jak strzelam z działa albo katapulty to zawsze deklaruję środek oddziału (no chyba że chciałbym ustrzelić jakiegoś bohatera w oddziale, który nie stoi na środku). Można nawet przed bitwą poinformować przeciwnika że w normalny jednolity oddział zawsze celuję w środek, tak więc jesli ustawi coś za oddziałem na linii lufa armatnia - środek oddziału to już jego problem.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Kołek bys sie zdziwil jaka mozna miec miarke w oku... pogadaj sobie ze stolarzami... wierz mi to nie jest szacowanie, tacy ludzie WIEDZA jaka jest odleglosc miedzy a do b nawet z dokladnoscia do 0,5cm oceniajac z 2m odcinek do dlugosci ok 2m!
To zostańmy wszyscy stolarzami :wink: :lol2:
należy strzelać poprostu przed celem. To ile cali zadeklaruję (2 czy 5 przed) to już moja sprawa
i dokładnie o to chodzi
Można nawet przed bitwą poinformować przeciwnika że w normalny jednolity oddział zawsze celuję w środek, tak więc jesli ustawi coś za oddziałem na linii lufa armatnia - środek oddziału to już jego problem.
kompletna głupota coś takiego mówić a poza tym to jest gra w której chodzi o to by zabić jak najwięcej i stracić jak najmniej(i dobrze się bawić :wink: ), sory ale jak ktoś mi wystawi oddział a za nim herosa to będę celował tak żeby uderzyć i w oddział i zachaczyć herosa, licząc się z tym by nie przedeklarować tego strzału.Jezeli strzał zadeklaruje np 3 cale przed oddziałem to nikt mi nie udowodni ze to overgues.
jesli chce sie uniknąć overa czemu nie zadeklarować w model obok
żeby przeciwnik miał nauczkę i na przyszłość pomyślał o chowaniu herosów :twisted: , bo człowiek uczy się na błedach :wink:

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kołek pisze:
należy strzelać poprostu przed celem. To ile cali zadeklaruję (2 czy 5 przed) to już moja sprawa
i dokładnie o to chodzi
przeczytaj definicje WP. jezeli za regimentem nic nie ma - ok. jezeli stoi mag - walek i tyle.

moze jakis mod zakonczy te dykusje?? jestem pewnien, ze kazdy sedzia na turnieju poradzi sobie z tak "trudna" kwestia.

pozdrawiam
Furion

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

[quote="Kołek"]poza tym to jest gra w której chodzi o to by zabić jak najwięcej i stracić jak najmniej(i dobrze się bawić :wink: ), sory ale jak ktoś mi wystawi oddział a za nim herosa to będę celował tak żeby uderzyć i w oddział i zachaczyć herosa, licząc się z tym by nie przedeklarować tego strzału.Jezeli strzał zadeklaruje np 3 cale przed oddziałem to nikt mi nie udowodni ze to overgues.[quote]

No dokładnie. Bo wychodzi nagle na to że mam się starać aby czasem kula nie przeleciała przez herosa stojącego dupiato za regimentem.

Podsumowując:

a) Jak strzelam do oddziału na drugim końcu stołu i deklaruję jeden cal to wszyscy się cieszą i jest ok, bo co za głupek strzela 1 cal w coś oddalonego o 40 cali?
b) Jak koleś ustawi tak regimenty że strzał z armaty może zahaczyć (nawet przypadkowo) dwóch to nie jest głupkiem tylko ja strzelając w ten oddział "nie 5 a 7 cali" jestem wałkarzem

ekstra...

[quote="Furion"]przeczytaj definicje WP. jezeli za regimentem nic nie ma - ok. jezeli stoi mag - walek i tyle.[quote]

Wałkiem to jest turniejowa gra niezgodnie z RB - czyli na jawne rozpiski i nie umieszczenie tego wcześniej w regulaminie turnieju.

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

Remo pisze: Wałkiem to jest turniejowa gra niezgodnie z RB - czyli na jawne rozpiski i nie umieszczenie tego wcześniej w regulaminie turnieju.
lol, to pojechałeś teraz :roll:

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Wybaczcie, ale jeżeli wystawiłem samotnego maga za regimentem i dorzut sprawił, że mag oberwał z armaty, to już błąd w ustawieniu oddziałów. Mam od razu wołać sędziego i wlepiać WP? ...W tym wypadku będzie to żałosne, jeżeli nie będzie overguessa (tak overguess- nie wszyscy wiedzą co to znaczy, którzy biorą udział w tej dyskusji- a jest duża różnica, między overguessem, a deklarowaniem w taki sposób, by trafić w regiment i przy okazji ściągnąć maga)

Nawet patrząc na to ze strony ,,poszkodowanych" i wołających o WP- co jeżeli strzelam przez regiment z Warplightning Cannona i przy okazji ściągam kilka celów? Jeżeli przeciwnik by mi powiedział, że zachaczam o kilkanaście celów ważnych dla niego i krzyczy ,,WP!" to bym wyśmiał takiego delikwenta. Podobnie ze zwykłymi armatami. Jak nie ma OVERGUESSA- to jest wszystko ok. A jak debilnie ustawiasz maga, tzn. że nie umiesz grać, albo zaczniesz się zasłaniać WP, czy fluffowym pierdzeniem... i wykorzystanie tego nie ma tu nic do rzeczy. ( nie raz się spotkałem z waleniem z armat po driadach, tak żeby zachaczyć o nie i przy okazji o maga, który jest 5,6 cali za nimi w lesie- WP? nie... brak rozumowania ze strony przeciwnika...)


ufff... długo przyglądałem się tej duskusji, ale naiwność niektórych wręcz mnie poraża....

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a ja bym sie nie zgodzil Morrok... bo walenie do takiego maga strzelajac przez driady to walek. prosze mi nie bredzic kiedy jest over a kiedy nie bo to doskonale wiadomo jak sie zobaczy sytuacje na stole... nie mozna deklaroawac strzalu w cos czego sie nie widzi a "dzieki" jednostce przed upatrzonym celem juz mozna... zawsze przeciez mozesz powiedziec [jesli nie bedzie tych przykladowych driad] ze waliles w to drzewo bo moze cos tam jest... zadeklarowales cel no pewenie! a ze na lini byl mag schowany w tym lesie? calkowity przypadek... :roll: przyklad z cannonem szczurow kompletnie nietrafiony... poczytac zasady cannona szczurowego i zobacz dlaczego...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To zadam pytanie. Pro forma mam nadzieję.
Strzelałem przez 2 tury z rzędu w jeden regiment, cały czas ten sam, lekko korygując zasięg bo się okazywał nieco za daleki.
W 3 turze wlazł za ten regiment model wroga. Celowałem jak w turze wcześniej i artillery dice spowodował, że kula weszła w ten nowy model.
Czy za coś takiego przeciwnk ma podstawy dawac WP?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

hmpf, Pasiak, gram szczurami, wiem o co chodzi

Mimo to raczj zdania nie zmienię, może to zależy od środowiska -u nas we Wro nie ma overguessów, a wyciąganie magów w ten sposób nie jest wałkiem, tylko głupotą osoby posiadającej maga. Codzienność

gdby można było deklarować strzał w drzewo (;p;p;p) to też by nie był wałek ;p

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

bigpasiak pisze:(...)
Sorry Pasiak, ale jak stawiasz driady tak, że da się strzelając przez nie trafić maga w lesie, to nie jest to wina przeciwnika, że coś takiego wykorzysta. Jak nie chcesz, żeby mag dostał z armaty to go do oddziału schowaj żeby miał Look out Sir, a nie do lasu. Nigdy nie żałowałem i nie będę żalował magów skitranych w lesie i nic mnie do tego nie zmusi. Jak Wiwernę za lasem chowam to robię wszystko, żeby przypadkiem pomiędzy wiwerną, a armatą nie było, żadnego oddziału, a nie stawiam w lesie fasta a potem krzyczę, że przeciwnik overguessuje.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Popieram b_sk
Trzeba umieć chować leśne scierwa albo liczysz na misfire ;D

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Byro: wiadomo ze za cos takiego nie ma WP ;)

Kiedys gralem imperium i jakos wtedy mi overguess nie przeszkadzal, ale to w ogole inne czasy byly:) Uwazam ze strzelanie w jednej turze 2 cale przed regimentem a w drugiej 8 to jest troche niesmaczne.
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

ODPOWIEDZ