Kiedy ostatnio bylem w sadzie rejonowym, to ukradkiem zapytalem pania w informacji jaka jest oplata za zalozenie stowarzyszenia. Uslyszalem odpowiedz ze oplaty nie ma
ja i tak uwazam ze mastery powinny byc opodatkowane - 2pln od uczestknika. co za roznica czy zapplacisz za mastera 30-40 czy 32-42 ja i tak pojade a mama siwadomosc ze buduje tez lige lub pomagam "wyzszej" instancji
z stowarzyszeniem jest jakas oplata za zalozenie.. ale w przypadku jesli organizacja spelnia jakis tam wymogi mozna zlozyc wniosek o umozenie tej oplaty.
karlee - za stowarzyszenie zwykle nei ma...ale takowe stowarzyszenie nie ma tożsamosci prawnej i mzoe utrzymywac sie tlyko ze skladek członkow
SzafaP- stowarzyszenie rejestrowane ma takie oplaty jak napisalem na zeszlej stronie... sam ostatnio przebijalem sie rpzez ustawy, texty na sieci i anwet bylem w sadzie, bo chcalem nasz klub zarezerwowac...ale wole kupic 10 stołów i je obic za 500pln niz rejestrowac klub ;D
ps. jakbysmy zarejestrowali lige to proponuje zeby wszyscy pracujacy battlowcy oddawali jej 1 % podatku...to naprawde moze byc pomocne...was to nic nie kosztuje...zabieracie te 50pln panstwu, a wfb sie bedzie rozwijal
ale to trzeba miec status organizacji pozytku publicznego.
kolejne formalnosci, tym razem chyba zwiazane miedzy z innymi z stazem (w latach) dzialania stowarzyszenia.. chociaz idea bylaby zacna.
Statut stowarzyszenia w 90% może pokrywać się z Regulaminem LL. Mam praktycznie zrobiony projekt, który moze iść do sądu rejestrowego, ale jakoś od kilku miesięcy nie moge znaleźć chwili, by go dokończyć.
W skrócie - członkowie stowarzyszenia to członkowie LL. Zarząd (a wczesniej komitet zalożycielski) to moderatorzy.
Stowarzyszenie rejestrowe kosztuje 500 (złożenie wniosku), ma osobowość prawną, może przyjmować darowizny i prowadzić działalność gospodarczą. Na zwolnienie od kosztów nie ma co liczyć, bo aby w ogóle wniosek o rejestrację został rozpatrzony, trzeba go opłacić. A zwolnić można dopiero istniejący podmiot, gdy nie stać go na uiszczenie opłaty. A skoro przed rejestracją stowarzyszenie nie istnieje, to nie może być zwolnione. Mozna potem jedynie próbować wyłudzać zwolnienie z kosztów zmiany statutu (150 zeta, jak Gobo napisał).
Stowarzyszenie zwykłe nic nie kosztuje, ale może utrzymywać się tylko ze składek - ale to nas nie interesuje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.
Na pewno nie interesuje nas stowarzyszenie zwykle? Owszem, moze utrzymywac sie tylko ze skladek i nie posiada osobowosci prawnej, ale powinno wystarczyc aby organizowac rozdysponowywanie nagrod ew. sponsora. Przeciez jesli bedzie sponsor, i mialby cokolwiek sponsorowac to i tak nie szlo by dla stowarzyszenia lecz dla konkretnych osob, wymienionych z imienia i nazwiska.
Zreszta, tak jak pisal bodajze gobbos: jesli sponsor bylby przychylnie nastawiony to daloby sie to zalatwic nawet i na osobe prywatna.
masz racje Jankiel... dokonczony regulamin LL z malymi poprawkami (chodzi o dopisanie tego czego wymagaja do rejestracji...jakies cele, załozenia...czytaj lanie wody trzeba dopisac)
co do oplaty złozenia wniosku to sie nie ucieknie nie ma bata...ale jakby z przyszlorocznych masterow kase złoic to bedzie na rejestracje, a wtedy liga na rok 2010/2011 moze byc profesjonalna...jak to pisal o tym SzafaP
@karle - stowazyszenie zwykle nic nam nie da...my juz tak funkcjonujemy tylko bez rejestracji