o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

@celador - kup kodeks, od niedzieli masz go normalnie w sprzedazy

zasada undead zmienila sie niewiele.
vampiry pozwalaja na marsz w 6'' i nie rozpadaja sie od smierci genka,
CC - moze pomagac wskrzeszac lub przeszkadzac w czarowniu przeciwnikowi, ma bounda (ala helish vigour) .

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

wiesz kodeks kosztuje a ja nie zbieram VC mój kumpel bardzo chce jutro zagrać ze mną na nich a nie wie za duzo jakby ktoś mógł wysłać mi na priva jakąś dobrą rozpe z objasnieniami co co robi na 2250 to byłbym bardzo wdzięczny :D

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

No to jak chce zagrać to niech sobie kupi AB. :roll: Bez Ab nie pogracie. A nikt Ci nie bedzie całego przepisywał tutaj.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Caledor pisze:wiem że jest to być pytanie wymagające długiej odpowiedzi ale zapytam...

1. A więc jakie są i co robią vampire powers
2. Może troche banalne ale co tam: co dają zasady undead, vampire i innne specjalne zasady armijne
3. Co robi Corpse Cart

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje
nurkuj w temat "co nowego w wampirkach" strony 70-90 pierwszego watku oreaz watek cz 2

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Nie wszystkie ploty są dokładne i jest parę małych zaskoczeń/zmian.

Tak jak już poprzednicy mówili, raczej nikt tu kodeksu przepisywał nie będzie, trza kupić.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Piszecie ze do black coacha wszelkie efekty są permanentne. Jednak pochodzą one power dice, więc czy traktuje się je jako czary. A jeżeli tak, to czy zasady nie mówią że może działać tylko jeden taki czar? I czy krasiowy sztandar rozpraszający wszystkie działające czary w promieniu 12 cali od niego na początku ich rundy nie rozprasza także tych efektów?
Pozatym czy też nie działą to w ten sposób, że jeżeli w pierwszej turze spali 3 power dice i będzie miał te trzy zdolności, a w następnej spali jedną power dice, to ma już tylko tę jedną zdolność? Wszak rzucenie tego samego czaru permanentnego ( o ile nie mylą mi sie zasady) ponownie, automatycznie kończy działanie rzuconego wcześniej.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

zauważyłem coś ciekawego.
specjalna zasada Unholy Lodestone jaką posiada Corpse Cart pozwala na usprawnione działanie Incantation of Nehek, a mianowicie wszystkie nie-vamiprze jednostki odzyskują o jedną ranę więcej. Black Knights i Wraithy nie są wampirami, więc? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Grichalk pisze:Piszecie ze do black coacha wszelkie efekty są permanentne. Jednak pochodzą one power dice, więc czy traktuje się je jako czary. A jeżeli tak, to czy zasady nie mówią że może działać tylko jeden taki czar? I czy krasiowy sztandar rozpraszający wszystkie działające czary w promieniu 12 cali od niego na początku ich rundy nie rozprasza także tych efektów?
Pozatym czy też nie działą to w ten sposób, że jeżeli w pierwszej turze spali 3 power dice i będzie miał te trzy zdolności, a w następnej spali jedną power dice, to ma już tylko tę jedną zdolność? Wszak rzucenie tego samego czaru permanentnego ( o ile nie mylą mi sie zasady) ponownie, automatycznie kończy działanie rzuconego wcześniej.
Myli ci się.
Moce Coacha nie są czarami. Pierwsze słyszę... :shock: :roll:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Grichalk: Bardzo na wyrost ta interpretacja - rzekłbym karkołomna nawet :shock:

Shinue: No wygląda że można przyspieszyć nieco wskrzeszanie kawalerii i eteryków. Ciekawe czy to było zamierzone, czy może mamy kolejne niedopatrzenie autorów i testerów.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Sugerowałęm sie power dice, dlatego chciałem sie upewnić. Ale co z przedmiotami które niwelują działanie magii w jakimś promieniu jak runa Valayi krasi?

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Cała zasada zasysania kostek przez coach'a to totalnie odrębna i unikatowa zasada tej jednostki, na którą nie ma wpływu absolutnie nic. Działa autonomicznie wobec jakichkolwiek innych zasad.

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

ja mam takie pytanie bo sam juz teraz nie weim :P

Czy bk którzy wykupili barding dalej mają eteryczny ruch??

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Tak. Ale kwestia, czy ogranicza im to ruch, czy nie jest w toku uściślania.

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

Czy Coach jako że jest ciągnięty przez Skeletal Steedy , ma może zasadę z ruchem jak ethernale która mają Black Knighci??

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Nein. Jest ciągnięty przez najtmary.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Fedek pisze:Tak. Ale kwestia, czy ogranicza im to ruch, czy nie jest w toku uściślania.
nie rozumiem co tu uściślać? barding/kropierz jest częścią uzbrojenia, tak samo jak tarcza czy lanca...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Zasada skeletal steedów mówi, że żaden czar, zasada ani przedmiot nie ograniczają im ruchu, a barding daje -1 M.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a mnie interesuje jak to jest z czarami nekromanty, npisane jest "Choose these spells when you pick your army" czy to oznacza ze jak wybiore sobie na turnieju w 1 bitwie raise dead to juz na caly turniej mam ten czar i nie moge co gre wybirac innego?? czy moze powinienem wybrc ten czar jak wyposazenie i zapisac w rozpisce przed turniejem??

jak myslicie?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

IMO wpisujesz czar w rozpiskę.

PS. "Nie po to jadę." :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

shit :|

ale przynajmniej bede mial to pod co go zloze.

Zablokowany