o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Mowa o czarach (liczba mnoga), więc logiczne jest, że zarówno czar jaki ewentualnie dokupujemy, jak i ten który mamy za free wybieramy przy tworzeniu nekrosa i jest integralną częścią rozpiski.

Awatar użytkownika
Zombik
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Zombik »

W przykladowej rozpisce z ksiegi wampirow czary nekromanty sa na niej wypisane, ale z drugiej strony tyle jest bledow w tej rozpisce...

Art
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Art »

Mam pytanie co do magi VC. Wiem ze vampiry sa 1lv magami ale czy mozna:
a) dokupic im lv?
b) czy nekromanci wybieraja sobie czary zamiast ich losowac ?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Art pisze:Mam pytanie co do magi VC. Wiem ze vampiry sa 1lv magami ale czy mozna:
a) dokupic im lv?
b) czy nekromanci wybieraja sobie czary zamiast ich losowac ?
a) tak
b) tak

PS. zachęcam do lektury AB
Obrazek

Art
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Art »

Jestem na kupnie AB ale chcialem juz pare zeczy wiedziec wczesniej :wink:
Ale stego co widzialem to zwykly Vampir nie ma mozliwosci kupna 2lv magi inaczej niz przez Dark Acolyte. A stego co sie orientuje VP nie mozna dawac wiecej niz jednemu bohaterowi.
Pozatym czy nekromanta moze miec 2lv czy tylko kupowac dodatkowe czary ( na 1 lv czary moze puszczac tylko na 2 kostkach :( )

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

Moga dostac dodatkowy level z vampiric powers (dark acolyte),normalnie im sie nie da wykupic.Chyba ,ze zle czytam podrecznik;)


a co do nekrosów.To w jednym miejscu pisze ,ze nie maja okreslonego poziomu magicznego i moga uzywac spelli nekromanckich tyle razy ile chca.Czyli jak to interpretowac?

@Art

Mozna dawac te same powersy roznym herosom;) temu samemu wąpierzowi nie wolno dawac takich samych.

Art
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Art »

Powiedzmy ze chec rzucic Wind of Undeath ale skoro mam 1 lv nie moge rzucac na 3 kosciach tylko na

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Art pisze:Powiedzmy ze chec rzucic Wind of Undeath ale skoro mam 1 lv nie moge rzucac na 3 kosciach tylko na
2
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Black_Power
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Black_Power »

Witam ,chciałem się dowiedzieć ,jak działa bloodline - "Beguile"?? .Jeśli by ktoś mógł napisać w jaki sposób on działa to by było bardzo fajnie :) :D

Z góry wielkie dzięki :wink:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Wybierasz jeden model w styku z wampirem posiadającym tą moc, jeżeli wybrany model nie zda testu na Ld z modyfikatorem -3, to wampir może przerzucić ranienie atakując ten model.

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

Może to zbyt wymagające pytanie , ale czy ktoś może mi napisać jakie statsy ma Wampire Lord? GW w reference sheecie chyba nie raczyło umieścić takich danych.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

m6 ws7 bs3 s5 t5 w3 i7 a4 ld10

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

Czy mogę na wampirze lordzie bez kupna zadnych bloodlineów połączyć walach bloody hauberk i ench shield?? bo AB nei pozwala. i czy magiczna tarcza kosztuje 10 czy 15 pkt??

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

No właśnie miałem się pytać. Czy przy walach bloody hauberk jest jakis przypisek że mozna go łączyć z innymi magicznymi armorami(ench shield)? Fajny byłby wampir z sv1+ i wsv 5+...

Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

w 7-ed nie mozna łaczyć ench. shild'a z innymi (zaklętej tarczy) magicznymi zbrojami(W.B.Hauberk jest w sekcjii armour'ów). Ja gram He i u mnie koszuje 10pkt, ale ja mam inne kosztty niektórych przedmiotów.

pozdro.

Dimmu
Chuck Norris
Posty: 469
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dimmu »

jaki US ma czarny trener;) bo w podreczniku nie moge tego znaleźć??

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Coach ma US 4. Enchanted Shield kosztuje 15p i z żadnym magicznym pancerzem już nie można go łączyć.

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

a ja mam pytanie gdzie do qźwy pisze to że vampy/necrosi mogą rzucić ten sam czar kilka razy?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

strona 38
pod nagłówkiem Necromancy Spells
(tylko nekromanckie czary mogą być rzucane wielokrotnie przez jednego czarodzieja na ta sama jednostkę)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Strona 38, akapit "Necromancy Spells"

Zablokowany