Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

podałem tylko przykład. Chodzi mi o zasade a nie wystwianie mega klocka na dzikach. moze ktos potwierdzic albo zaprzeczyc ?
z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Battle Axe of The Last Waaagh - a w polskim podręczniku jak się uw przedmiot nazywa?

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

"Uw" przedmiot (dobrze, że nie uf) zowie się Topór Bojowy Ostatecznego Łaaa!

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Ja mam wlasnie odwrotna sytuacje do waszej. Ja od poczatku ucze sie grac na polskim AB i RB, wiec trudnosci mam na forum kiedy ktos uzywa
angielskich nazw albo co gorsza angielskich skrutow. Musze sie wtedy dopytywac o co im chodzi. :D

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

widzisz to moze byl blad uczyc sie na polskim ? wogole to czemu wiekszosc ludzi uzywa angielskich nazw ? :D tylko dlatego ze te polskie sa zdeczka glupie ?

P.S. pisze sie skrót a nie skrut ..

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Emilianek pisze:Ja mam wlasnie odwrotna sytuacje do waszej. Ja od poczatku ucze sie grac na polskim AB i RB, wiec trudnosci mam na forum kiedy ktos uzywa
angielskich nazw albo co gorsza angielskich skrutow. Musze sie wtedy dopytywac o co im chodzi. :D
i to jest właśnie błąd
cudów nie ma i nie będzie, trzeba umieć po angielsku

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

A to peszek... :?

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Nie wiem czy było, ale czy savage orc big boss może targać na sobie light armour?

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Ja znam angielski w dość dużym stopniu i z angielskim AR poradziłbym sobie bez mniejszych problemów, ale przez pomyłkę kolegi mam AR po polsku, a kasy na nowego nie mam i mieć nie będę. A co do skrótów, powoli je poznaje, ale przyznam, że na początku było bardzo ciężko.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

galahar pisze:Nie wiem czy było, ale czy savage orc big boss może targać na sobie light armour?
Żaden savage nie może mieć zbroi, on też nie.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Piotr3K pisze:
galahar pisze:Nie wiem czy było, ale czy savage orc big boss może targać na sobie light armour?
Żaden savage nie może mieć zbroi, on też nie.
fluffowe pierdzenie
big bossi moga miec la
tak samo jak warbossi

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

quas ma racje

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Serio?
To sory, pomyliłem się (nie mam już booka to nie moge sprawdzić, ale zdawało mi się że dzikusy nie mogą mieć wcale pancerza poza tarczą)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

to proponuje nie siac zametu

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Siema !
Mam pytanko: Jakie wymiary powinna mieć lobba, albo chociaż podstawka od niej ??
Dzięki i pzdr monsterstar

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

40x40 lub wieksza

madzioro
Warzywo
Posty: 10
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: madzioro »

Witam, mam pytanko czy magiczny ruch z waaa!! Czy jakiejkolwiek popychaczki. Jest modyfikowany przez teren? Oddział porusza się bez względu na rodzaj terenu czy musi brać pod uwagę wszystkie niedogodności w postaci minusów np. za zaoranym pole?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wszystkie ograniczenia obowiązują.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

A mnie podobają się nazwy w polskim podręczniku. Poza tym "Polacy nie gęsi iż swój podręcznik mają". W myśl prawa i ustawy o języku polskim pod karą 30 dni aresztu i kary grzywny wszelkie instrukcje (a do nich właśnie kwalifikuje się podręcznik do gry WFB) do akcesoriów i towrów powinny być w języku polskim. Jeśli taka jest, a w użytku ogólnym znajduje się także instrukcja w innym języku za prawidłową i ważniejszą uznaje się tą w języku polskim. Nie przestrzeganie tego (także na turniejach) grozi ww. sankcjami.
Tak więc czy są jakieś rozbieżności z angielskim podręcznikiem, czy nie, to zarówno gracze, jak i sędziowie za obowiązujące zasady powinni uważać te które są już opublikowane w naszym języku.
Poza tym chyba ktoś z wydawców angielskich,pozwolił wydać podręcznik w naszym języku i podpisał się pod tym, dając tym samym przyzwolenie na takie właśnie zasady w naszym kraju.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Rozwaliłeś mnie teraz człowieku xD xD

ODPOWIEDZ