Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

To wtedy jest szarża mój drogi :D

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Nie można szarżować swoich oddziałów :D Chyba, ze orki są inne w tym przypadku :D?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Stają za nimi, nie 1 cal od nich, mogą się stykać podstawkami, ale szarży nie ma :P

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

i możesz się potem ruszać normalnie tymi 2 oddziałami o ile tamten też zdał animozje tzn wyrzucił od 2-6

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Heh sory ale nidokładnie przeczytałem :D myślałem że to na wrogi oddział :D

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

czy jak cisne w smoka z mork wants ya! to rzuca na swojej liderce czy na liderce wyższej z pary jeździec-potwór?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

to sie cisnie na tescie inicjatywy...i rzuca sie na inicjatywie podniesionego modelu ;) ...tylko neid am glowy, ze mozesz smoka podneisc...chyba musisz jezdzca ;)

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

single enemy model-imho smok też jest single model. jak moge wziąć jeźdźca to smoka chyba też? w jakiejś głupiej erracie było że testy I sie robi na najwyższej liderce i już sam nie wiem

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

mozesz wybrac czy bijesz smoka czy gore masz napisane ze mozesz nawet kolesia w odzdziale lub na steedzie monster/chariocie , wiec mysle ze smoka tez mozna

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Oczywiście że smoka bo smok ma osobną charakterystykę i może działać samodzielnie

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

ach 3 szybkie mam dla upewnienia, bo już się skołowałem :roll:
1. obrót podczas szarży może robić klocek w dowolnym momencie?
2. goblin hero w klocku fasta nie ma możliwości strzelania po marszu i pola 360?
3. rydwan na impactach wyżyna styk, ale nie wtedy, gdy jest tam hero/lord a jednostka 5 lub więcej modeli?
Obrazek

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

no też mi sie zdaje że mozna ale kwestia jest czyją inicjatywę bierzemy pod uwagę (przez zapis w faq'u)?bo jak jest rydwan z kolesiem to bierzemy do testu charakterystyki tą wyższą(zgodnie z faqiem), a w przypadku machiny wojennej np? z automatu czy bierzemy I załoganta?

@Nerull:
1) nie obrót tylko jednego wheel'a, no i tak zeby wpadać w odpowiednią strefę, a reszta dowolna.
2) na 90% nie może (nie chce mi sie iśc po book'a ale raczej tak jest)
pozatym wtf?! goblin hero z łukiem? :lol2:
3)troche niejasno sformułowane pytanie, ale jesli chodzi o sytuacje wyciącięcia oddziału (5+ modeli) w którym stoi heros, to tak, impacty wchodzą w oddział, nie w zioma.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

@ Mork Wants Ya

Wybierasz w co walisz - w mounta czy w jeźdźca. Test wykonuje się na inicjatywie wybranego modelu. I tyle.

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

a jak ma sie do tego faq? Kołata, ja też bym chciał żeby tak było :)

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

faq dotyczy rzeczy takich jak np pitka, ktora dzial a na caly model albo nie wiadomo co oberwie. Przy pitce spada lord razem ze smokiem. a ten czar jest wymierzony w konkretna czesc tego modelu, czyli jezdzca/smoka.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

czy jednostka fasta o liczebności 4 lub 3 modeli która w wyniku ostrzału traci 1 model (25% lub więcej strat) musi zdawać panikę? (coś mi po łbie chodzi o liczebności poniżej 5 nie, ale to aminosity... strasznie się skołowałem :oops: )
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Oczywiście że musi. Nawet jak masz 2 trolle i jeden zostanie ustrzelony, to drugi musi testować panikę.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

mam takie pytania, bo każdy kogo się pytam mówi co innego a chciałbym wkóncu wiedzieć jaka jest prawda...

czy musze mówić przeciwnikowi ile skrywam fanatyków w klocku? jak to jest na tajnych i jawnych rozpach? (fajnie by było gdyby znalazło się to w uściśleniach, bo wiele osób każe mi mówić, a wiele mówi mi, że nie musze mówić...)

czy wsv savage działa też na magie?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jawne musisz
tajne nie musisz

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

1. Na tajne nie mówisz, ja jawne mówisz. Było już na ten temat wiele dyskusji, ale niestety musisz przyjąć tą wersję (turniejowo).

2. To normalny ward save - działa na wszystko.

ODPOWIEDZ