Zielony Border Patrol :D

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Zielony Border Patrol :D

Post autor: monsterstar »

Witam !
tak jak w temacie. Co byście wystawili na patrola ?

pzdr monsterstar

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

fasta, pieszych savage big unow z wloczniami, kawalerie savage i BOBB'a na dizku/rydwanie

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

ja wystawiam ork shaman , dd, 2 fasty i klocek ng

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

A coś takiego:
- Night Goblin Szaman
- 20 nocników z 2 fanolami
- 20 Savage Boyzów Big 'Unsów + muzyk + sztandar
- Doom

:?
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

Tak coś nie widzę takiej rozpy (wyszło na 569 pts) a tradycyjnie gramy BP na 500 (mogę się mylić :) ). Szczerze mówiąc sam mam problem z wystawieniem czegokolwiek. Niestety wydaje mi się, że na małe pkt. Zieloni mają przesrane :? . Choć mogę się mylić :) . Mam taką 1 rozpe na Dwarfy (498 pts):

-BOBB (+buty)
- reszta pkt w NG z sieciami i/lub Fanolami i/lub muzykiem i/lub sztandarem :)

Awatar użytkownika
Łoś
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Łoś »

Mój ostatni Border składał się z:

BOBB on boar - 107
21 Nocników z siatami i 2 Fanolami - 160
5 Wolf Riders - 71
4 Trolle - 160


Takim zestawem zmasakrowałem Bretkę, ale za to dostałem masakrę od Drewniaków.

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

IMO Trolle troszkę chaotyczne jak na Border Patrol (Stiupidy i ten WS3 :? ). Szczerze mówiąc jeszcze nimi nie grałem, ale spróbuje :) .

BTW: miałeś tylko BOBB? 0 magii? :?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na BP i tak ciezko coś z sensem poczarować.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Łoś
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Łoś »

Kosa ma racje. Jednym szamanem nic nie uczarujesz (chyba że wystawisz NGSh z 5 grzybami;). Ja postawiłem na BOBB, żeby dawał liderkę. Wstawiłem go do trollaczy, żeby nie zgłupieli i mieli 12"+D6" w turze Waaagh!

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

No to pomysł ciekawy :) . Muszę spróbować. Powiedz tylko jeszcze jakie konkretnie trolle? Zwykłe, Stone, czy river? Osobiście wolałbym River (zawsze to -1 do hita), ale i tak to nie czyni z nich mega oddziału, który anihilowałby oddziały wroga od tak. Nie wiem, nie mogę się przekonać :? ...

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

na BP mam:

Night Goblin Szaman lvl 2, Itty Ring, 2*Grzyb = 125 pkt.

5 wolfów z muzykiem = 71 pkt.
Doom Driver = 80 pkt.
24 Orków z muzykiem i sztandarem = 159 pkt.

i co lepsze teraz:
22 ng z łukami/HW+shield z muzykiem = 70 ptk
czy
5 wolfów z muzykiem = 71 pkt.

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

IMO ani to ani to. Spróbuj upchnąć może squigi (albo herd albo hoppersów). Potrafią lepiej ugryźć :wink:

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

... squigi nie wejdą bo to special, a mam już duma którego nie zamieniam zmieniać...

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Jak dla mnie wolfy
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Łoś
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Łoś »

nabot23: Trolle zwykłe. IMO upgrade'y do nich są za drogie (na 4 Trollach to już 80 pktów!), a wcale nie dają rewelacji.

Paku: usuń GDD. To świetna machina, ale kiedy przeciwnik ma 500 pktów raczej trudno coś utrafić.
Za to ten Shazman misie podoba. Pierścionek na bohatera przeciwnika połączony z grzybkami daje 3 czary na turę. Wtedy może rzeczywiście magia ma szansę w Patrolu. Jeszcze jak wylosujesz Brain Bursta albo Stopę Gorka... :D Tylko wtedy dałbym Goblinowi jeszcze jednego grzyba, żeby zmaksymalizować szanse.

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

IMO z DD ja zawsze trafiam 8)

Ale tak na serio, tak czesto jak grałem na małe pkt zawsze sie spłacał, a to zabił 5 CoK w tamtej edycji, a to 5 KO... ta machina jest świetna, a elfy i kawaleria drogie i cienkie przy niej...

A co do szamanka to moze pocisnąć bo dużo magów nie ma na takie pkt, a jak nawet rozproszy czary to genka z itty ring mu zdejmuję :D

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Model w BP może kosztować max. 125 pts, więc dodatkowe grzyby są nielegalne.

Popieram, DD na małe punkty przy odpowiednich umiejętnościach to zagłada dla przeciwnika - sciąga samotnych bohaterów, ciężką kawalerię, słowem wszystko, na co nie mamy innej kontry na te punkty
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

I nasza magia. Niezbyt naporowa, ale na tyle silna by chociaż "straszyć" przeciwnika. Osobiście grając na Bretke wystawiłem kiedyś DD, kloc Orców, klocek NG, Goblińskiego shamana i Generała - Orcowego Shamana. Nawet by się sprawdzili gdyby nie mój głupi błąd (ale nie będę się nim chwalił :wink:). IMO dobry kloc (który ma siłę i potrafi zatrzymać szrżę nawet kawy) to podstawa. Reszta to kosmetyczne dodatki :smile:.

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Toni ja daje NG szaman 2 lev ( 85 pkt) + Itty ring (20 pkt) + 2 grzyby = 125 pkt. - nic nielegalnego nie widzę...

Awatar użytkownika
Łoś
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Łoś »

Paku: Toni mówił o tym, co ja napisałem :)

Toni: Oczywiście masz rację. Zapomniałem o limicie.
Niestety GDD to nie tylko umiejętności. Wycelować w głowę gienka żaden problem. Jednak jeśli zmiecie goblina w locie (a najczęściej go zmiata), to przy założeniu, że przeciwnik ma wyłącznie 500 pktów, dużo mniejsza szansa, że zmiecie go akurat na oddział przeciwnika.
Poza tym, taki Doom pożyja nam turę, max. 2. Mało kto nie wystawia na BP fastów, a jeśli mamy 1 machinę to cel fasta jest oczywisty. A my nie mamy czym kryć DD.

nabot23: Ale na Border Patrol można max. 1 Hero.

ODPOWIEDZ