wypaczenie idei, czyli ustawianie turniejow

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wypaczenie idei, czyli ustawianie turniejow

Post autor: bigees »

Tomash pisze:Jak rozumiem to wyczerpuje temat i możemy zamykać albo spokojnie poczekać aż uschnie?
skoro temat jest niepopularny, to niech mod ukroci meki forumowiczow i go zamknie :wink:
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bigees po cholere zakladales ten temat ? Jesli uwazasz , ze problem jest , dobrze , ze piszesz - tylko wtedy KONKRETNE przyklady poprosze , to sprawa zostanie rzucona na LL...

Ja sie nigdy poki co nie spotkalem z ustawianiem sobie graczy czy czyms podobnym co piszesz...

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

A ja sobie chetnie coś napisze, bo w sumie nie boje sie "Was" "wielcy" gracze, którzy w wiekszosci ( nie mówie, że wszyscy ) grają pare lat i uwazają się za wielkich mistrzów - to wynik analizy postów ( wszak nie znam Was wszystkich doskonale albo nawet rzekł-bym w ogole ).
Naturalnie abym był szczery z Wami ( czego raczej sie nie spodziewam z Waszej strony ) i sam ze sobą dodam, że w tym roku byłem raz na turnieju aby sie przekonać jak bardzo zmieniła sie ta "forma" rozgrywek. Zmian, jakich oczekiwałem bądź nie, było sporo... ale zostawmy to.
Skoro ma zostać podany przykład to Ja bardzo chętnie go podam skoro "kolega", który wspomniał o tym "problemie" nie ma odwagi - naturalnie rozumiem sytuacje - wskazywanie palcem na kogoś nie tylko nie jest rzeczą łatwą ale czasami pisząc pewne rzeczy liczymy na, nie tylko zrozumienie, ale takze na pewną dozę pokory.
Mój przykład to turniej z początku roku, zebrał dużo os i odbył się w Warszawie ( jak się nie domyślicie to wtedy napisze dokładnie o co chodzi ). Przed turniejem pare os. znało pytania - po prostu zebrała sie grupa ludzi i zostały im podane pytania i odpowiedzi - z testu oraz odpowiedzi ( nie to żeby test był trudny ale przynajmniej 2 pytania mogły sprawic problem, zwłaszcza 1 które wymagało wiedzy z zakresu historii WH a raczej historii armii - jak dla Mnie było to pytanie banalne bo odp. znałem - ale to nie jest istotne - sądze, że dzieki takiemu "tonowi" Mojej wypowiedzi przynajmniej 2-3 os. mają szanse wpaść na to kim jestem ).
Pytanie jest proste... banalne... czy wg Was to było fer wobec innych uczestników? Rozumiem, że zaraz podniesie się fala złości i ktoś napisze, co Ty pieprzysz, nie masz doświadczenia, cośtam costam, to przeciez tlyko 5 pkt czy tam ileś bla bla bla - serio, może zrobiłoby to wrazenie na dziecku ale nie liczcie na to, że Mnie to ruszy.

BTW nie pisze tego po to aby zrobic komukolwiek na złość, byście sie na mnie "zeźlili" czy cokolwiek innego, po prostu chcieliscie jakis przykład to ja go Wam daje i poddaje pod dyspute... .

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

nikt cie nie bedzie atakowac.
Jezeli NAPRAWDE miala taka sytuacja miejsce to BARDZO dobrze ze o tym mowisz. ;) Szkoda tylko ze nie odrazu po turnieju, ale to nic.

Ja tam za Mistrza tez sie uwazam! A co! Hehehe

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Roni de Gato: mógłbyś nie gadać zagadkami, tylko powiedzieć o który dokładnie turniej chodzi? I którzy gracze Twoim zdaniem dostali od orgów odpowiedzi do testu?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Jeśli turniej odbywał się Warszawie to wśród nich znajdował się na pewno Kielon :wink:

Tak na serio to żal że coś takiego miało miejsce, ale na pewno nie jest tak na każdym turnieju.

Ja nie wierzę w spiskową teorię, więc jeśli nie padną wkrótce jakieś konkrety będę zmuszony zamknąć temat.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

Phi... prosiłbym o ruszenie głową... podać nazwy graczy? Chyba Cie pogieło - niby jak? Moge podać siebie bo przypadkiem znalazlem sie za wczesnie - oraz 2 inne osoby ktore kojaze ( 1 gracza i 1 hmm... nie-gracza ) - a pozostale 3-4 os niby jak? 99% z Was w ogole nie kojarzę to niby jak mam podać konkretne osoby?
Co do podania konkretnego turnieju to wystarczy wejsc na historie turniejów i przeanalizować znaczenie słów "z początku roku" - to takie trudne?
Przczytałem kolejnego posta ( tego powyzej ) i juz rozumiem, że nie moge lcizyć na to zeby ktoś ruszył głową - chodzi oczywiscie o turniej WOŚP :/

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Po co ktoś ma coś analizować jak najzwyczajniej w świecie możesz podać nazwę turnieju. Nikt Cię za to nie zlinczuje przecież. Chcesz by to się nie powtórzyło??? Podaj jaki to był turniej. Org dostanie zjebkę i już więcej nie powtórzy tego błędu.

Skoro nie kojarzysz 99% z nas to przypuszczam, że 99% z nas nie kojarzy też Ciebie.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

Tak wiec napisałem - turniej WOŚP.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Prawdopodobnie w najbliższą sobotę sprawa zostanie wyjaśniona a organizator zostanie upomniany. :D
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

Ziemko pisze:Bigees po cholere zakladales ten temat ? Jesli uwazasz , ze problem jest , dobrze , ze piszesz - tylko wtedy KONKRETNE przyklady poprosze , to sprawa zostanie rzucona na LL...

Ja sie nigdy poki co nie spotkalem z ustawianiem sobie graczy czy czyms podobnym co piszesz...
nie podaje konkretnych sytuacji, bo nie chce nikogo konfliktowac.

a poza tym gwoli scislosci - nie chodzi tu o oskarzanie wylacznie organizatorow, bo w sporej wiekszosci takie sytuacje zachodza za ich plecami, gdy ustawiaja sie chlopaki z czolowki (przykladowo wyglada to tak "dobra, brakuje mi x punktow, zeby wejsc na podium, a ty juz nic dzis nie ugrasz, wiec umowmy sie na 20:0 i dzieki temu bede wyzej")
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Ten problem pojawił się jakoś pół roku temu. było troche szumu, lecz ciężko ten proceder wyeliminować całkowicie.

To pozostaje w gestii samych graczy, i tak naprawdę jeśli dwóch graczy postanowi "ugrać" jakiś wynik to nie ma na to siły.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

bigees pisze:nie podaje konkretnych sytuacji, bo nie chce nikogo konfliktowac.
Jak się boisz ubrudzić, to nie posprzątasz.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Green Knight pisze:Jeśli turniej odbywał się Warszawie to wśród nich znajdował się na pewno Kielon :wink:
Znowu ja. ;) :o
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

nie podaje konkretnych sytuacji, bo nie chce nikogo konfliktowac.
To szczytny powód...
Przczytałem kolejnego posta ( tego powyzej ) i juz rozumiem, że nie moge lcizyć na to zeby ktoś ruszył głową
Faktycznie, nie mam nic lepszego do roboty, tylko bawić się w głupie zgadywanki. Po co mam tracić czas na zastanawianie się, o co rozmówcy może chodzić?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

Podawanie wszystkiego na talerzu świadczy jedynie o prostocie odbiorcy.
Myślisz, że ja nie mam nic innego do roboty tylko tutaj pisac? Napisałem mojego posta tylko dlatego, że w obliczu "czynów" które sie zdarzają ( mniej lub bardziej często ) a co do których raczej nie ma wątpliwości ludzie piszą coś w rodzaju "nie podałeś przykładu to się nie odzywaj" "nie ma konkretów to tego nie ma" "nie widzę czegoś więc tak nie jest" itp itd-> wybitny ( prosty ) tok rozumowania.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Bigees - prawdopodobnie chodzi ci o jakiś pomorski turniej - który ? Możesz spokojnie sypnąć nazwiskami, jeżeli masz coś pewnego of cors. W moich oczach zyskasz tylko szacunek, jeśli oczywiście to prawda co zaobserwowałeś. Dużo gorsze jest rzucanie oskarżeń bez poparcia dowodami, jak miał w zwyczaju były minister sprawiedliwości (i Prawa ;)), a także m.in. pan M. i jego słynny raport.
Bo chyba nie masz na myśli tego, że dwaj dobrzy gracze dobierają się w parę by wygrać parówkę ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

juz pisalem, ze nie chodzi mi o konkretne osoby i konkretne turnieje, tylko o zjawisko, jakim jest "pozabitewne" zdobywanie punktow na turniejach i dlatego, podkreslam ponownie, zadnych nazwisk nie podam.

chcialem problem zasyganlizowac i wybadac opinie forumowiczow, a widze, ze sytuacja przeradza sie w inkwizycje wobec moich (i Sir Roni de Gato) pogladow.

ok, skoro wiekszosc ma podejscie nihilistyczne (typu "ja nigdy sie nie spotkalem, wiec na pewno problem nie istnieje) albo oportunistycze ("cos tam sie dzieje, ale i tak nic na to nie poradzisz"), to chyba czas zamknac temat...
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

bigees pisze: ok, skoro wiekszosc ma podejscie nihilistyczne (typu "ja nigdy sie nie spotkalem, wiec na pewno problem nie istnieje)
to jest empiryzm...
bigees pisze: albo oportunistycze ("cos tam sie dzieje, ale i tak nic na to nie poradzisz"), to chyba czas zamknac temat...
a to teoria predestynacji...
Obrazek

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

Kruti pisze:
bigees pisze: ok, skoro wiekszosc ma podejscie nihilistyczne (typu "ja nigdy sie nie spotkalem, wiec na pewno problem nie istnieje)
to jest empiryzm...
bigees pisze: albo oportunistycze ("cos tam sie dzieje, ale i tak nic na to nie poradzisz"), to chyba czas zamknac temat...
a to teoria predestynacji...
dzieki za sprostowanie :wink:
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

ODPOWIEDZ