Nowe LIMITED - dyskusja

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Dębek pisze:IMO warto by było wprowadzić takie ograniczenia jako regułę na masterach...
... i to jak najszybciej

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

bless pisze:Jacek, o czym Ty piszesz? Co masz na mysli piszac o rownych ograniczeniach kompozycyjnych?
Zmęczony dziś chyba jestem :/

Zdecydowanie wolałbym uniknąć różnych ograniczeń dla różnych armii (w rodzaju tych o których pisze np. Kołata).
Tylko, że ja w ogóle wolałbym uniknąć dotkowych ograniczeń...

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Lukaszxx pisze:
Dębek pisze:IMO warto by było wprowadzić takie ograniczenia jako regułę na masterach...
... i to jak najszybciej
:roll:

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Ja się nie zgadzam żeby wprowadzić nowe ograniczenia, bo jedne armie osłabi to bardziej a inne mniej.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kod: Zaznacz cały

Ja się nie zgadzam żeby wprowadzić nowe ograniczenia, bo jedne armie osłabi to bardziej a inne mniej.
Wydaje mi się że dziwnym trafem te słabsze będą mniej osłabione.
Dodać pragnę że zasady euro to już ograna i sprawdzona sprawa. Jedyne co bym dodał to limit pkt na bohaterów (800 pkt o których mówi barb wydaje mi się sensownym rozwiązaniem, ze względu głównie na VC i DL).
ZXrezygnował bym z wszelkich % bo to utrudnia maksymalnie szybkie robienie rozp. zamiast tego propunuje ograniczyć lataczy do 2 jednostek
( nie wliczając w to oczywiście bohaterów na latajacych monsterach czy też posiadających zdolność latania). Skirmish zostawił bym w spokoju bo ograniczenie powtażania corów wystarczająco reguluje te kwestię (WE, Lizaki).

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Młody Pajak pisze:Ja się nie zgadzam żeby wprowadzić nowe ograniczenia, bo jedne armie osłabi to bardziej a inne mniej.
Armie i tak są nierówne .Dopóki ograniczenia bardziej osłabią armie silniejsze a mniej te słabsze wszystko powinno być ok.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Dębek pisze:

Kod: Zaznacz cały

Ja się nie zgadzam żeby wprowadzić nowe ograniczenia, bo jedne armie osłabi to bardziej a inne mniej.
Wydaje mi się że dziwnym trafem te słabsze będą mniej osłabione.
Dodać pragnę że zasady euro to już ograna i sprawdzona sprawa. Jedyne co bym dodał to limit pkt na bohaterów (800 pkt o których mówi barb wydaje mi się sensownym rozwiązaniem, ze względu głównie na VC i DL).
ZXrezygnował bym z wszelkich % bo to utrudnia maksymalnie szybkie robienie rozp. zamiast tego propunuje ograniczyć lataczy do 2 jednostek
( nie wliczając w to oczywiście bohaterów na latajacych monsterach czy też posiadających zdolność latania). Skirmish zostawił bym w spokoju bo ograniczenie powtażania corów wystarczająco reguluje te kwestię (WE, Lizaki).

Debek, Twoje zywe dowody lepiej mnie przekonaly do koncepcji Barba, niz jego ich po prostu wyłozenie.
A moze zaczniemy od pracy u podstaw i dawania przykladu ? Jacek wspomnial, ze caly czas gra wg Eurocompa. Moze wiec i wspomniane ogranczenia obowiazwalyby od dzis Jezdcow Hardkoru. Szczegolnie na turniejach. Tak w ramach wewnetrznej dyrektywy. ;)
Byc moze swiecac przykladem (i robiac przy tym, mam nadzieje, dobre wyniki) bylibysmy inspiracja dla innych żądnych wyzwan. To by dopiero byla rekawica rzucona PG...

Ciekawe, co by na to powiedzial Kołata.... ;)
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

2 skorpiony i 1 katapulta u TK - mi się toto bardzo podoba. Szkoda tylko dużej liczki, skoro i tak 90% gra na kingu, a HLP był wyborem raczej klimatycznym do zmontowania armii magiczno-strzelającej.

Ale jak wszyscy to wszyscy. Robienie jakichś furtek dla boundów może tylko się odbić czkawą w postaci podbicia VC, więć jestem gotów to przełknąć.

Nakładka procentowa wciąż do rozważenia :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Procenty jak dla mnie to nienajlepsza opcja, bo jak przy 2200 nie wejdzie smok i 2 DJ, to juz np przy wyzszych pkt moze sie zmiescic za duzo;) IMHO dobrac te pkt na characterow tak zeby w zadnej armii nie bylo przegiec.
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Ja też jestem za. Pozdr

PS. Tylko czy maksymalna ilość kości powera nie powinna być większa niż dispella? Wtedy armie magiczne TK, He, VC mogłyby się jakoś przebić magią przez strzelające defensy np. Dwarfy. TK tym że nie mogą maszerować są wystarczająco uszczuplone- jeżeli jeszcze nic nie będzie z magii to widze perspektywy tej armii w czarnych kolorach. Pozdr

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Z tymi przykładami, które podał Dębek te ograniczenia rzeczywiście wyglądają bardzo fajnie :D
Pewnie by się ciekawiej i fajniej grało tak. Jak w innych krajach dają tym rade to czemu my nie możemy? :P
Jestem bardzo za

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

TK jednak bym dopuścił więcej magii. Tak jak zostało powiedziane, ta armia "nie biega" bez popychaczek i robi się turbosłaba, jeśli każdą inkantację przeciwnik może zdispelować.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Jestem za. Z przypałami gra się po prostu nudno.
(Moje rozpiski i tak moderuję sobie sam, więc wszelkie ograniczenia z reguły mi wiszą :wink: ).

Maciek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Tylko, że należy rozróżnić 2 rzeczy:
- Euro
- ograniczenie punktów na herosach.

To drugie jest moim zdaniem o wiele bardziej tępym narzędziem.

Zwykle w WFB problematyczne jest powtarzanie dobrego wyboru wielokrotnie i dlatego Euro blokuje ten właśnie aspekt.

Udział punktowy natomiast nie odwołuje się do tego w ogóle.


Jak już tak bardzo chcecie ciąć herosów, to może skorzystajcie ze schematu Euro? Np. nie więcej niż 3 herosów czarujących przy jedncozesnym ograniczeniu kości magii?
Albo nie wiecej niż 2 herosów takiego samego typu?

Nie skasuje się wtedy ustawień typu smok + 2 magów 2 levelu.

Bo procentowość tnie za bardzo i na ślepo.

Ew. jak chcecie przyciąć tylko herosów na VC i DL, to ograniczcie powtarzanie się bloodlinów/giftów/spawningów/marków.




* nie są to propozycje mocno przemyślane - raczej pod rozwagę dopiero.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

JaceK pisze:
Nie skasuje się wtedy ustawień typu smok + 2 magów 2 levelu.
Wydaje mi się że przy cięciach w innych rejonach (maszyny, magia) taka konfiguracja jest potencjalnie BARDZO mocna. Może lordowie czy smoki liczyliby się za dodatkowe w stosunku do podstawowych sloty herosów?

Choć ograniczenie punktowe/procentowe mi się osobiście podoba. W ogóle w temacie przewija się dużo ciekawych propozycji, nic tylko zacząć wypróbowywać, a przede wszystkim na razie próbować łamać te ograniczenia -tzn zastanawiać się co chamskiego można nadal przecisnąć przez "oczka sieci"

Mi np wciąż średnio podoba się wizja bretońskiej full cavalry (i KotR i Erranci w Core) . Choć samą śmierć RAFu i tak powitałbym z ulgą ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Cyel pisze:
Wydaje mi się że przy cięciach w innych rejonach (maszyny, magia) taka konfiguracja jest potencjalnie BARDZO mocna. Może lordowie czy smoki liczyliby się za dodatkowe w stosunku do podstawowych sloty herosów?
Owszem - star dragon to bydle, ktorego posiadanie powinno wiazac sie z powaznym dyskomfortem w innych regionach rozpy. Ale juz dla VC wrzucenie zombie dragona to wydatek jakichs 730pkt. Nawet na nekrosa caddego juz nie starcza. A zombie dragon nie ma w ogole porownania ze star dragonem. Kto powie, jak rozwiac te zagadke?
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

100% agree.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja bym jednak nie przesadzał i po namyśle uwazam, ze wystarczy:
850 pkt bohaterowie
10 PD (w tym bound spelle jako 1 PD)
10 DD (w tym scroll jako 2 DD)
max 3 razy slot core
max 2 razy slot specjal
max 1 raz slot rare (HE 2 rary)
max 2 razy latacze (nie wliczając w to bohaterów, którzy latają sami z siebie lub na monsterach).
Jest to dość proste, uniwesalne i w większości przypadków sprawdzone.
Np: rozpa Dark elfów na 2250 (armii która uchodzi powszechnie za słabą):
Lord na smoku SOM. Ench schield, ward na 4+
Mag 2 level ze scrollem
Mag 2 level ze scrollem

5 DR z muzykiem
5 DR z muzykiem
10 Kuszoli z tarczami i muzykiem
10 Kuszoli z tarczami i muzykiem
20 wariorów z tarczami, sztandarem i muzykiem
rydwan
rydwan
rydwan
6 COK sztandar, muzyk, War Banner
5 Harpi
2 Bolce

Poza stratą 2 bolców armia wogule na tych ograniczeniach nie traci.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamael
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Festung Posen/Strefa Zero

Post autor: Kamael »

Jestem jak najbardziej za CS Euro. Rozpiski są znacznie ciekawsze niż standardy. Ale żaden z nich nie tnie kombinacji 15 BK z regeneracją i lordem.

Koszt przypakowanego lorda to ok. 450 pkt sztandarowy to 250. Przy limicie 800 pts. mieści się wypasiony lord 4 lvl, szmata oraz wampir 2 lvl z book of arkhan.

Może:
- ograniczenie w armii herosów o koszcie ponad 200 pts. do tylko jednego ( w VC albo bierzesz lorda albo regenerację, a gdy zabierzesz regenerację masz plewnego generała oraz znacznie osłabioną magię...)

-zajmowanie przez wight kinga z regenką slota lorda w armii VC (chociaż to zbytnie ingerowanie w armybook... )

- obcięcie wampirom limitu punktów na herosów w przypadku brania tego nieszczęsnego sztandaru ?
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2008, o 16:22 przez Kamael, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bless przy 850 pkt, które po namyśle zaproponowałem caddy się zmiesci, a nawet jakiś lightowo złożony vampir.
Koszt przypakowanego lorda to ok. 450 pkt sztandarowy to 250. Przy limicie 800 pts. mieści się wypasiony lord 4 lvl, szmata oraz wampir 2 lvl z book of arkhan.

Ale wtedy odpadają dwa kolejne vampirki, a i magia robi się dużo słabsza.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2008, o 16:26 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany