Rozpiski Imperialne

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Jak dla mnie to wystarczający atak gdy się tym umie zagrać przy dobrym wybieraniu celów i wcześniejszym ich zmiękczaniu przez magie i ostrzał da radę.
:lol2: "umie grac" typowy przykład "BPTOS" jesli zakładasz wyjściowo że jesteś lepszy od przeciwnika to równie dobrze omżesz to zsigować i wtedy oszczędzisz ludziom odpowiadania na posty ... Oświecę cię jeśli przeciwnik "umie grać" tym co ma to 2 odział do cc nie podołają - zwłaszcza że i jeden i drugi to nie specjalni sprinterzy ( 14" i 15" szarży )
Strzelanie Tobie kończy się na cannonach? Bo ja w rozpisce widzę kuszników i pistollersy którzy są w stanie niszczyć mniejsze oddziały, wystrzelać fasty.
No właśnie widzisz ... mnie się nie kończy na cannonach w przeciwieństwie do ciebie i do autora rozpiski ... Pistoliersi to 10 strzałów 5 hitów i w zależności od celu 2 albo 3 W - za mało żeby ściągnąć lataczy albo innych harserów celujących na cannony - 10 kuszników to przy bardzo dobrych wiatrach 5 hittow ( zakładamy bliski ) i dokładnie tyle samo woundów - turniejowa rozpiska powinna miec między 30 a 60 strzałów ... facet wystawia 15 i ma za pomocą tego

a) "zmiękczać" wroga przed szarża - twój pomysł
b) zastrzelić latacze albo fasty targetujące cannony
c) wygrac shooting ze strzelaczami przeciwnika

3 zadania - 2 odziały 15 strzałów ...
4 mag... straszne... jak dla mnie to już jest dobrze magiczna rozpiska.
No straszne straszne dlatego że albo się koncentrujesz na magii albo na magicznej obronie - 4 diss scrolle do tego rod of power ma sie ni jak do tego zamysłu - fakt jesteś elastyczny ale po kij ci to skoro i tak wydajac tyle ptk w czarodziejow nie powinienes nigdy uzywac roda do obrony ... chcesz sie bronic - zciagasz magic levele bierzesz 2 caddiego ( glupota ) generala zamieniasz na archelctora - moze byc an koniu nawet i jazda ...
Kolejny raz nie masz racji, wytrzymają szarżę nawet star dragona tylko trzeba umieć na nich grać.
"umiec grac" - czyli niestety nieuleczalny przypadek ... no to mnie naucz jak sprawic zeby HE nie utlukly ci ich z bolcow , lucznikow itd ZANIM wleci w nich star dragon ? Flagów wystawia sie albo 15 z champem albo 20 albo 25 ponizej sa strata czasu bo lapia tylko armie bez strzelania - 60 pts jeszcze sie da przezyc ale strate rare slota nie bardzo ... zwlaszcza dla odzialu ktory kazdy kto :roll: "umie grac" zciagnie w odpowiednim momencie - albo nie czekaj lucznikow i bolce sciagnie 15 strzalow z kusznikow i pistolow ...

ogolnie rozpiska jest plewna bo ani nie jest turniejowa ani przyjacielska - na turniej za slaba na kolegow za nudna ... takie jest moje zdanie - wez sparuja ja sobie z moja zpostowana na tym forum zobaczysz jaka jest roznica ...

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

"umie grac" typowy przykład "BPTOS" jesli zakładasz wyjściowo że jesteś lepszy od przeciwnika to równie dobrze omżesz to zsigować i wtedy oszczędzisz ludziom odpowiadania na posty ... Oświecę cię jeśli przeciwnik "umie grać" tym co ma to 2 odział do cc nie podołają - zwłaszcza że i jeden i drugi to nie specjalni sprinterzy ( 14" i 15" szarży )
BPTOS ? Sorry ale ten skrót mi nic nie mówi.
Nie chodzi mi o to że przeciwnik nie umie grać (chociaż przy nowych armiach (VC i DL) czynnik ludzki może być minimalny) chodzi mi o to jak Ty wykorzystasz to co masz. Jasne że łatwiej jest iść na łatwiznę i ukierunkować armię w jedną stronę.
14' i 15' cali to dla Ciebie mało? W naszej armii szybsi są Pistollersi i Outridersi oraz Pegazy i Gryfy.
No właśnie widzisz ... mnie się nie kończy na cannonach w przeciwieństwie do ciebie i do autora rozpiski ... Pistoliersi to 10 strzałów 5 hitów i w zależności od celu 2 albo 3 W - za mało żeby ściągnąć lataczy albo innych harserów celujących na cannony - 10 kuszników to przy bardzo dobrych wiatrach 5 hittow ( zakładamy bliski ) i dokładnie tyle samo woundów - turniejowa rozpiska powinna miec między 30 a 60 strzałów ... facet wystawia 15 i ma za pomocą tego
a) "zmiękczać" wroga przed szarża - twój pomysł
b) zastrzelić latacze albo fasty targetujące cannony
c) wygrac shooting ze strzelaczami przeciwnika

3 zadania - 2 odziały 15 strzałów ...
Po pierwsze czy widziałeś gdzieś tu moją rozpiskę że się wypowiadasz? Tutaj masz moją ostatnią rozpiskę zanim zrobiłem sobie przerwę z battlem.
A co do strzelania 2 oddziały i 20 strzałów.
Wystarczy żeby odstraszyć fasty i lataczy.
Trzeba wybierać co bardziej Ci zagraża.
A u Ciebie widzę podejście "no czego nie lubię - tego więc najpierw to wystrzelam."
No straszne straszne dlatego że albo się koncentrujesz na magii albo na magicznej obronie - 4 diss scrolle do tego rod of power ma sie ni jak do tego zamysłu - fakt jesteś elastyczny ale po kij ci to skoro i tak wydajac tyle ptk w czarodziejow nie powinienes nigdy uzywac roda do obrony ... chcesz sie bronic - zciagasz magic levele bierzesz 2 caddiego ( glupota ) generala zamieniasz na archelctora - moze byc an koniu nawet i jazda ...
Dzięki że mnie oświeciłeś bo naprawdę nie wiedziałem.
4 dispel scrolle i 6 dispel diceów to dla Ciebie mało :shock:
Przy okazji wiesz że Rod może działać w ataku ;) bo chyba takie było zamierzenie Kurki oszczędza kostki aby później mocniej Ci nimi przywalić.
"umiec grac" - czyli niestety nieuleczalny przypadek ... no to mnie naucz jak sprawic zeby HE nie utlukly ci ich z bolcow , lucznikow itd ZANIM wleci w nich star dragon ? Flagów wystawia sie albo 15 z champem albo 20 albo 25 ponizej sa strata czasu bo lapia tylko armie bez strzelania - 60 pts jeszcze sie da przezyc ale strate rare slota nie bardzo ... zwlaszcza dla odzialu ktory kazdy kto Rolling Eyes "umie grac" zciagnie w odpowiednim momencie - albo nie czekaj lucznikow i bolce sciagnie 15 strzalow z kusznikow i pistolow ...
No to niech zatłuką ich z bolców to jest tylko 60 pkt. A coś innego przeżyje :P Co do rare jak coś to lepszy byłby kapłan zamiast bsb, i wtedy flaglasy są w core'ach.
ogolnie rozpiska jest plewna bo ani nie jest turniejowa ani przyjacielska - na turniej za slaba na kolegow za nudna ... takie jest moje zdanie - wez sparuja ja sobie z moja zpostowana na tym forum zobaczysz jaka jest roznica ...
No jasne że wszystko co inne jest plewne.
Co do Twojej rozpiski jest super dla zombi z 6 edycji, bo nie trzeba nic robić tylko turlać kośćmi ale każdy gra jak lubi.
Nie uważam że jest super mocna, opierasz się na strzelaniu i jest Cię mało. Łatwo Cię wymanewrować. Z mocnego uderzenia masz 2 Steam Tanki i Altar. Ustrzelić Outridersów w pierwszej turze z kusz i od razu tracisz większość z strzeleckiego powera.


A na zakończenie w końcu doczekaliśmy się swojego Imperialnego GarGa czy powinniśmy być szczęśliwi?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

BPTOS - Better Player then opponent syndrom -
) chodzi mi o to jak Ty wykorzystasz to co masz
Wykorzystasz to co masz tak jak pozwoli ci na to przeciwnik ... Jesli nie jest glabem to zminimalizuje ci efektywnosc najgrozniejszych jednostek i po bolu wprawdzie ty robisz to samo ale co z tego ... na tym polega wfb ...
14' i 15' cali to dla Ciebie mało?
w porownaniu do innych armi malenko - bretta cala ma 16" , demony 20" itd itp
A co do strzelania 2 oddziały i 20 strzałów.
Wystarczy żeby odstraszyć fasty i lataczy.
nie szczegolnie masz 2 odzialy w tym 15W oba strasznie strasznie miekkie do tego mozesz co najwyzej targetowac 2 cele - nowe demony wystawiaja np 3 odzialy furi VC tez moga wystawic wiecej niz jedne fell baty za malo strzalow nie zatrzymasz ...
4 dispel scrolle i 6 dispel diceów to dla Ciebie mało
Za duzo a nie za mało - poprostu 2 DS nie potrzbne zupelnie - nic nie wnosza do rozpiski ...
Przy okazji wiesz że Rod może działać w ataku


Tak ale nastawianie empire na magie przy takim malym wsparciu strzeleckim jest z grubsza bez sensu - jak cos dojdzie to po ptokach a strzelanie nie ma jak pomoc magii
No to niech zatłuką ich z bolców to jest tylko 60 pkt.
Ta i jedna tura strzelania ... strata slota + strata mozliwosci - gdyby mial 20 to w tym momencie moglby spokojnie zatrzymac nawet KoBK
No jasne że wszystko co inne jest plewne.
Ja mam troche inne zdanie ale skoro tak twierdzisz to szanuje twoje prawo do wlasnej opini w tym temacie ...
Co do Twojej rozpiski jest super dla zombi z 6 edycji, bo nie trzeba nic robić tylko turlać kośćmi ale każdy gra jak lubi.
moze dlatego w temacie jest WAAC ?
Nie uważam że jest super mocna, opierasz się na strzelaniu i jest Cię mało. Łatwo Cię wymanewrować.
60 strzałów to mało ? 5 hochlandow to mało ? 2x Steam to mało ? :lol2:
Ustrzelić Outridersów w pierwszej turze z kusz i od razu tracisz większość z strzeleckiego powera.
lol naturalnie zakladasz ze wystawie 5 osobowy odzial tak zebys go widzial i mogl do niego strzelac - BPTOS po raz kolejny pozatym malo ktory zdrowy czlowiek wystawi wiecej niz 10 kusznikow - w przypadku omawianej rozpiski zaluzmy ze facet zaczyna - bo jesli to ja zaczne to mozemy nawet nie grac - w 1 turze traci 1 maga w 2 drugiego itd - 10 kusznikow strzelajac w 5 ouriderow trafia na 5+ czyli trafia 2 strzaly na 6 wyjdzie cie to powiedzmy 4 hity z tego zalozmy ze ma szczescie po raz 2 wyjda 3 przebicia i teraz jam ma szczescie jedno savuje i co ?
na zakończenie w końcu doczekaliśmy się swojego Imperialnego GarGa czy powinniśmy być szczęśliwi?
GarGa to ktos kot nie zgadza sie z twoją opinia w jakims temacie ? Albo śmie podważać twoje zdanie ?

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

THE_END pisze:BPTOS - Better Player then opponent syndrom -
THE_END pisze: lol naturalnie zakladasz ze wystawie 5 osobowy odzial tak zebys go widzial i mogl do niego strzelac - BPTOS po raz kolejny pozatym malo ktory zdrowy czlowiek wystawi wiecej niz 10 kusznikow - w przypadku omawianej rozpiski zaluzmy ze facet zaczyna - bo jesli to ja zaczne to mozemy nawet nie grac
BPTOS z twojej strony ?? :P
Sa!nt pisze: na zakończenie w końcu doczekaliśmy się swojego Imperialnego GarGa czy powinniśmy być szczęśliwi?
THE_END pisze: GarGa to ktos kot nie zgadza sie z twoją opinia w jakims temacie ? Albo śmie podważać twoje zdanie ?
Przeczytaj sobie jego posty na tym forum to zrozumiesz :)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Wykorzystasz to co masz tak jak pozwoli ci na to przeciwnik ... Jesli nie jest glabem to zminimalizuje ci efektywnosc najgrozniejszych jednostek i po bolu wprawdzie ty robisz to samo ale co z tego ... na tym polega wfb ...
Najgroźniejsze w Imperium aktualnie są obecne Steam Tanki.
w porownaniu do innych armi malenko - bretta cala ma 16" , demony 20" itd itp
Krasnoludy 6, Skaveni 12 ;)
Ta i jedna tura strzelania ... strata slota + strata mozliwosci - gdyby mial 20 to w tym momencie moglby spokojnie zatrzymac nawet KoBK
Już 6 zatrzymasz spokojnie KoBK. ;)
Strata możliwości czytaj strata jeszcze jednego Steam Tanka?
60 strzałów to mało ? 5 hochlandow to mało ? 2x Steam to mało ?
No przekonałeś mnie, gdy zobaczę na turnieju taką armie od razu będę oddawał grę bo nie ma sensu grać. 20:0 murowane.
lol naturalnie zakladasz ze wystawie 5 osobowy odzial tak zebys go widzial i mogl do niego strzelac
Nie zakładam że postawisz go za górką i nie wyjedziesz do końca gry bo się będziesz bał żebym go nie wystrzelał. ;)
pozatym malo ktory zdrowy czlowiek wystawi wiecej niz 10 kusznikow
Miło mi wystawiam zazwyczaj 2 albo 3 dziesiątki kuszników.
GarGa to ktos kot nie zgadza sie z twoją opinia w jakims temacie ? Albo śmie podważać twoje zdanie ?
GarG to gracz DE ;) Poczytaj jego posty i wyciągnij wnioski.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

BPTOS z twojej strony ??
:lol2: Wbrew pozorom nie - chodzi o to że przy 5 hochlandach statystycznie wbijam 2W w turze facet musiałby schować swoich 2W magów do lasu albo gdzieś żebym nie mógł do nich szyć ( wtedy zawsze mozna np zakilować jednego cannona ) co efektywnie wykluczylo bo ich z rzucania czarów los - przeciwnik zwykle rezykuje ( ja tez bym rezykowal na jego miejscu ) ale statystyki nie oszukasz martwy w 1 turze mag z rod of power albo 2x diss scroll ucina 2 kosci i staram sie celowac w tego ktory ma lepsze czary do tego 2x steam do przodu 25 flagow do przodu i przeciwnik zaczyna byc naciskany cannony niszcza cannony itd

Podsumowując chodzi o to że rozpiska strzelająca lub też oparta na magi jest bardzo zależna od tego kto zaczyna pierwszy - nie chodzi tu o umiejętność - tylko o szanse na wyrządzenie przeciwnikowi krzywdy zanim on zdąży to zrobić - na GW tablu zwykle gra sie na 2x gorka 2x lasek - terenu mało stąd podstawa do takich generalizacji

Dla uściślenia BPTOS odnosi się do wyjaśnień w stylu - "trzeba umieć tym grać" , "wymanewruje przeciwnika chociaż jego średni M jest taki jak mój" , "mam sposób na twoje cannony , smoki itd" - polega to na zakładaniu że przeciwnik popełni więcej błędów taktycznych - a nie na stwierdzeniu że jeśli ja pierwszy zacznę strzelać to narobię większych szkód :D
Najgroźniejsze w Imperium aktualnie są obecne Steam Tanki.
Empire to armia oparta na synergii steam sam nic nie zrobi raczej nigdy nie odbije swoich 300 pts - nie powiedziałbym że jest groźny ciężko go ściągnąć za to wiele armii jest w stanie go poprostu omijać
Krasnoludy 6, Skaveni 12
Brawo wymieniłeś 2 które są najwolniejsze pozatym opierają się na rzeczach którym kawaleria i steam niewiele robią - karły rozmontują steama lekko strzelaniem i machinami a skaveni magią jezzami i warpem - fakt szczury mają troche ciężko z czołgiem za to jeśli chodzi o krały to akurat na tą armi i kawaleria z taką ilościa ataków i czołg wypadają raczej mizernie.
Już 6 zatrzymasz spokojnie KoBK. Wink
Strata możliwości czytaj strata jeszcze jednego Steam Tanka?
Nie za bardzo rozumiem jak chcesz zatrzymac KoBK 6 flaggami ale pewnie mnie oswiecisz - czekam załużmy odział najmniejszy 220 pts 12A z 7S i do tego 8 a z 4S ... jak bardzo chcesz to ci policze ile statystycznie W wejdzie w 5W odział 6.67 - dokładnie tyle ... Strata miejsca pod helenke ...
Nie zakładam że postawisz go za górką i nie wyjedziesz do końca gry bo się będziesz bał żebym go nie wystrzelał.
A nie zakładasz że fast cav który i tak w 1 T nie strzeli bo ma 24" ustawi się tak żebyś nie mógł do niego strzelać a później poruszy sie tak zeby zminimalizować ilość modeli które mogą do niego szyć ? ( np zasłaniająć los steamem ) ?
Miło mi wystawiam zazwyczaj 2 albo 3 dziesiątki kuszników.
Miło mi znaczy nie masz hochlandów znaczy ... 12" strefy rozstawienia + 24" między nami = 36" - czyli jeśli postawie swoich w 5" od krawędzi to ja do ciebie z hocha strzele ( np do załogantów generała itd ) a ty nie bardzo ?
Poczytaj jego posty i wyciągnij wnioski.
Poczytaj swoje i moje i sam wyciągnij wnioski - argumenty ad personam nie specjalnie mnie zniechęcają ...

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Wbrew pozorom nie - chodzi o to że przy 5 hochlandach statystycznie wbijam 2W
A mi wychodzi że statystycznie zadasz 1,(3) rany. Więc raczej jedną a nie dwie :P
Nie za bardzo rozumiem jak chcesz zatrzymac KoBK 6 flaggami ale pewnie mnie oswiecisz - czekam załużmy odział najmniejszy 220 pts 12A z 7S i do tego 8 a z 4S ... jak bardzo chcesz to ci policze ile statystycznie W wejdzie w 5W odział 6.67 - dokładnie tyle ... Strata miejsca pod helenke ...
I tym się różnimy ja mam ogranie i znam zasady a Ty tutaj uważasz że pozjadałeś wszystkie rozumy. Polecam rulebooka to znajdziesz pewien ciekawy kruczek który pozwoli Ci to zrobić.
A nie zakładasz że fast cav który i tak w 1 T nie strzeli bo ma 24" ustawi się tak żebyś nie mógł do niego strzelać a później poruszy sie tak zeby zminimalizować ilość modeli które mogą do niego szyć ? ( np zasłaniająć los steamem ) ?
Punkt dla Ciebie ale kiedyś będzie musiał wyjść :) Oj za bardzo teoretyzujesz to co Steam Tank będzie walczył czy zasłaniał LoS :lol:
Miło mi znaczy nie masz hochlandów znaczy ... 12" strefy rozstawienia + 24" między nami = 36" - czyli jeśli postawie swoich w 5" od krawędzi to ja do ciebie z hocha strzele ( np do załogantów generała itd ) a ty nie bardzo ?
To super wydajesz 315 pkt aby postrzelać 3 razy na turę. W sumie dobrze będziesz miał bliżej do krawędzi od jakiejkolwiek paniki.

Oj ale mi poprawiłeś humor. :lol:
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

THE_END pisze: Nie za bardzo rozumiem jak chcesz zatrzymac KoBK 6 flaggami ale pewnie mnie oswiecisz - czekam załużmy odział najmniejszy 220 pts 12A z 7S i do tego 8 a z 4S ... jak bardzo chcesz to ci policze ile statystycznie W wejdzie w 5W odział 6.67 - dokładnie tyle ... Strata miejsca pod helenke ...
Pozdro & Poćwicz.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

kurka_z_podworka pisze:Pozdro & Poćwicz.
Exactly :lol:
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

A mi wychodzi że statystycznie zadasz 1,(3) rany. Więc raczej jedną a nie dwie
Statystycznie według tego ile gram - pozatym pamiętaj że statystycznie nie równa się potencjalnie - oblicz sobie prawdopodobieństwo zadania 2W to zrozumiesz o co mi chodzi ...
I tym się różnimy ja mam ogranie i znam zasady a Ty tutaj uważasz że pozjadałeś wszystkie rozumy. Polecam rulebooka to znajdziesz pewien ciekawy kruczek który pozwoli Ci to zrobić.
No to się podzielcie ograniem i napiszcie jaki to wspaniały kruczek - o ile taki istnieje chcecie zastosować ...
Oj za bardzo teoretyzujesz to co Steam Tank będzie walczył czy zasłaniał LoS
W zależności od sytuacji ... - pozatym po kiego grzyba mam wychodzić do ciebie skoro na 5 broniach mam o 6" zasięg dłuższy od ciebie ? to raczej ty kusznikami bedziesz musiał wejść na 30 - co oznacza że w mojej turze ja dojde na 24" - co daje ci jedna ture free shoot - i to wszystko ( a nie 2 jak w przypadku złego wystawienia )
To super wydajesz 315 pkt aby postrzelać 3 razy na turę. W sumie dobrze będziesz miał bliżej do krawędzi od jakiejkolwiek paniki.
Nie - wydaje 315 ptk zeby mieć możliwość wciągnięcia twoich kuszników w zasięg - to raz - dwa czym chcesz tą panikę wywołać ? Kusznikami którzy są o 6" za daleko ?

Czekam na ten "kruczek" i bardzo mi miło że poprawiam ci humor :D

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

THE_END pisze: Nie za bardzo rozumiem jak chcesz zatrzymac KoBK 6 flaggami ale pewnie mnie oswiecisz - czekam załużmy odział najmniejszy 220 pts 12A z 7S i do tego 8 a z 4S ... jak bardzo chcesz to ci policze ile statystycznie W wejdzie w 5W odział 6.67 - dokładnie tyle ... Strata miejsca pod helenke ...
ja potrafię zatrzymać nawet 5 :lol2: tylko czempiona im trza :lol2: sa!nt niema co sie kłócić o błahostki :twisted:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

tylko czempiona im trza
lol ale "trik" stawiasz ich w lini i rzucasz chanage :lol2: toscie mi poprawili humor do kupy razem wszyscy rotfl ...

a teraz serio - kto bierze w kotbk chempa ? Nauka czytania ze zrozumieniem ... Kobk 55 pts ... 4x 55 = 220 pts - nei ma champa

no a teraz ta 2 sztuczka :D

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

sa!nt niema co sie kłócić o błahostki
Ok już przestane :P
Czekam na ten "kruczek"
Jak zwykle idziesz na łatwiznę ale można było to już zauważyć po rozpisce. Str 81. Szukaj.
o ile taki istnieje chcecie zastosować ...
Istnieje.
Nie - wydaje 315 ptk zeby mieć możliwość wciągnięcia twoich kuszników w zasięg
:lol:
PS: KobK mają chyba wbudowanego od razu championa ale głowy nie dam sobie uciąć bo jeszcze nie miałem przyjemności grać z nowymi VC.
lol ale "trik" stawiasz ich w lini i rzucasz chanage Laughing toscie mi poprawili humor do kupy razem wszyscy rotfl ...
Prawie dobrze gdybyś czytał rulebooka to może byś wiedział że nadwyżka ran po postaciach nie idzie w oddział.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Ok już przestane
:lol2:
PS: KobK mają chyba wbudowanego od razu championa ale głowy nie dam sobie uciąć bo jeszcze nie miałem przyjemności grać z nowymi VC.
ROTFL

Zestaw to co napisałeś z tym ...
I tym się różnimy ja mam ogranie i znam zasady a Ty tutaj uważasz że pozjadałeś wszystkie rozumy
Chempion w KobK nazywa sie castellan ... kosztuje 20 ptk ... Jednostka MOZE ALE NIE MA OBOWIAZKU desygnować kolesia zeby chalange rzucił ... nie musi wcale odbierać ...

Więc jeśli chodziło ci o ustawienie ich w kolumnie ... z chempionem z przodu przyjęcie chalanga i wtedy ich zostaje 4 to tak jak mowie ... zabiliscie mnie smiechem wszyscy do kupy ...

po 1 jak z postu
Prawie dobrze gdybyś czytał rulebooka to może byś wiedział że nadwyżka ran po postaciach nie idzie w oddział.
Wywnioskowałeś że twierdze ze rany idą w odział - mało nie spadłem z krzesła bo "ograni i doświadczeni gracze" po 1 biorą przykład KobK dosłownie - przecież tu chodzi o każdą dobrą kawalerie - np chaos ... po 2 dlatego że tylko w PL ktoś mógłby się dać na coś takiego złapać :D jak chcesz fallagami złapać ten odział ? Jeśli już ktoś wzioł tego castellana czy chempiona chaosu to bedzie się trzymał od nich z daleka albo ich wystrzela - naprawde mam szczerą nadzieje ze moja ignorancja i brak doświadczenia powoduje ze na stronie 81 nie widzę innej "sztuczki dla ubogich" od tej którą tu opisałem ...

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Dobra ja już nie mam siły z Tobą gadać. Graj sobie w swojego warhammera jak chcesz.
Jak kiedyś przyjedziesz do Krakowa to daj znać na PM to zobaczymy jak dobrze Ci idzie przy stole.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

:lol2: A jeszcze przed chwilą poprawiłem ci nastrój ... no popatrz ... czyli jednak to był ten wasz "trik" - jak będę w krakowie napewno się odezwę ;)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Wybaczcie, że się wtrącam, ale ta dyskusja już powoli trąci głupotą ;)

Ta sztuczka to jak sądzę ustawienie flagusi w kolumnie z championem na czele (oczywiście).
Wówczas, w wypadku szarży w nich (tylko frontalnej) wszystkie ataki muszą iść w championa, oczywiście, że on ich nie przetrwa, ale, żadne excess wounds nie przejdą na zwykłych żołdaków.
Tyle ze sztuczek.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

THE_END pisze:5 Flagów to totalna pomyłka - nie wytrzymają żadnej szarzy ... szkoda ptk ... Pozatym 4x Diss scroll to troche za duzo jak na taka ilosc kosci disspella ...
Jak dla mnie to Twój post jest totalną pomyłką świadczącą o braku jakiegokolwiek doświadczenia.

ps.
Chempion w KobK nazywa sie castellan ... kosztuje 20 ptk ... Jednostka MOZE ALE NIE MA OBOWIAZKU desygnować kolesia zeby chalange rzucił ... nie musi wcale odbierać ...
Nie bałdzo.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2008, o 15:03 przez Fedek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

ta dyskusja już powoli trąci głupotą
Zgadzam się w 100% - chodzi o to że taka "sztuczka" jest dokładnie tak samo "sportowa" jak overguessing albo deklarowanie niemożliwych szarż - dokładnie niczym się od tego nie różni JESLI weźmiemy pod uwagę interpretację pod tytułem - jeśli model jest chempionem i on stoi na przedzie kolumny to pomimo braku chala MUSZE deklarować że to jego atakuje ...

Deklaracja że atakuję się champa jest opcją

"Enemy models CAN direct attacks against chempions and kill them"

Czy jest gdzieś zasada mówiąca że musze deklarować ataki w model z którym się stykam jeśli jest to jedyny model który mogę zaatakować z odziału ?
Jak dla mnie to Twój post jest totalną pomyłką świadczącą o braku jakiegokolwiek doświadczenia.
za to twój wniósł wiele do dyskusji :) Forum jest po to żeby się tym doświadczeniem dzielić - tak więc jeśli byłbyś łaskaw rozwinąć swoją rozbudowaną wypowiedź jeszcze troszkę bardziej byłbym niezmiernie wdzięczny :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2008, o 15:05 przez THE_END, łącznie zmieniany 1 raz.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Jest, w rulebooku.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Zablokowany