FAQed by GW

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Tomash pisze:
Jankiel pisze:Dla mnie to śmieć i tyle. Jeżeli tylko będzie jakaś możliwość by go zignorować, na pewno będę ja popierał. Nie będę padał na twarz przed wszystkim, co ma znaczek GW.
+1
Fajny dramatyzm, ale raczej nieuzasadniony. Tak czy inaczej FAQ jest w wielu miejscach sprzeczny (ze sobą, z AB WE itp.). Buble trzeba poprawiać niestety, szkoda, że na własną rękę.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

Jankiel pisze:Oczywiście tylko WE mają magiczne przedmioty pozwalające na atak z dystansu, cała reszta nie ma takich mozliwości..
jesliby uznac runy na maszynach za magiczne przedmioty to krasnoludy maja sporo takich rzeczy, ale na herosa mozna wziac tylko MRoFlight(czy jak to to sie zwie) ;]

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Imperium również ma takowy. Dragon Bow bodajże. Ale to taki offtop
He też mają ;) nawet więcej niż 1 ...
Fajny dramatyzm, ale raczej nieuzasadniony. Tak czy inaczej FAQ jest w wielu miejscach sprzeczny (ze sobą, z AB WE itp.). Buble trzeba poprawiać niestety, szkoda, że na własną rękę.
Problem w tym że "sprzeczność" jest celowa i naturalna dla czegoś co ma poprawiać nieprecyzyjne zasady - Uznanie tego FAQ za bubel uważam za cokolwiek przedwczesne - czy ktoś zebrał wszystkie te sprzeczności w 1 miejscu ?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Imperium również ma takowy. Dragon Bow bodajże. Ale to taki offtop
Tylko wtedy jak sobie do niego magcizne strzały wykupisz :P
udowadniać nam jaki ten FAQ jest do dupy a przy tym tworzyć polhammera. Wątpie żeby jeszcze w jakimś innym kraju oficjalne uściślenia GW były bojkotowane albo przerabiane
Niewiele jest do udowadniania. Co do reszty krajów, to wejdź sobie wpierw na zagraniczne fora. Potem powołuj się na obcokrajowców.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Właśnie, jak tam odbiór tych FAQ na WTFie? Ktoś ma linka?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Tutaj zaczeła sie dyskusja na TWF o erracie
nie przeczytałem jeszcze całej, wiec nie zrelacjonuje.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Na WTF jeszcze za bardzo nie ma. Na warseerze jest... "entuzjastyczny"

http://warseer.com/forums/showthread.ph ... 836&page=2

Jedyne, co mi się rzuciło w oczy w obydwu tematach, to nabijanie się z Kanadyjczyków, że takie pierdoły zamieszczają u siebie.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2008, o 19:19 przez Jankiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Ps a pomyślał ktoś że możliwe że ten FaQ pójdzie na UK w zmienionej poprawionej formie ? Na zasadzie poczekają i jak zapoznają się z opiniami to poprawioną wersje wrzucą do siebie ...

OK Joke's over :lol2:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Jankiel pisze:
Imperium również ma takowy. Dragon Bow bodajże. Ale to taki offtop
Tylko wtedy jak sobie do niego magcizne strzały wykupisz :P
Czy ja wiem ;)

Kod: Zaznacz cały

Dragon Bow 25 points
The Dragon Bow has a range of 36" and Strength 6. Any hits from this bow count as being from a magical weapon.
Te drugie zdanie świadczy, że raczej ma magiczne ataki.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

WTF przenika entuzjamem wyklarowanych zasad :D, brakuje orgazumow amerykanow
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Hyyy? A lifetaker? Jeśli ma niemagiczne ataki to kupa i nie postrzela się do wraithów czy innych spirit hostów. Jedna z moich ulubionych broni. chlip. Delfy oberwały rykosztem. Nienawiiiiiiiiiiiiiść!!!!
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Dla przykładu oba łuki z HE nie maja MA ...

Co do Warseera to FAQ przyjął się dobrze poza jednym facetem który cały czas marudzi - ciekawe kto to ... :lol:

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ja jestem za tym, zeby w calosci respektowac faq.

Trzeba tylko uscislic, ktora czesc faq'a obowiazuje odnosnie bound spelli. :)

A to, ze sporo rzeczy jest niezgodnie z rulebookiem i w ogole bez sensu to... trudno...

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

kurka_z_podworka pisze:
KrzysiekW pisze:Słowem, wesolutko! ;)
D6 ran z savem, do przeżycia :)
Gorzej z brass orb bo tam jest 3d6 i chyba jednak bez sava :|
Gram Imperium uważam, to za uczciwie postawione... Nie VP z pozostawienie niedobitego czołgu, czołg jest maszyną, musi być. razem z nimi wystawiany, Efekt dzwonu na niego działa i wszystko jasne ... ;-)

Co do Brass Orba - zaprojektowano 3D6 dla czołgu posiadającego 30 punktów struktury, nie widzę przeciwwskazań, aby skoro punkty czołgu podzielono przez trzy to i rzucać 1D6. Czołgu nie zniszczy z automatu a "warzywo" z niego może skutecznie zrobić...

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

pelcu pisze: Co do Brass Orba - zaprojektowano 3D6 dla czołgu posiadającego 30 punktów struktury, nie widzę przeciwwskazań, aby skoro punkty czołgu podzielono przez trzy to i rzucać 1D6. Czołgu nie zniszczy z automatu a "warzywo" z niego może skutecznie zrobić...
Chyba cie bog oposcil.
To znaczy ze jak teraz za czolg jest vp po 10W to ja mam dostac 8 bolcow a nie 4 na 2k, bo tak bedzie uczciwie? rofl

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

gram skavenami, ale jestem przeciwny, by brass orb, czy dzwon zadawal obrazenia ST. Sądząc z tego co wymyśla GW w FAQ-ach dadzą Weapon-teamom i jezzailom swoisty proximity, pomimo 7 ed.

Ha! Teraz będę kazał fotografować moją gębę, po tym jak przeciwnik się przeteleportuje do lasu i zaszarżuje mnie w następnej turze...

aha i powiedzcie mi- update wyszedł tylko do imperium, WE i HE? czy zmienili coś jeszcze?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Chyba zmienili tez cos w RB, bo obok jest napis NEW, ale nie chce mi sie czytac narazie...

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Paraszczak pisze:
pelcu pisze: Co do Brass Orba - zaprojektowano 3D6 dla czołgu posiadającego 30 punktów struktury, nie widzę przeciwwskazań, aby skoro punkty czołgu podzielono przez trzy to i rzucać 1D6. Czołgu nie zniszczy z automatu a "warzywo" z niego może skutecznie zrobić...
Chyba cie bog oposcil.
To znaczy ze jak teraz za czolg jest vp po 10W to ja mam dostac 8 bolcow a nie 4 na 2k, bo tak bedzie uczciwie? rofl
Brass Orb to auto hity, auto woundy bez armour save... w wersji z 6ed zadajesz minimalnie 3 rany na czołgu a maksymalnie 18.
Teraz Czołg jest do D już po 4-5... Wtedy przedmiot nie miał możliwości zniszczyć automatycznie czołgu, a zadawał mu maksymalnie ok. 59,99% a minimalnie 9,99% obrażeń
i teraz w wersji 1D6 ran może mu zadać maksymalnie 60%, a minimalnie 10%...
To był tylko pomysł, gdyby już ktoś się skusił na grzebanie w FAQ i wyciąganie czegoś z g...

Akurat bolce nie mają problemów z czołgiem... ;)

PS. A Boga w to nie mieszaj...
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, o 08:27 przez pelcu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Mnie to ciekawi jak teraz GW widzi sam aspekt teleportacji kiedy jakaś jednostka przeciwnika siedzi w lesie - coś czuję że jeśli nie da się ustawić cal od przeciwnika to wchodzą z automata w combat ;)

Ogólnie po tym faqu można na wszystko patrzeć do góry nogami i co najwazniejsze mieć racje :)

A swoją drogą trzeba przypatrzyć się wszystkim magiczno podobnym przedmiotom - np. czy BSB wampirów z regenką może brać dodatkowo 50 punktów wampirzych szmocy...

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Wow, trzeba blokować lasy i to czymś twardym, bo inaczej wjazd w tyłek. Cudo ^^

Pelcu wydaje mi się, po tym FAQ, że boga jednak nie ma, więc mieszanie go chyba nikomu nie zaszkodzi ^^

Ja mam jeszcze prośbę: jakby ktoś mógł wrzucić cytat z fury of the kurunos (nie mam pojęcia jak to się pisze) z AB WE.

ODPOWIEDZ