FAQed by GW

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

z tym wteleportowaniem się w walkę przesadziłeś - nie masz miejsca twój problem - i tak przeciwko WE się w lesie nie siedzi bo hity tylko na to czekają :D

a ten FAQ miesza tyle bo u nas jest zasada że wszystko jest zabronione chyba że jest dozwolone a oni wyznają zasadę wszystko jest dozwolone chyba że jest zabronione

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Po tym FAQ można jedynie żądać yb na turniejach na planszach nie było więcej lasów niż jeden i to dotego - wystawiany przez WE;)

Niech chłopaki w końcu też mają choć trochę ciężko i niech walczą na patelniach

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Z teleportem dużo zależy jak wygląda skuteczność blokowania lasów przez przeciwnika (nie mówię tu o nawet automatyczne wejście w combat) ale np. tak jak przy wykopywaniu się skorpionów kiedy nie mają miejsca - jednostki są odsuwane żeby zrobić miejsce na ich wykopanie sie.

Tak naprawdę to w przypadku działania teleportu jeszcze połowy rzeczy nie zostało dopowiedziane i znowu trzeba będzie się domyślać :)

Z tymi lasami nie trzeba przesadzać. Teleport raczej jest grożniejszy z uwagi na pozwolenie aby wyteleportować się z walki, a co za tym idzie skoro mogą to robić w combacie i to w turze przeciwnika to mogą go odpalać i w reszcie faz tur.

Ciekaw jestem czy dojdzie do takiej sytuacji, że wedrujacy oddzial lasem zostanie zaszarżowany przez coś - odpowiedz gracza na szarże - TELEPORUJE SIĘ :)

Jak dla mnie działania teleportu to nadal wielka niewiadoma (hehe a może teleportujac sie w combacie zabieramy ze soba przeciwnika ;) )

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

szarżujemy na oddział ten się teleportuje na nasz w bok i swojej turze na szarżuje na ten boczek, smaczne :roll:

(dobra nie wiem czy możliwe, czy można teleportować w ramach tego samego lasu itd. ale jak tak to będzie ładnie i ciekawie)
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kal_Torak pisze:Z teleportem dużo zależy jak wygląda skuteczność blokowania lasów przez przeciwnika (nie mówię tu o nawet automatyczne wejście w combat) ale np. tak jak przy wykopywaniu się skorpionów kiedy nie mają miejsca - jednostki są odsuwane żeby zrobić miejsce na ich wykopanie sie.
imo moonstone troche inny ma opis jak it came from below wiec nie.
Ciekaw jestem czy dojdzie do takiej sytuacji, że wedrujacy oddzial lasem zostanie zaszarżowany przez coś - odpowiedz gracza na szarże - TELEPORUJE SIĘ :)
koniec fazy ruchu :P

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

To mogę już robić pod czołg rydwanową podstawkę?
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

@Kal_Torak

Za przeproszeniem twój ostatni post jest głupszy niż każdy punkt w tym FAQ.
Ja mam jeszcze prośbę: jakby ktoś mógł wrzucić cytat z fury of the kurunos (nie mam pojęcia jak to się pisze) z AB WE.
The Fury of Kurnous
On any round of combat in which the Wild Riders did not charge they gain +1 Atack.
Moonstone of the Hidden Ways
One use only
If the character and any unit they have joined is wholly within a wood at the end of the Move phase, the character and unit may be removed from the table and replaced anywhere that is also wholly within a wood, facing in any direction and in any formation.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

kurka_z_podworka pisze:To mogę już robić pod czołg rydwanową podstawkę?
Bueehehehe, a to z kolei tez dobre :D Latwiej bedzie nim manewrowac, mniej modeli z nim bedzie walczyc i wogole, tylko jakos tak glupio na takiej bedzie wygladal...

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

A smoka na podstawce 20x20 mm moze? Zenujace sa te uscislenia. Dobrze ze jak gram poza turniejami to moge miec wszystkie uscislenia w duzym powazaniu. A jak cos nie wiadomo to 4+ i juz wiadomo. Tak jest prosciej :)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

LS, nie robcie akcji w stylu lejemy na czesc rzeczy w faq.

Nie moze byc tak, ze jedne zasady respektujemy, drugie nie.
Jak nie uznacie np. zasad o braku polowy woundow za st (a uznacie s&s treemana na przyklad) to gracze imperium beda sie czuli oszukani.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

S&S Treemana nie jest aż tak sprzeczny z zasadami. Wyssali to 360 stopni. Moim zdaniem trzeba spokojnie usiąść, poszperać w AB i RB na temat rzeczonych zasad, bo tak mi się widzi, że jest tu sporo sprzecznych z RB i AB interpretacji.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

LS, nie robcie akcji w stylu lejemy na czesc rzeczy w faq.
Zrobimy, co będzie trzeba. Ja bym potraktował tego FAQ jako wskazówkę, jak pewne sprawy widzi GW. Zresztą, jak ktoś chce, to zawsze może robić turniej na zasadach GW, bez uściśleń sędziowskich.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Lukaszxx pisze:o lol
Q:how does (...)the brass orb work on ST
A: simply translate structure points to wounds.

chyba zacznę ten przedmiot wystawiać na turniejach
A po cholerę, przecież masz punkty za tanka automatycznie... :roll:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kosmo pisze:@Kal_Torak

Za przeproszeniem twój ostatni post jest głupszy niż każdy punkt w tym FAQ.
A nie zauważyłeś, że w większości tych rzeczy poprostu się zgrywam... :roll:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Jankiel pisze:
LS, nie robcie akcji w stylu lejemy na czesc rzeczy w faq.
Zrobimy, co będzie trzeba. Ja bym potraktował tego FAQ jako wskazówkę, jak pewne sprawy widzi GW. Zresztą, jak ktoś chce, to zawsze może robić turniej na zasadach GW, bez uściśleń sędziowskich.
Wlasciwie statystyki w armybookach to tez wskazowki.
GW widzi star-dragona z S7, ale to wskazowka dla graczy - nie ma zadnego powodu, zeby nie uscislic ze ma S5, prawda?

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

TruePunk pisze:
Jankiel pisze:
LS, nie robcie akcji w stylu lejemy na czesc rzeczy w faq.
Zrobimy, co będzie trzeba. Ja bym potraktował tego FAQ jako wskazówkę, jak pewne sprawy widzi GW. Zresztą, jak ktoś chce, to zawsze może robić turniej na zasadach GW, bez uściśleń sędziowskich.
Wlasciwie statystyki w armybookach to tez wskazowki.
GW widzi star-dragona z S7, ale to wskazowka dla graczy - nie ma zadnego powodu, zeby nie uscislic ze ma S5, prawda?
Ja bym uścislił, że za każdy rozwalony W STanka przeciwnik otrzymuje 30 VP. Tak bedzie sprawiedliwie.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

TruePunk pisze:
Jankiel pisze:
LS, nie robcie akcji w stylu lejemy na czesc rzeczy w faq.
Zrobimy, co będzie trzeba. Ja bym potraktował tego FAQ jako wskazówkę, jak pewne sprawy widzi GW. Zresztą, jak ktoś chce, to zawsze może robić turniej na zasadach GW, bez uściśleń sędziowskich.
Wlasciwie statystyki w armybookach to tez wskazowki.
GW widzi star-dragona z S7, ale to wskazowka dla graczy - nie ma zadnego powodu, zeby nie uscislic ze ma S5, prawda?
zdziwisz sie, ale trafiłes w sedno :)
nie wiem dlaczego czesc z was czuje sie niewolnikami tego co napisało GW. to wszystko mozna pozmieniac.

oczywiscie jest jedno ale, stalibysmy sie enklawa wsród krajów Europy, grajac w system, w którym byłoby az tyle House Rules - mi osobiscie to nie przeszkadza, byle wszyscy, z którymi gram, grali w to samo - ale rozumiem ze sa osoby, które wola zeby WFB miało mniej-wiecej spojne zasady na całym swiecie.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

No tylko ciężko faq'a który dwie takie same zasady inaczej faq'uje traktować za coś co spaja dziurawy system.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

To, że odejdziemy od Faqa GW czy innych zasad "oficjalnie" to raczej wątpie. Dla wielu to niemal "herezja" ;)

Aczkolwiek zawsze też widziałem dążeniach polskich graczy czy też wiele głosów, którym by to nie przeszkadzało.

Szczerze mówiąc tracę nadzeję dla tego mojego hobby, że kiedykowliek, w którejkowiek edycji zostanie zrobiona poprostu dobrze - zarówno pod względem zasad, jak i pod względem pisania AB i ich balansu jak i wewnętrznej równowagi i zróżnicowania. GW ma już bodajże 30 latek na karku. A to jest 30 lat z tymi samymi AB (w wiekszości oczywiście), z tymi samymi zasadami, z tą samą mechaniką, często też z tymi samymi jednostkami. 30 lat gry, playtestów, 30 lat doświadczenia i wciąż jak na to patrzę te doświadczenie i playtesty nie pozwalają GW wyciągnać wniosków i zrobić coś raz a porządnie. Gdyby to były pierwsze lata istnienia Warhammera - to rozumiałbym te wszytskie babole i brak balansu - jednak GW ma tak olbrzymie doświadczenie (w końcu 3 dekady), tak że uważam że możnaby przynajmniej zasady dobrze "uściślić" lub "napisać". Jedyne co mi do głowy przychodzi to, że zasady i AB piszą osoby, które nie grają w Warhammera regularnie, a zwłaszcza na turniejach. Chodzi oto, że mając taką bazę doswiaczeń i materiałów z 30 lat osoby grające regularnie w WFB, uczestniczące na turniajach, ba! - nieraz je wygrywające, które mają za sobą już ze 3 edycje lub więcej są wstanie to bez większego problemu zrobić - czyli dobrze wybalansować AB i napisać spójne zasady.

Jak zauważyliście rodzą sie teraz CSy. Ja mam tez pewien pomysł. Chodzi o zabawę w napisanie "polhammera". Oczywiście nie mają być oficjalne. Nie - poprostu próba napisania przez doświadczoną ekipe na bazie obecnych AB i RB army listów z uściśleniem większości niespójnych zasad. Przyznam szcze że byłbym ciekawy jak dobrze to by wyszło, wysłałoby się to GW, a wielu graczy napewno chętnie by skorzystało z takiego WFB w grach towarzyskich, a może nawet zrobiło się na takie zasady jeden turniej w roku. Ot zawsze mnie ciekawiło czy pisanie WFB to poprostu niewyobrażalnie trudne zadanie czy jednak "doświadczoni gracze" byliby wstanie to zrobić poprostu "dobrze" ;)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

TruePunk pisze:
Jankiel pisze:
LS, nie robcie akcji w stylu lejemy na czesc rzeczy w faq.
Zrobimy, co będzie trzeba. Ja bym potraktował tego FAQ jako wskazówkę, jak pewne sprawy widzi GW. Zresztą, jak ktoś chce, to zawsze może robić turniej na zasadach GW, bez uściśleń sędziowskich.
Wlasciwie statystyki w armybookach to tez wskazowki.
GW widzi star-dragona z S7, ale to wskazowka dla graczy - nie ma zadnego powodu, zeby nie uscislic ze ma S5, prawda?
GW robi bag za bagiem (nawet w faqach), nic dziwnego ze sedziowie probuja rozwiklac łamigłówke i podziwiam ich za elastycznosc

Truepunk - zagraj bez uscisleń. Na pałę. Nie uscislajac niczego. I powiedz mi ile razy uzyles kostki zeby rozwiazac patowa sytuacje

ODPOWIEDZ