Coś dla początkujących

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Nostro pisze:ale albo kamikadze... albo siedzą i czekają.... nieraz całą bitwę...
Nie bardzo zrozumiałem o co Ci chodzi... Racja, są trudni do prowadzenia. Zwraca mi się oddział 7 z muzykiem i championem raz na ok. 3 bitwy, ale jak się zwraca to często 5-6krotnie ;)

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

No o to chodzi że są trudni do prowadzenia, moga się zwrócic, ale nieraz bynajmniej w moim przypadku jak pójda na wroga to wszystkoo rzucą się na nich i spadają prędko... więc w pewnym sensie czasami kamikadze...

lecz dla chcącego nic trudnego xD
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Wow :O 5-6 razy :O to co ty nimi ubijasz? Malekitha :P 735-880 punktów. W lepszym przypadku to byś parwie 3 drzewa, czy czołgi zdjął, albo lorda na smoku i altara...
Wiem, że nie mówiłeś dosłownie, aczkoliwek sądzę, żę miałeś na myśli 3 krotnie mnie więcej co i tak jest... powiedzmy delkikatnie - przewyjebistym wynikiem... zwłaszcz, że często ci się to zdaża...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Powiedzmy sobie szczerze, szarża 7 wardancerów z bsbkiem na flanke obojętnie jakiego klocka, kończy się zazwyczaj przegraną tego klocka. ;)
Jeszcze nigdy mi się nie zdażyło, żeby WD przegrali z czymś.
Co do spłacania się 6krotnie, no troche przesadziłem, ale po prostu cały czas mam wspomnienie jak wlasnie oddział WD z BSBkiem kosi kloc black orków z lordem szamanem i bsbkiem BO. ;)

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Bądź co bądź, to nie jest często ;-)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

max1 pisze:Bądź co bądź, to nie jest często ;-)
no tak niezawsze gramy z OiG trzeba trochę różnorodnosci ;)

ale WD są naprawdę trudni do prowadzenia...mozna powiedzieć że po warhawkach są 2 najtrudniejszą jednostka dla nas bo są strasznie miękcy...wildzi mają 9 MV i jak co do czego mogą jakoś odjechać/wymanewrować a baletnice? niema bata ...i niski CR niewybacza błędów taktycznych(ale za to mają dobre współczynniki :lol2: )

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Zgadza się... są trudni, akurat z rokami i goblinami sobie dobrze radze... ale wiecie sami, co do warhawków... jak się tego używa i na co to dobre?? głupio troche ale nigdy na nich nie grałem... w rozpie szukałem miejsca na lepsze jednostki... może czas zacząc?? tylko nie wiem jak.. :P
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Nostro pisze:Zgadza się... są trudni, akurat z rokami i goblinami sobie dobrze radze... ale wiecie sami, co do warhawków... jak się tego używa i na co to dobre?? głupio troche ale nigdy na nich nie grałem... w rozpie szukałem miejsca na lepsze jednostki... może czas zacząc?? tylko nie wiem jak.. :P
hawki będą królami rozpisek na CS
przy takich ograniczeniach będą maszynki zjadać i magów co będzie dla przeciwników bólem w dupie dosłownie ...przy 9 kostkach na turę i powiedzmy 3 scrollach zjemy maga z 2 scrollami i 2 kostkami... :twisted:

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Wildzi troche za mieccy sa 5S i 5WsV malo strasznie latwo ich mozna magia zagiac niestety

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Stąd u wildów MR1 i drugi word na 6.
Faktycznie trzeba nimi umieć grać ale w rękach sprawnego generała są naprawdę morderczą jednostką.
Co do warhawków to także się do nich przekonałem po ostatnim turnieju lokalnym. Ganiałem nimi wszystko co było magiem czy czymś małym. Najlepiej wydaje mi się nimi zaszarżować w bok klocka piechoty z którego to boku można bić po magu jeśli takowy tam siedzi. No i koniecznie na jakaś maszynę.

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Mhm... to kiedyś wrzuce warhawków troszke... xD mam zrozumieć że wildzi maja tego wsv z forest spiritów na 5+ i do tego zwykły wsv na 6+??
Czyli że mają 2x wsv?? bo ja zawsze na jednym grałem xD
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

1.Jaka jest optymalna siła uderzeniowa (chodzi mi o ilość w modelach) wardancerów, ale w jednej grupie?

2.Co jest lepsze na granie treekiny czy warhawki przeciwko: OiG, HE, VC?

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Nostro pisze:Mhm... to kiedyś wrzuce warhawków troszke... xD mam zrozumieć że wildzi maja tego wsv z forest spiritów na 5+ i do tego zwykły wsv na 6+??
Czyli że mają 2x wsv?? bo ja zawsze na jednym grałem xD
Używasz tylko jednego warda. Jeżeli napierają na ciebie magią to wyłącza ci to ward z forest spiritusa 5+ i wtedy używasz gorszego 6+ z tatuaży.

Manix
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Manix »

Arantir pisze:1.Jaka jest optymalna siła uderzeniowa (chodzi mi o ilość w modelach) wardancerów, ale w jednej grupie?

2.Co jest lepsze na granie treekiny czy warhawki przeciwko: OiG, HE, VC?
Co do tego 2 punktu to zależy co przewidujesz, że będziesz musiał zdjąć, czy klocki(treekiny), czy magów, maszyny(warhawki)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

warhlaki zdecydwoanie lepsze bo uniwersalniejsze.

treekiny HE Ci zjedzą albo ognistymi pociskami, a jak dojdą dostaną wklepe od kocurków ;)

OiG podobnie, zmagują bądz wystrzelają maszynkami, jak dasz 4 spoko, nawet mają szanse przebić się przez klocek, ale jak zostanie 3 to dość marnie to widze

z VC to kiepsko, żadnego klocka nie zniszczą ;)

a warhlaki na każdą z tych armi mogą się rpzydać, wlasnie do wyciagania magow, wszakze każda z nich jest bardzo magiczna, niszczenie maszyn, dwie z nich mają sporo maszyn. I warhlaki sobie lataja i sieją zamęt ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

myślę że przeciwko VC to obie są dobre chociaż na prowadzenie wysuwają się...tak treekiny. poprostu VC niema miękkich rzeczy czy maszyn a to jest to co hawki lubią najbardziej...Graveguardów kiny koszą...kawę też mogą ładnie uszczuplić a nawet i herosa jakiegoś

z HE obie jednostki mają do tyłu chociaż hawki mogą próbować i myślę że bardziej się sprawdzą

z O&G zdecydowanie warhawki, duzo słabych magów i maszyn to jest to...
chociaż jeżeli masz przewagę magiczną to treekiny z regneracją to jest to...ogólnie zależy w tym przypadku jak grasz...

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Moim zdaniem na VC lepiej wziac Treekiny a na He i OG lepiej warhawki

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Popieram Urbana i 00dextera, przy czym nie jestem szczególnym fanem, ani hawków, ani kinów. Na VC zdecydowanie wardancerzy (do KB na wampirkach), na HE, bardzo przydadzą się WR (fear outnumber) i WD, jak na każdą kawę. Na orasy pewnie Hawki zdadzą egzamin, za to treekiny nie bardzo - podejrzewam, że nigdzie nie dojdą. Już lepsze Driady :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Przepraszam za wtrącenie, tylko jedno małe pytanko: Jaką siłę mają Wardancerzy w szarży ?

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Przepraszam za wtrącenie, tylko jedno małe pytanko: Jaką siłę mają Wardancerzy w szarży ?
S4 , S3 z profilu i +1S za wardancer weapons w szarży(wardancer weapons - army book strona 19 )

ODPOWIEDZ