kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Jest normalny, chyba że zaznaczone jest inaczej (np. zatrute bronie magiczne).
Obrazek

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

wolf_rider pisze:Czesc jestem nowy więc witam all.Jestem zupełnie zielony jak moje goblinki :) .Chciałbym się zapytać ile kosztuje manewr bo AB zbyt dużo mi nie wyjaśnia.Mam ten od BFSP :D
każdy oddział ma 4 rogi: 2 przednie i 2 tylnie. Gdy chcesz wykonać wheel, jeden przedni róg stoi w miejscu, a drugi sie przemieszcza - dystans o jaki się poruszy ten ruchliwy róg to koszt manewru. Najłatwiej Ci będzie zrozumieć jak weźmiesz sobie dowolny movement tray i popróbujesz :)
Corvus Albus pisze:Tak teraz się zastanawiam, czy poison jest normalnym atakiem czy jest traktowany jako magic? Bo jak tak to WE nie będą mogli ich WARDować.
poison nie jest magicznym atakiem sam w sobie. Ale np.: oddziały demonów nurgla mogą mieć jednocześnie magiczne i poison ataki.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

jesli z niemagicznych zrodel to normalny [mengile] jesli np od demonow to juz magiczny...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No właśnie z myślą o MMM pytam, no nic, dzieki za info.
Obrazek

wolf_rider
Warzywo
Posty: 12

Post autor: wolf_rider »

CZyli jeśli moi wolf ridersi pójdą 3 cale manewr 3 cale to moge sie jeszcze o 3 poruszyc bo moje wilczki mają ruch 9.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tak

wolf_rider
Warzywo
Posty: 12

Post autor: wolf_rider »

THX ALL.Bardzo mi pomogliscie :D .

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Początkujący nie jestem ale to temat worek więc postanowiłem to tutaj wrzucić. Od razu przepraszam jak pytanie to było już wcześniej zadane.

Czy Bear Anger i Hammer of Sigmar dają magiczne ataki?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Sa!nt pisze:Początkujący nie jestem ale to temat worek więc postanowiłem to tutaj wrzucić. Od razu przepraszam jak pytanie to było już wcześniej zadane.

Czy Bear Anger i Hammer of Sigmar dają magiczne ataki?
Z tego co pamiętam przy Bear's anger nie ma nic o magicznych atakach - dostajesz tylko bonusy do charakterystyk.

Awatar użytkownika
krecik_77
Mudżahedin
Posty: 234

Post autor: krecik_77 »

Ale walczysz gołymi rękami.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

niby tak ale masz prownanie do sworda z fire i tam napisali ze to sa ataki magiczne wiec anger i hammer to raczej boosty

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

W czasie trwania walki moge decydowac wszystkimi którzy stykają się z np. Lordem, że wszystkie te ataki lecą w niego ?
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Tak. Przy czym jeżeli np. stykasz sie 4ma a lord zabił 3 w tej turze, to możesz walić tylko jednym.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Corvus Albus pisze:W czasie trwania walki moge decydowac wszystkimi którzy stykają się z np. Lordem, że wszystkie te ataki lecą w niego ?
A jezeli np deklarujesz, że 3 gości wali w championa (który ma 1 ranę) i wbijesz trzy, to ściągasz tylko championa; rany nie przechodzą na pozostałe modele.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

To następne pytanie. Bo wyszła mała dyskusja w naszym klubie początkujacym w świecie WFB, więc może być one trochę głupie :P

Oddział kuszników chce strzelać w inny oddział. Jednak tylko 3 z 10 kuszników go widzi (swój cel) i teraz pytanie:

Strzela tylko 3 czy wszyscy?, jeżeli tylko 3 to ładnie się oszukuje początkujących ludzi na turniejach :( i napewno za taki manewr na następnym nie popuścimy :P. Jeżeli natomiast wszyscy biją niezależnie od tego ilu widzi to zwracam honor.
Obrazek

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

Strzela trzech. Ostatnio mi i koledze przyszło do głowy, że mimo iż jest to oczywiste to warto by było znaleźć na to paragrafy. Nie podam tutaj strony dokładnie bo Rulebook leży w domu, ale szło to mniej więcej tak:
In case of shooting each individual model needs to see it's target. (gdzieś przy shootingu, nie przy LoS)
To się tyczy zarówno sytuacji gdy jednostka strzela na wprost i ma przed sobą jakąś przeszkodę, jak i wtedy gdy dla części modeli kąt do celu jest zbyt duży.

PS. Tak właśnie się oszukuje początkujących ludzi na turniejach. Na takie lamerstwo wyciągasz Rulebooka i cytujesz.
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No to teraz wiemy chociaż kto oszukiwał :P i na następnym nie przejdzie taki wałek :D JA tymczasem po raz tysięczny przeczytam RB, tylko, że trzeba dużo grać by zapamiętać te zasady :) i najlepiej jak to w praniu wychodzi :)
Obrazek

Drakar Dociekliwy
Mudżahedin
Posty: 342
Lokalizacja: Poznań/Włocławek

Post autor: Drakar Dociekliwy »

Jak to jest z sytuacja kiedy np. ripiterka mroczniakow strzela w GUO trafia z pojedynczego strzalu i co teraz? najpierw przeciwnik rzuca ile ran zadal i ja po kolei je warduje, czy najpierw warduje jeden, a pozniej dostaje tyle ile wyrzucil? albo jak ktos strzela z katapy w moj regiment plagow, to czy warduje 1 raz, czy kazdym modelem na ktory dziala uderzenie? i pozniej regena moge zdawac czy nie? przy ktorych dzialach nie moge stosowac regena?

PS: na tamtym turnieju to nie jedyny walek jakiego doswiadczylismy.
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

jeden ward duzo regenek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kensiorek pisze:jeden ward duzo regenek
nie mieszaj :roll: 1 ward i 1 regenka jesli guo ma ten gift potem ilosc woundow

Zablokowany