Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Są kusze tylko nie do trzymania w dłoniach. One mają tylko wersje z włócznią, a kusze są doklejane przy siodle albo gdziekolwiek chcesz :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

No to gites majonez :D W jakiej ilości polecasz ich mieć? Myślałem o 10 bo patrząc na rozpiski więcej się nie używa co?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

IMO tak z 1-2 razy po 5 z muzykiem i kuszami

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

Ok dzięki za pomoc :) rozwiało to moje wątpliwości co do tworzenia ich oddziałów.
Pozdro!

Nuitari
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Nuitari »

Patryk pisze: @Nuitari
Daj znać jak Ci poszło.
Więc poszło całkiem dobrze :)
1. vs Lizardmeni
Troche nabruździły mi cold one przeciwnika, ale RBT troche je pognębił, skinki i jakieś inne jaszczurki nie stanowiły problemu, natomiast w szarży bohaterem przeciwnika na mojego noobla weszły 2 hity i na save 2+ wyrzucił 2x1 :D

2. vs demony
tu nie było dobrze, troche pechowe rzuty i szybki atak przeciwnika i jeden oddział kuszników nawet nie stanął do walki, tylko uciekł przestraszony poza stół, przy okazji nie przetestowała się obsługa RBT i tesz wyszła z pola gry :/. Dobicie mnie to była czysta formalność

3. vs VC
tu o dziwo poszło równiee szybko. przeciwnik wystawił nekromante, oddział szkieletów i black knightów, szybka szarża DR (przeciwnikowi nie udało się przyzwać na ich drodze szkieletów) zabiła nekromante, a ostrzał + wysokie rzuty przeciwnika na LD dopełniły dzieła zniszczenia

4. vs krasnaludy
sostały zastrzelone zanim do mnie doszły,

5. vs imperium
tak samo jak ja grał zupełnie początkujący gracz, ale nie miał pomysłu na gre, jedyne poważne zagrożenie stanowiło działo ale 1 strzał przeciwnik przestrzelił a w 2 rundzie RBT ustrzelił całą obsługę. Cieżka konnica zanim zajęła dobrą pozycję została sama na placu boju, gdyż pozostałe jednostki wystrzelałem, a taktyka przeciwnika nie stanowiła najmniejszego wyzwania :(

6. vs krasnaludy v.1
przeciwnik wystawił dużo jednostek strzelających + jakieś działko o zasięgu 24 cale. Stałem poza zasięgiem działka a RBT robił spustoszenioe w szeregoach oddziałów strzelających.

7. vs krasnaludy v.2
tak jak wyżej, z tym, ze zamiast działa katapulta, katapulta stanowiła już dość duże zagrożenie i podchodzenie przeciwnika + strzelenie było dość niebezpieczne (szczególnie dokuczliwy przy strzałach kuszników był AS 3+), zajęcie sie obsługą katapultu przez DR i ostrzał pozwolił na zwycięstwo po 6 rundach 81 punktami

i to tyle z dotychczasowych początków grania, elfami grało się bardzo przyjemnie i na taką liczbę punktów wcałe nie byli tacy żli, jak możnaby sądzić :P.

Mam jeszcze pytanko co oprócz drugiego RBT dorzucić i jakiego generała najlepiej wymyślić na 1000 pkt??

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

No i ładnie, widzę, że rozpiska się sprawdziła :)

A na 1k może coś takiego?

Noble na pegazie (ja używam dwóch opcji: z deathmaskiem lub lifetaker+enchanted shield) - niecałe 200 lub około 175pktów
2x10 kuszników + tarcze + muzyk 250
2X5 DR + kusza + muzyk 254
6x Harpie (jeżeli będzie Noble z terrorem to się będą ładnie dopełniały)
2x RBT 200

Wyjdzie coś poniżej 1k z tego, co liczę. To jest oczywiście tylko wstępna propozycja na podstawie tego, co masz i przy zachowaniu teraźniejszej strategii, czyli dużo strzelania i duża manewrowość.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Nuitari & Patryk - z omawianiem tego typu przenieście się proszę do działu Nasze bitwy: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=263
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Wiem, że to średnio odpowiedni dział, ale jakoś muszę się spytać... Jakie są konatakty leśne - mroczne? Neutralne czy złe? (wiem, że darki nienawidzą wszystkiego, ale naprzykład helfy bardziej niż kultystów slaanesha)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Oczywiście, że złe. Asrai nie uznają Malekitha jako króla wszystkich elfów.... Czyli źle :D

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No cóż - już wien czemu wieczorem sklejam, a rano mam połamane figurki, przecież one ożywają w nocy :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

max1 pisze:Wiem, że to średnio odpowiedni dział, ale jakoś muszę się spytać... Jakie są konatakty leśne - mroczne? Neutralne czy złe? (wiem, że darki nienawidzą wszystkiego, ale naprzykład helfy bardziej niż kultystów slaanesha)
Z tego co ja wiem to DE nie widzą specjalnej różnicy między WE i HE jedni i drudzy nie uznają Malekitha za króla więc są wrogami. Co kontaktów to są chyba raczej sporadyczne. WE siedzą w głębi Starego Świata a DE najeżdżają tylko wybrzeża, ale jeśli się spotykają to raczej nie są to kontakty przyjacielskie. Pamiętam jednak, że w I ed WFRP była wzmianka, że w Nowym Świecie są jakieś królestwa Leśnych Elfów w drugiej edycji ani w WFB tego już nie było, ale jeśli taki królestwa by istniały to sądzę, że Naggaroth toczył by z nimi regularną wojnę.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Moja nienawiść jest kierowana głównie na Uluthan ,a myślę że WE powstały przed DE , znaczy się wcześniej zrozumiały że rządy HE są do dupy :D , więc WE jest nawet spox
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No, tutaj się zgadzam w 100% z Tobą Tularianie :D

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Panowie HE miały bardzo dobre rządy póki miały prawowitego włądcę :wink:

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

A jednak powstały dwa odłamy które w końcu przewyrzszyły HE... :lol2:
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

z tym się akurat zgodzę :)

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Co byście wybrali:
1) 2 rydwany z włóczniami

czy

2) 15 egzeków z bannerem do szarży d6 ?????
Obrazek

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Zależy od reszty rozpiski. Ale mocniejsza jest imo pierwsza opcja.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No reszta rozpiski to 2 x CoK po 6, 2 x DR, 10 kuszoli, 6 harpii, 2 RBT i hydra. KB z myślą o regence, która stałą się wszechobecna od czasu nowych VC.
Obrazek

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

1 opcja lepsza, lecz sporo testow glupoty, ale ujdzie ;) lepej niz te egzeki denne

Zablokowany