o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: ensifer »

Każda rana zadana przez ten przedmiot zadaje d3 rany, ale tylko modelom które mają więcej niż 1 żywotności. Jeśli atakujesz jednostkę to schodzi tylko tyle modeli ile masz ataków( oczywiście jak trafisz i sie przebijesz). Do CR liczy się normalnie czyli jeden zabity z żywotnością 1 to +1 do CR

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Morgon82 pisze:Wskrzesza d6 batów. Jesli ma Summona to wskrzesza takze ponad stan.


D6 woundów!!!

licho
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: licho »

Barbarossa pisze:
Morgon82 pisze:Wskrzesza d6 batów. Jesli ma Summona to wskrzesza takze ponad stan.


D6 woundów!!!
Morgon82 użył skrótu myślowego, i ja go zrozumiałem prawidłowo ;]
Ale dzięki za uściślenie bo potem by ktoś dosłownie przeczytał i jaja by wyszły na stole ;]

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Hehe, no tak, poszedlem za bardzo na skroty.

Przy okazji, dzieki za cenne rady Zbyszku na MB, od tamtej bitwy moja gwardia biega juz ze sztandarem plonacych atakow, pierwsza ofiara zostal Tomb King, ktory nagle w challengu z wampirzym lordem zaczal dostawac podwojne rany :lol2: To sie zdziwil :wink:

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Mam takie pytanie dzisiaj z kolegą staraliśmy się dojść czy wampir który jest w walce może rzucić czar co przyzywa duchy za każdego Wounda który wejdzie. ?
Obrazek

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Nie widze przeciw wskazan zeby nie mogl :D
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

To co to magowie w walce wręcz nie mogą tylko magicznych pocisków rzucać, a wszystko inne tak?
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Corvus Albus pisze:To co to magowie w walce wręcz nie mogą tylko magicznych pocisków rzucać, a wszystko inne tak?
si,
przeczytaj dokładnie RB i zasady rzucania czarów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Czyli ja też sobie mogę rzucić nawet Black Horror jeżeli mój mag chociaż kantem będzie widzieć oddział obok który nie walczy?
Obrazek

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Corvus co do Wind of Undeath jest to czar ktory rzucasz na cale pole bitwy
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

Czy w nowej edycji można brać oddziały DoW? Bo niby nie ma nigdzie napisane że można, ale wolę się upewnić...

PS. Jak było już takie pytanie to przepraszam, ale coś z opcją szukaj nie działa...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

na razie tak. w uscisleniach jest to napisane :> gw mialo jakos dowy zmienic ale nie pala sie jakos do tego :) mozliwe, ze to sie zmieni jak wyjda wszystkie armie do 7 ed. i nie beda mialy tego zapisu ale kiedy to bedzie ;)

Romek
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Corvus Albus pisze:Czyli ja też sobie mogę rzucić nawet Black Horror jeżeli mój mag chociaż kantem będzie widzieć oddział obok który nie walczy?
Jak mag jest w walce albo chociaz jego oddzial to nie ma wogole LoS. A do walki mozesz rzucac tylko czary ktore maja to wyraznie napisane i globale (bo nie maja celu).

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Mam pytanie odnośnie tego sztandaru:

Cursed pennant of mousillon
Unit claiming banner after killing your unit takes d6 s4 hits. If they hold onto this banner they take d6 s3 every turn. The banner may be dropped (losing victory points) to avoid the second effect.
I teraz czy przeciwnik może wyrzucić ten banner kiedy chce?, czy tylko w swojej turze?, czy może po tych d6 s4 musi juz zadecydowac czy zostawic czy wyrzucic?

No właśnie jak to z tym jest?

I jeszcze jedno; czy te hity są magiczne? Wnioskuje że tak, bo to magic banner przecież, ale wole sie upewnić :wink:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

IMO mogą wyrzucić kiedy chcą.
Trochę głupie byłoby branie sztandaru żeby dostać d6 s4 i natychmiast go wyrzucić, lepiej już nie brać wcale.
Dostają hity w każdej turze - i swojej i Twojej, więc jeśli mogą uniknąć efektu, to powinni tą możliwość mieć w każdej turze.

Hity magiczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Te pierwsze d6 s4 dostają niezależnie czy biorą czy nie. Doczytaj se ;]

Kod: Zaznacz cały

The banner may be dropped (losing victory points) [b]to avoid the second effect[/b].
z tego wynika, że pierwszy efekt zawsze jest

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Unit claiming banner after killing your unit takes d6 s4 hits.
Kwestia, czy jest wybór w braniu, czy nie.
RB nie mam przy sobie, to nie sprawdze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obrazek
Czyli automatycznie go podnosi.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tylko jest maly problem.... undeadzi nie uciekaja...

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Dobra masz racje ;)
Korekta:
Obrazek
Czyli tak i tak automatycznie go podnosi.

Zablokowany