Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Reyki pisze:Nasze kobiety są najpiękniejsze.Szkoda że tak mało ich gra w WFB.
C'est la vie.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ja tam wolę dzikie pełne namiętnoiści ogrzyce.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

karl1299 pisze:
Reyki pisze:Bo my fajne chłopaki jesteśmy.

Steel,Fate,Gunpowder......and liquor:P
Jak tak to zapraszam do Gliwic po "złote majtki" http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=7951
Wbijajcie jedyny turniej z dostawą tostów i soczków na stół
(a pod stołem :wink: )
nie jedyny ;) w Łęcznej robimy takie same turnieje :D hehe tzw tez są tosty, soczki ;) ....

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

Murmandamus pisze:Ja tam wolę dzikie pełne namiętnoiści ogrzyce.
bleeeee

oczywiscie ze polki sa najlepsze :) ja moze moja naucze grac :)

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Wampirki wyszły a errata ni hu hu
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Cierpliwości, do marca jeszcze tydzień :)

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Panowie i jak wasze spostrzeżenia z nowymi VC
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Ahhh to WC :roll: tzn. chciałem powiedzieć VC :twisted: Ciekawa armijka. Sporo poprawiły się fixy. Juz nie są takie nudne i do dupy nie podobne. Całkiem fajnie sie na stole prezentują. Co do mechaniki, to nie zgłębiłem dokładnie więc nie mnie oceniać, ale wydaje mi się, że nie są takie przegięte jak HE.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ja sie tylko boje Blood KNightów, bo jak nie wystrzelam to z czołgu zostana śróbki, Czary tez niezłe, mozna zrobic ciekawego biegacza, a zombi 1 Ws, nie moga miec charakterów w sobie, wiec bedzie wiecej szkieletów, wydaje mi sie ze lepszy Coach jest bo porzera jakos tam energie magiczna i moze byc nawet eteralny jak sie rzuci 6 na tabelce, najtmary eteralne podczas ruchów, no i banshee ma terror i moze robic S&S, ogólnie nie jest tak źle ale zobaczy sie po turniejach jak sie z nimi gra

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

VC są dużo bardziej ciekawe teraz
wreszcie skończyły się czasy że każdy wampir był przegiętym blood knightem w klocku black knightów. niedawno grałem z kumplem i to co zauwazyłem to przede wszystkim
1) jak u skavenów - VC mają teraz więcej opcji, ale nie starcza im punktów na wszystko. do tego teraz tylko szkielety, zombi lub ghule licza się do minimalnej ilości jednostek core, więc muszą się pojawić. ale dopasione bound spellem z corps carta stają się wredne....
2) magia stała się bardziej zbalansowana. na małych punktach opiera się niemal całkowicie na wskrzeszaczach (zwłaszcza że teraz można wskrzeszac także kawę i zwykła piechotę, można to robić kilkakrotnie na jednym oddziale i to tym samym magiem!)
3) blood knights są przepasieni ale maja wadę. T4 W1 i 2+AS. a skoro jeden kosztuje 55p to strata każdego to niemal tragedia ;) mogą mieć sztandar dający regenerację każdemu modelowi, ale muszą mieć wampira BSB w oddziale (kolejne 200p). Jesli uda im się zablokowac marsz pistoliersami lub huntsmenami to mogą nie sprawiać już kłopotów
4) Varghulf to chodząca niszczarka z terrorem, regeneracją i dużym zasięgiem szarży. na szczęscie ma tylo 4W i da się go zjeść z combat resolution, do tego widzi tylko w polu 90 stopni (przynajmniej tak stwierdził gracz VC z którym grałem)
5) Banshee już nie będzie nas tak siec. jest ulepszeniem do jednostki jakiś eterycznych duchów. aby ją mieć trzeba wydać z 200p, a jako oddział staje się mniej mobilna i bardziej widoczna. do tego mając varghulfa lub blood knightów chyba jednak gracze VC się na nią nie skuszą
6) wampiry są bardziej zbalansowane. mogą mieć dużo unikalnych właściwości, i niezłe przedmioty, ale raczej już nie będzie takich przepasionych masakratorów jak w poprzedniej edycji. ogólnie mają szersze zastosowanie i są bardziej nieprzewidywalne ale mniej siekają
to w sumie tyle. sugerowałbym się skupić na metodach eliminacji ghuli (2 zatrute ataki, jeśli korps cart rzuci bound spell w ich pobliżu zyskają jeszcze always strike first) bo mogą pozamiatać piechotę, a static Cr nie jest już ich słabą stroną. I zapomnijcie o powolnych umarlakach. varghulf, wampiry i generał (wight king też nim może być) sprawiają że prawie całe VC będzie maszerować. Przynajmniej dopóki kogoś nie ubijemy ;)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

no herosi tez sa dobzi, dajesz takiemu chyba bieganko lub latanie eterycznosc 2+ asv słomke i jazdaaaaa

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

mi się podoba wight king
dajemy takiemu sword of kings (killing blow na 5+), gem of the blood (pierwszy wound jakiego dozna na 2+ jest odbijany, działa także na killing blow i multiple wounds), robimy z niego BSB i wstawiamy do klocka black knightów. Ale na szczęscie to jedyne sensowne zestawienie jakie można z tego pana wycisnąć. dodam tylko że z T5, 2+AS, i rebouncem wounda facet stanowi mały kłopot ;) a to tylko hero

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Mam pytanie: Czy zabicia z soulfire liczą się do CR?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Nie, bo soulfire rzuca się w fazie magi więc nie liczy się do CR.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Pyt: Czy Casket kradnie czary pernamentnie (tj. do końca gry czarodziej któremu ukradziono czar nie może go używać, podobnie jak nasz d. scroll za 45 pts)? Idąc dalej: co w przypadku, gdy czarodziej nie ma już żadnych czarów, generuje tylko kostki jeśli żyje i nie ucieka?

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Tak, kradnie czar na stałe, pernamentnie, do końca i w ogóle. Jak mag nie ma czarów, to dalej generuje kości i wszystko jak zawsze, bo nadal jest Wizardem wedle zasad gry. Ma swój level nadal przecież, ale nic nie pamięta po prostu :)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Generalicjo jak teraz jest z przedmiotami na kapłanie?? Może on ożywać dispell scroli errata cos nam pomaga (raczej nie znalazłem nic takiego ) ?? BO moja wizja armii to 2 kapitanów + priest ale 3 kości ds to mało , trzeba radzić sobie wtedy sigilem czy bannerem resistansu a tego w piechotę nie wsadzę chyba ze bsb:/
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Według mnie nie
Priest nie jest wizardem, a tylko wizardzi mogą brać arcane items

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Podpisuję się pod postem Toniego...

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

również tak to widzę. sytuację rozwiązałyby przedmioty takie jak Talismans of Ulric w kulcie Ulryka. Ostatnio gram na takim kapłanie który za 10p może wykupić dispell kostkę do użycia w dowolnym, momencie. rozsądnie grając można z 5 wykupionymi dispell kostkami cała bitwę przejechać ;)
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

ODPOWIEDZ