Fajną rzecz wczoraj kupiłem

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fajną rzecz wczoraj kupiłem

Post autor: Tomash »

Podobno każdą dłuższą wypowiedź najlepiej zacząć banałem, to zjednuje rozmówców, bo się na pewno zgodzą :D

Miałem zacząć tym, że figurki to zaledwie jeden z aspektów modelarstwa uprawianego na świecie. Ale nie zacznę.

W każdym razie, warto czasem wpaść do sklepu dla modelarzy militarnych czy kolejowych.
Po pierwsze, aspekt psychiczny - lżej się robi na sercu widząc, że nasza "niebotyczna" kolekcja 30 farbek to nic przy rozpiętości palety farb dla militarnych, gdzie mundur żołnierza jednoski X armii Y z roku Z musi mieć dokładnie jeden konkretny kolor. Jeszcze lżej się robi widząc, że nasze sto złotych za pudło plastiku czy pięćdziesiąt za kawałek metalu to pikuś przy kwotach, jakie potrafią kosztować pojedyncze wagony.
Po drugie, i najważniejsze - i o tym jest ten post - można znaleźć furę ciekawych materiałów modelarskich, których ze świecą szukać w sklepach z figurkami. Że Faller robi posypki świetnej jakości to wiedzą wszyscy, ale dziś chciałem napisać o innych produktach z branży "kolejowej", na które wydałem trochę kwoty.

1. Hydrożel (masa szpachlowa) firmy Faller.
Sprzedawany w postaci bardzo drobnego proszku zapakowanego w woreczki, który rozrabia się z wodą. Powstaje masa przypominająca ciasto, która po zaschnięciu jest sztywna i porowata - idealnie imituje niektóre skały. Użyłem tego do "podniesienia" oddziału kolesi z LoTRa, żeby pasowali do battlowej skali, i efekt wygląda bardzo dobrze (pomimo tego, że nie uformowałem tego w skałki, tylko jakieś bezkształtne kupy). Fotki poglądowe:
http://tomash.wfb-pol.org/wfb/2007-01-02/hydrozel0.jpg
http://tomash.wfb-pol.org/wfb/2007-01-02/hydrozel1.jpg
Ceny nie pamiętam, kupowałem to rok temu, ale w sklepach netowych, z tego co widzę, jest za niecałe 16zł. Śmieszne pieniądze, biorać pod uwagę wydajność i możliwości modelarskie.

2. Posypka liściasta firmy Noch
To kupiłem dzisiaj i jeszcze na nic nie nanosiłem, ale już mi się podoba. Doskonale imituje liście. W sklepie mieli toto w chyba 4 kolorach (kupiłem jasnozieloną, była jeszcze ciemniejsza zieleń, żółć, brąz). 12zł za 50g - jak na posypki całkiem niedrogo.
http://tomash.wfb-pol.org/wfb/2007-01-02/posypka1.jpg

3. "Grzyby i paprocie" firmy Busch
To jest czad. Za 24zł dostałem kilka plastikowych wyprasek, a na nich:
- 7 muchomorów (pomalowane)
- 7 podgrzybków (pomalowane)
- 14 grzybów brązowych (niepomalowane)
- 7 wyprasek po 24 liście paproci każda, dając po 8 liści na kępkę (przegięcie) otrzymuje się 21 kępek (niepomalowane)
Co prawda to malowanie grzybków nie powala i nadaje się do przemalowania, to jednak ilość materiału za żałosne 24zł robi wrażenie.
http://tomash.wfb-pol.org/wfb/2007-01-02/rosliny0b.jpg
http://tomash.wfb-pol.org/wfb/2007-01-02/rosliny1b.jpg

Naprawdę polecam :) Numery 2 i 3 zamierzam w najbliższych dniach przestować - jak się kleją i jak się malują.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

No cóż, ogólnie w sklepach modelarskich jest dużo i tanio, tylko jak już zacząłem pół armii trawką GW, to nie zmienię w połowie. Ale jakbym zmieniał armię to zrobił bym dłuuugi obchód po sklepach.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Ta posypka liściasta wygląda na fajną. Chyba nabędę celem wykończenia moich Black Templarsów. Będzie kontrast fajny.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Bardzo wygodna ceramiczna "paleta" do rozrabiania i mieszania farbek, masa zapewnia stabilność, od spodu szorstka, więc się nie ślizga; łatwa do umycia; w sklepach z artykułami laboratoryjnymi; koszt <15 pln.
Obrazek[/img]

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bardzo fajne , bede musial sie zaopatrzyc w takie cudo... Jak wyglada sprawa farby ktora zaschnie ? Mozna zmyc ?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

pewnie jak przy zmywaniu figsow ;) dot4 i po klopocie :D :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Raistlin_Meyere
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Raistlin_Meyere »

Ja wciąż mieszam farbę na koszulce foliowej od segregatora :twisted: :twisted:
Fajna sprawa a w jakim czasie farba na takie palecie zasycha i może jakiś link gdzie można ją w necie kupić?
Raist

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Ja sobie kupiłem palete w hipermatkecie za 2,80 i przz rok mi służy :wink:

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Raistlin_Meyere pisze:
Fajna sprawa a w jakim czasie farba na takie palecie zasycha i może jakiś link gdzie można ją w necie kupić?
No, mokra paleta to to nie jest, ale spokojnie porcja (kilka kropel gęstej farby + woda + Flow Imprower) wytrzymuje 2-3 kwadranse cieniowania, czasem (zależnie od farby) i dłużej. Zmywa się bardzo łatwo wodą z mydłem, zaschnięte plamy schodzą łatwo potraktowane zmywakiem kuchennym.
Nie mam pojęcia, gdzie to można dostać w sieci. Nazywa się toto "Płytka do analizy kroplowej".
Ostatnio zmieniony 23 mar 2007, o 19:40 przez Tiger Brown, łącznie zmieniany 1 raz.

Raistlin_Meyere
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Raistlin_Meyere »

Właśnie mi czegoś takiego potrzeba bo zazwyczaj jak zaczynam cieniować to schodzi mi na tym sporo czasu i muszę to robić małymi porcjami bo w tym czasie 3-4 krotnie farba mi przyschnie.
Fajna rzecz taka paleta szukam w necie jak coś znajdę podam linka:D

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

to chyba wypraska na przepiorcze jajka ...

Awatar użytkownika
PERUN
Plewa
Posty: 5

Post autor: PERUN »

Jeśli chodzi o "wypraskę na przepiórcze jaja" :) - jest doskonały zastępnik, do znalezienia w każdym domu: zużyte opakowanie po tabletkach, moim skromnym zdaniem najlepszy rutinoscorbin :) 2 w 1 - można się leczyć i malować :)

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Tiger Brown napisał:
(...)(kilka kropel gęstej farby + woda + Flood Imprower)(...)
Możesz powiedzieć coś więcej o tym Flood Imprower?
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Flow Improver. Nieźle w tej roli sprawdza się... Ludwik, albo inny płyn do mycia naczyń.
O dodatkach do farb fajnie i po polsku:
http://maxmini.pl/index.php?option=com_ ... &Itemid=39
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ