Plotki na temat army booka do 7. edycji

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Co do figurek - hydra śmieszna... taki wypłosz troche ale podoba mi sie
smoczek - super, naprawde... jak to sie pojawi to bede musiał kupic sobie jednego... i ta podstawka... miodzio... w porównaniu do kiepskiego imo smoka HE ten jest wypas.

co do zasad... za 13 punktów chcielibyscie miec BG z 2a, ItP, Hatem w każdej turze, S4, Stubbornem i Ld 9... nie przesadzacie troszke? moim zdaniem i tak super jednostka.

Ogólnie z tych plotek wychodzi naprawdę fajna armia.
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No niestety ASF na witchkach zdezmentowano już wcześniej ku mojej rozpaczy ale z tego co pamiętam 2A na BG też sie niestety nie potwierdzały, choć było by super. Miał być za to przerzut ataków nietrafionych w każdej rundzie jako "elite wariors" o ile pamiętam.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Wiecie, może Milney przegapił coś po prostu, nie wiadomo też co z draichami u Exeków....

w każdym razie
Milney pisze:Manticores still take an additional Hero slot.

The Hag and Cauldron form a unit of thier own, and counts as a War Machine so is unable to join units. It still has the 4+ ward save though and any hits randomised onto the cauldron are still discounted so it's a hardy contraption to say the least.

Ahhh Malekith. The Claw is gone. Instead he's strength 5 basic. Destroyer is there, and once a round of combat can suck a magic level or destroy an item (randomly decided).

2+ 'mundane' ward is still there, and can still only take 1 wound per hit. He also has the nifty spell eater shield, which aswell as boosting his normal armour save to 4+ :roll: gives him MR(2). If a spell targetted at him is dispelled (by rolling dice - not a scroll) then the caster takes a strength 6 hit for each dice used to cast the spell! Bound spell users suffer a single strength 6 hit.

The Circlet now generates an extra powerdice and an extra dispel dice.

Costing 600pts on foot he's still a hefty investment, though still damn cool.
Dark Alliance pisze:
Matras pisze:Do BG have 2 Attacks?
Yes

Awatar użytkownika
Wilhelm
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Wilhelm »

a może to i dobrze, przynajmniej wybór w specialach nie jest tak oczywisty. . . z 2a byliby bez konkurencji chyba.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Mają 2 ataki.... :roll:

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Zanosi sie na najbardziej zbalansowana elficka armie bo bedzie czym przywalic, mocna magia i mocne strzelanie (tak na 100-120 kostek na ture za niewielkie punkty :D )

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Hag Queen kosztuje 90 punktów.
(bez obrazy Yodokuno)

Awatar użytkownika
Wilhelm
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Wilhelm »

Artein pisze:Mają 2 ataki.... :roll:

No ok, mają 2 ataki.

Ale z tej listy to nie wynika albo ja jestem ślepy ;)

"Black Guard: 13pts, Stubborn, ItP, Ld 9. "


No chyba, że mówimy o jakiś innych gorących newsach. . .

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

@ Artein zdajesz sobie sprawę co oznacza emotka którą dajesz na końcu każdego posta ?

Arogancja jest cool ale w twoim wykonaniu wygląda to tak jakbyś pisał "alboż kupiłem 4 kilo mięsa wieprzowego aliboż"

Co do ASF - podobno miało to kontrować HE - jak teraz oprócz rydwana i cok masz z nimi wygrac w hth ? - exactly - ni jak zastrzelić i zamagować więc postulowane - super wiele opcji składania rozpiski to bujda na kółkach ...

Przy okazji czekam dalej na odpowiedź Jankiela - co mu przyświtało do głowy po oglądnięciu tego booka - w sensie jaki będzie tournamentowy standard DE :)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

@Wilhelm
Spójrz na mój pierwszy post na tej stronie.

@THE_END
wiem ale lubię to emotkę i to taki nałóg już mój :roll:

Awatar użytkownika
Wilhelm
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Wilhelm »

a sorry. . . przegapiłem cytat DA. . .

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

wiem ze to nie-fluffowe bedzie, ale które jednostki sa khainites? Kusznicy tez ( kiling blow na mulitple shotach:P:P:P)
a tak serio, fajne, bardzo fajne... bedzie duuuużo herosow na stole, a jeszcze wiecej assasinów, juz nie mowiąc o powtarzalnym erczny łuku, czy jak to tłumaczyc:P 4 strzały...

Pytanie, czy chillwind nie pozwala strzelac, czy robic cokolwiek w shooting phase?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Milney pisze:The Master can ride the manticore, think of it as the noble - only able to get wierd and wonderful weapons like twin Repeater Handbows, the funky Beastermaster's Bane etc..
omg, z każdą chwilą jest tego więcej

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

i to same dobre rzeczy:D

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Smok jest... super, wie ktos cos wiecej na temat tej figurki?

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Tak jest z nowej seri exclusive :D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

2A, ItP, Stbrn, Hate... Black Guard... siła 3:(((( (?)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

z halabardą 4....
za jedyne 13 punktów.... :D
Agelmar pisze:The Black Amulet, though more expensive, sounds pretty crazy now. I'm suprised no one has mentioned it. A 4+ ward save all the time and rebounds saved wounds in close combat sounds pretty crazy. When attacked by a model with as many wounds as you, they are as likely to kill themselves as they are to kill you.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Dmtrij pisze:ile punktóe bedzie hydra kosztowac, obstawiamy?
ja myślę że 175, bedzie miała regenke 7a i 5 w S T W:P:P i breathe i wogóle bedzie lepsiejsza od bolca:D:D:D

hehehehe - prorok jestem z tymi punktami:D:D:D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

no niby tak, ale zcieza kawa moga sobie nie poradzić:(

BG vs Black Knight
(my szarżujemy)
A11...Hitów:7,26, Woundów:3,63 po savach: 1,19


z innej beczki, sacraficial dagger - hmmm... z czarem D3+1 PD to chyba dobre kombow w oddziale power dic...spearmenów:P?
Ostatnio zmieniony 14 cze 2008, o 18:52 przez Dymitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany