VC na 1500 pts

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

VC na 1500 pts

Post autor: Querhill »

Vampire Counts Army - 1500 pts

Vampire @ 190 pts
1 Magic Level
Avatar of Death (HA, GW), Infinite Hatred
The Flayed Hauberk, Cursed Book

Vampire @ 190 pts
General, 2 Magic Level
Avatar of Death (HA, Shield), Dark Acolyte
Enchanted Shield, Tomb Blade

Necromancer @ 195 pts
Mounted on Corpse Cart
Raise Dead, Invocation of Nehek, Vanhel's Danse Macabre
Book of Arkhan

30 Skeleton Warriors @ 285 pts
FCG, War Banner
LA, Shield

10 Crypt Ghouls @ 88 pts
Ghast

5 Dire Wolves @ 40 pts

5 Dire Wolves @ 40 pts

15 Grave Guards @ 245 pts
FCG, Royal Standard of Strigos
HA, Shield

4 Cairn Wraiths @ 225
Banshee

Total Army Cost: 1498 pts
Models in Army: 72
Casting Pool: 6 + 2 Bound Spelle
Dispelling Pool: 5

Wampir-generał siedzi w oddziale szkieli, które wygrywają CR-em (mają 6 static + rany) i wskrzesza je albo mieczem, albo czarami...drugi wampir z dwurakiem chodzi razem z Grave Guardami, które mają za zadanie zlikwidować nagroźniejsze oddziały przeciwnika. Wraici będą robić zamieszanie, bo prawdopodobnie tylko magowie będą mogli ich zranić...no może jeszcze boss na dziku. Ghoule z poisonem i T4 będą miały wytrzymywać wrogie uderzenie i zasłaniać inne klocki od łuków i innych takich. A wilczki mają flankować oddziały i siać strach (już kiedyś pogoniły oddział gobosów z herosem i fanolami, a potem orki... :P )...

Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Strasznie Cie malo. Corpse Cart bym wywalil i wstawil baty, bo zanim sie do maszynek doczolgasz to GG zostanie 5. Pozatym liczba 15 GG jakos do mnie nie przemawia...

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

Hmm...no może i tak...chociaż znając szczęście mojego przeciwnika to z maszyn (prawdopodobnie bolec i katapka) nic nie zostanie po 2 turach :D

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Maszyny to leteria (katapa) to fakt, ale jak Ci zdejmie generala w 1wszej turze to ladnie sie sypnie te 30 szkieletów nie mowiąc o reszcie armii ;)

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

No cóż...mogę zamiast Tomb Blade dać mu Wristbands of Balck Gold...wtedy ma szansę przeżyć, nawet dużą...ale może po prostu wstawię te baty...dolecą w ok. II turze, tak jak w bitwie z imperium (co prawda z 4 został jeden, ale zawsze)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Nom, baty sa uniwersalne i zawsze sie przydaja.

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

Wiem...zwykle ich używam...a ostatnio ten jeden bat zniszczył obsługę a potem wystraszył 10 kuszników którzy uciekli w ostatniego zombie powstałego po wskrzeszaniu :D To teraz też ich wystawię no może zamiast CC, bo tak właściwie miał być kiedy GG mieli dwuraki ale potem zmieniłem im na tarcze...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3290
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

a potem wystraszył 10 kuszników którzy uciekli w ostatniego zombie powstałego po wskrzeszaniu
noi ....? Bo chyba ten jeden zombiak ich nie zniszczyl?

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Uciekający unit wpadł w oddział przeciwnika, czyli, że umarł. :)

EDIT. No nie doczytałem ilu tych zombich było :D
Ostatnio zmieniony 16 cze 2008, o 18:48 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Oddział musi mieć US5 żeby niszczyć z automatu przeciwnika. Ludzie, przecież 7ed ma już jakieś półtora roku, a wiedza o jej podstawowych zasadach kuleje jakby rulebook wyszedł przedwczoraj.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3290
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Oddział musi mieć US5 żeby niszczyć z automatu przeciwnika. Ludzie, przecież 7ed ma już jakieś półtora roku, a wiedza o jej podstawowych zasadach kuleje jakby rulebook wyszedł przedwczoraj.
dokładnie o to mi chodziło ...ktoś zrobił kogoś w wała....

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

A no racja...problemem jest to, że nie mam swojego rulebooka i tak szczerze to mój kolega grający imperium sam ich zdjął...chociaż coś mi nie pasowało (że to nielogiczne), ale uznałem, że może tak być skoro są w WHFB inne dziwne zasady...

Awatar użytkownika
Etyś
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Etyś »

ups mój błąd... zapomniałem zupełnie o tym... :oops: cóż liczy się to że się trochę pośmialiśmy, było fajnie, a i tak wygrałem 8)

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

Weź się tak nie chwal... :P Po prostu głupie błędy zrobiłem...i to tyle ;)

ODPOWIEDZ