Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

sharkoon pisze:
DaBoss pisze:
sharkoon pisze:Jak orc ma dwa rembaki to dostaje +2St?
Dostaje +1 atak za dodatkową broń
Tak ale model z rembakiem w pierwszej rundzie walki dostaje +1St, więc jak ma dwa rembaki to dostaje +2St?
Nie. Bonusu za choppę się nie sumuje.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

DaBoss pisze:
sharkoon pisze:
DaBoss pisze: Dostaje +1 atak za dodatkową broń
Tak ale model z rembakiem w pierwszej rundzie walki dostaje +1St, więc jak ma dwa rembaki to dostaje +2St?
Nie. Bonusu za choppę się nie sumuje.
czyli 2 ataki bez dodatkowego st?
quas poważnie wrogie oddziały z frenzy muszą szarzować na fanola???!!! Neutral i co się dalej dzieje? dostają 2k6 hitów i robia overrun`a?
mysle ze jak ma sie odbyć szarża na fanatyka, to walka jest chyba rozliczana jako stend and shot

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

oczopek pisze:czyli 2 ataki bez dodatkowego st?
nie dwie choppy licza sie jako dwie bronie reczne i ork w pierwszej rundzie dostaje +1 do Sily; nie wazne czy szarzuje czy jest szarzowany ma + 1 do sily w pierwszej rundzie walki, nie +2 tylko +1!!!
oczopek pisze:mysle ze jak ma sie odbyć szarża na fanatyka, to walka jest chyba rozliczana jako stend and shot
Fanatycy maja zasade "Force of Destruction", ktora mowi jednoznacznie, ze Fanatycy nie moga byc szarzowani (jedynie moga byc ostrzelani i mozna rzucac na nich czary), wiec jednostki Frenzy takze nie moga ich zaszarzowac.

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Czy snotling który siedzi na katapulcie wpływa na widzenie ponad lasem? Kolo zdeko wystawał nad drzewami i mój kumpel stwierdził że widzi ponad lasem i może strzelać... Jak dla mnie to wał totalny :P Z tego co się orientuję to linię widzenia patrzy się od obsługi co nie?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Shin Ryu pisze:Czy snotling który siedzi na katapulcie wpływa na widzenie ponad lasem? Kolo zdeko wystawał nad drzewami i mój kumpel stwierdził że widzi ponad lasem i może strzelać... Jak dla mnie to wał totalny :P Z tego co się orientuję to linię widzenia patrzy się od obsługi co nie?
:lol: :lol: :lol:

Linie widzenia mierzy się od podstawki maszyny.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Shin Ryu pisze:Czy snotling który siedzi na katapulcie wpływa na widzenie ponad lasem? Kolo zdeko wystawał nad drzewami i mój kumpel stwierdził że widzi ponad lasem i może strzelać...
hahahahaha xD hardcore! :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

tak jak napisał Kołata ^^

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Ale waly chodza niektorym po glowie, az sie w pale nie miesci :shock:

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Shin Ryu pisze:Kolo zdeko wystawał nad drzewami i mój kumpel stwierdził że widzi ponad lasem i może strzelać...


Niezłe, hahahha. Z takim to grać tylko z lasami o wysokości 1m.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Voodoo pisze:
Shin Ryu pisze:Kolo zdeko wystawał nad drzewami i mój kumpel stwierdził że widzi ponad lasem i może strzelać...


Niezłe, hahahha. Z takim to grać tylko z lasami o wysokości 1m.
Właśnie. Dużo jest problemów z lasami. Niech robią większe drzewa to nikt nie będzie miał problemów :D :D :D . Chociaż z drugiej strony to będzie mniej proporcjonalnie :? .

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

Pytanko: Jak dokładnie mierzy się od maszyny? Ktoś próbował mnie zwałować, że można mierzyć nawet od koła (staroed. rocklobbera), postawił maszynę za górką, kołem wystawił się na górce i jego zdaniem mógł strzelać, ale ja do niego broń boże :?

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Na przykład spear chuke mierzy się od bełta, czyli najbardziej wystawioną część. Ale można to też uzgodnić z przeciwnikiem przed bitwą.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

przyklejcie maszyny na podstawki
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ja zawsze liczyłem zasięg od tego miejsca, ponieważ pocisk "startuje" właśnie na jego wysokości:
Obrazek

A wszelkiej maści bolce od grotu na bełcie, a cannony od lufy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
socjopata
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: socjopata »

nie wiem czy to pytanie już padło ale czy ward savage big bossa się sumuje z np. talisman of protection?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Wardy się nie sumują

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Mam pytanie do Was gracze o&g . Czy wyverna wlicza się do slotu hero ? Czyli na 2000 punktów mamy 4 takie sloty (3 i lord) . Więc jak się da maga i wyvkę , to zostają nam dwa sloty , tak ?

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

wrona nie zajmuje dodatkowego slotu. Na 2000 mozna miec typa na wronie i 3 herosow

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

czy moge nie ruszac sie w ogole Snotling Pump Wagonow? Podejrzewam ze nie, tak wiec czy mozliwe jest zadeklarowanie kierunku w strone jednostki zaraz obok tak zeby zatrzymal sie na niej i ruszyl tylko ciutek, czy moze jest to jakis wal? Analogicznie co z Hoppersami? Co myslicie?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Crimsoner pisze:czy moge nie ruszac sie w ogole Snotling Pump Wagonow? Podejrzewam ze nie, tak wiec czy mozliwe jest zadeklarowanie kierunku w strone jednostki zaraz obok tak zeby zatrzymal sie na niej i ruszyl tylko ciutek, czy moze jest to jakis wal? Analogicznie co z Hoppersami? Co myslicie?
musisz sie ruszyc
i mozesz sie kulac w kierunku swoich oddzialow-cale szczescie wtedy swoim nie wbijasz tych impactow :lol2:

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

dzieki! no to teraz widze zastosowaie do dwoch S.N.O.T.-ow w mojej armii :)

ODPOWIEDZ