o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shogun
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Oława

Post autor: Shogun »

everchosen pisze:z tego co pamiętam 18 na uleczanie i 12 na tworzenie nowych zombiaków.
Ale w opisie czaru jest napisane tylo żeby dostawiac jednostki jak w IoN, nie ma napisane że zasięg czaru jest taki sam jak w IoN. Nie jest może tak że mamy zasieg na całe pole gry?? (marzenie)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jaki masz AB? Polski czy angielski? Bo w ang jest zrozumiale napisane:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shogun
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Oława

Post autor: Shogun »

are placed... ale mi sie wydaje że to odnosi sie do położenia w unicie. a nie ma nigdzie że the range of the spell is the same as in IoN. Swoją drogą w polskim AB (bo takiego niestety mam) jest napisane że tylko Wampiry nie mogą odzyskac więcej niż 1W z tego czaru:/ nie ma nic o eterykach i niekawalerii:/

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

W erracie jest napisane wyraźnie, że przywołanie zombiaków ma 12", a wskrzeszanie 18". :D

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

A już pisałem odpowiedź... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shogun
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Oława

Post autor: Shogun »

Aha to dzięki. A mógłby ktoś podać link do erraty (szczerze nie chce mi sie przekopywać przez te kilka(dziesiąt) stron na forum)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Proponuje tu poszukać : http://uk.games-workshop.com/warhammer/ ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »


korlash
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: korlash »

1. Czy czar 'Inwokacja Neheka' wampir może rzucić kilka razy w tej samej fazie magi?
2. Czy czarem 'przyzwanie legionu nieumarlych' mozna wskrzesić ponad stan liczebny modele np. Ghuli. Oczywiście z mocą.
Link usunięty z sygnatury, a użytkownik zań zbanowany -- administracja

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

tak x2
Obrazek

Awatar użytkownika
Miru
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: się biora dzieci

Post autor: Miru »

Mam pytanko, czy w sytuacji w której szarżuje jednostko BK na gobosy (dają komendę stój), gobosy nie zdały fera i uciekają mogę zrobić redirect na inny oddział?

o co mi dokładnie chodzi to o to czy przekierować szarże mogę tylko od ucieczki oddziału na który szarżuje po komendzie flee czy również bo niezdanym strachu i paniką z tym związaną?

i jeszcze jedno czy teraz szarżując muszę wprowadzić jak najwięcej moich modeli do walki, czy dostawić się do jak największej liczby modeli przeciwnika?
:arrow: od krasnala dobrej woli pilnie przygarnę 6 kufli krasnoludzkich :roll: kontakt pw

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Miru pisze:Mam pytanko, czy w sytuacji w której szarżuje jednostko BK na gobosy (dają komendę stój), gobosy nie zdały fera i uciekają mogę zrobić redirect na inny oddział?

o co mi dokładnie chodzi to o to czy przekierować szarże mogę tylko od ucieczki oddziału na który szarżuje po komendzie flee czy również bo niezdanym strachu i paniką z tym związaną?

i jeszcze jedno czy teraz szarżując muszę wprowadzić jak najwięcej moich modeli do walki, czy dostawić się do jak największej liczby modeli przeciwnika?
Redirecta już nie ma, jest enemy in the way, polecam przeczytać rulebooka. Natomiast wykonać to można również jak nie zdadzą strachu.

A zasada z dostawianiem jest jedna i prosta: zawsze jak najwięcej modeli (i Twoich i przeciwnika)
Obrazek

Awatar użytkownika
Miru
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: się biora dzieci

Post autor: Miru »

Fedek pisze:A zasada z dostawianiem jest jedna i prosta: zawsze jak najwięcej modeli (i Twoich i przeciwnika)
a czy w takim razie jeżeli powiedzmy oddział guli szarżuje na oddział 5goblin spiderów gdzie jest bohater na gigantycznym pająku i po dostawieniu mamy sytuacje 5goblin spiderów styka się podstawkami z 5gulami, a bohater gobliński tylko z jednym gulem, czy po śmierci wszystkich spider'ów dalej w tej walce będę stykać się tylko jednym gulem z modelem bohatera? a pozostałe 4gule nie będą brały udziału w walce? czy mogę przesunąć "wolne" gule i wprowadzić je do walki tak żeby dalej maksymalna liczba modeli brała udział w walce?

z góry dzięki za odp.
:arrow: od krasnala dobrej woli pilnie przygarnę 6 kufli krasnoludzkich :roll: kontakt pw

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Nie za bardzo łapię się w VC więc mam kilka pytań:

- czy można invokacją wskrzesić oddział nie eteryków ani nie z wampirem ponad początkowy rozmiar np. z 20 GG do 30 GG.

- czy helm of comandennt dizała 1 turę czy np 5 tur? Tzn czy jest jednorazowy?

- czy można dowskrzeszać do combatu?

- jak jest wind of undeath to biorę za każdy oddział (w tym warmachine, scooutów i nie jestem pewien czy np za wykopywaczkę której jeszcze nie ma) d6 i na 4+ i powstaje nowy unit duchów?

- I czy w warmachine dostje po dupie obsługa czy na 5+ obsługa a 1-4 bolec/armata?

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

1. nie, nie mozesz nic wskrzeszac ponad stan, chyba ze wykupisz sobie specjalna zdolnosc
2.helm mozesz uzywac w kazdej turze, nie jest jednorazowy
3. tak
4.kazdy oddzial na stole (wiec bez kopaczy) na 4+ dostaje jedna rane. powstaja duchy o takiej ilosci woundow ile zadajes czarem. jak nic nie zadasz to nic nie powstaje.
5. nie wiem, ale obstawialbym losowanie :roll:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Paku pisze:Nie za bardzo łapię się w VC więc mam kilka pytań:

- czy można invokacją wskrzesić oddział nie eteryków ani nie z wampirem ponad początkowy rozmiar np. z 20 GG do 30 GG.
Nie mozna. Tak po prostu ponad stan mozesz wskrzeszac tylko Zombie. Jezeli wykupisz ktorys z 3 specjalnych Vampire Powers, mozesz tez zyskac mozliwosc wskrzeszania ponad stan ( w zaleznosci, ktory VP wykupisz): szkieletow, wilkow, fell batow i ghouli.
Paku pisze:- czy helm of comandennt dizała 1 turę czy np 5 tur? Tzn czy jest jednorazowy?
Dziala przez cala bitwe. W kazdej turze walki (swojej i przeciwnika) deklarujesz, ktory oddzial korzysta z Ws bohatera (o ile on sam nie jest zaangazowany w walke a oddzial uzywajacy Ws jest w 12")
Paku pisze:- czy można dowskrzeszać do combatu?
Tak. Wyjasnia to errata do VC.
Paku pisze:- jak jest wind of undeath to biorę za każdy oddział (w tym warmachine, scooutów i nie jestem pewien czy np za wykopywaczkę której jeszcze nie ma) d6 i na 4+ i powstaje nowy unit duchów?
Wszystkie jednostki wroga (nawet te, ktore wymieniles) otrzymuja na 4+ rane no armour save. Pod koniec liczysz wszystkie zadane rany i stawiasz na polu bitwy jednostke duchow, ktora ma wlasnie tyle ran (liczac, ze zwykla baza duchow ma 4 rany stawiasz odpowiednia ilosc baz, w tym ostatnia jest "ranna" jesli braklo dla niej tych 4 ran - mozesz ja jednak potem doleczyc z inwokacji)
Paku pisze:- I czy w warmachine dostje po dupie obsługa czy na 5+ obsługa a 1-4 bolec/armata?
Losujesz standardowo kto obrywa. Ale i tak rana to rana.


EDIT: Fojtu byl szybszy. W dodatku ma racje co do wykopywaczek - trafiane sa tylko oddzialy bedace na stole (czar nie dziala na oddzialy ktore jeszcze sie nie pojawily - minerow, tunnelingi, wykopywaczki, ale tez na oddzialy, ktore pogonily za stol, itp)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Losujesz standardowo kto obrywa. Ale i tak rana to rana.
chyba, ze dostanie war machine ;) wtedy z tego co pamietam rana sie nie liczy ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:
Losujesz standardowo kto obrywa. Ale i tak rana to rana.
chyba, ze dostanie war machine ;) wtedy z tego co pamietam rana sie nie liczy ;)
A to niby dlaczego? Nic tego nie reguluje. Wound is wound, me think.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

A to niby dlaczego? Nic tego nie reguluje. Wound is wound, me think.
z army booka ;)

strona 49 [...]odrzuc trafienia w machine wojenna[...]


;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:
A to niby dlaczego? Nic tego nie reguluje. Wound is wound, me think.
z army booka ;)

strona 49 [...]odrzuc trafienia w machine wojenna[...]


;)
Ale czego to dotyczy i z czego ten cytat? Z RB, ABVC?
Obrazek

Zablokowany