Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

tez bym widzial jakby nadal mialy unbroken.
ze stubbornem na 4 i powrotnymi impactami to sobie odpuszczam,sloty rare i special sa cenne,szkoda ich na fanaberie(na 3k+ juz sie mozna pobawic)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Pump waagony byłyby całkiem znośne gdyby po ruchu mogły zrobić jeszcze pivota bo wtedy można by śmialej je pchać do przodu. A tak to lipa.

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

ale po co im tego pivota robic skoro i tak moga sie ruszac w dowolnym kierunku (nie musza widziec celu szarzy). A jezeli chodzi o plusy Pumpow to jest ich troche - 2 jednostki w jednym slocie Rare! 2 dodatkowe maloznaczace oddzialy przy wystawianiu (+2 oddzialy Snotlingow i 2 Fasty = mamy 6 oddzialow, ktore kosztuja grosze, a ich polozenie nie zdradza tego gdzie podzieje sie reszta; przeciwnik natomiast bedzie juz na ogol mial wystawiona wiekszosc swojej armii) - duza przewaga taktyczna juz na poczatku bitwy. Kolejne przeszkadzajki - przeciwnik czesto zapomina ze nasze samochodziki nie musza go widziec zeby zaszarzowaly; sa to w miare dobre oddzialy wspomagajace. No ich zasada Immune to Psychology tez jest spoko. Brak animozji w orczej hordzie tez sie liczy.

Poza tym nie oczekujmy nie wiadomo czego za 40 pkt. No, ale to taka moja teoria bo w grze to ich jeszcze ani razu nie uzylem :) Ale na pewno je predzej czy pozniej wyprobuje.

Pozdro

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Chciałoby się mięć bardziej użytkowego RARE -a a w całej mojej wypowiedzi chodziło mi o pivot PO ruchu by ewentualnie mógł służyć jako wykrzywiać szarż a nie coś na czym offens się rozpędza

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

rare to wiadomo. 2 doom divery i nie ma bata. kocham te maszynki z całego serca. w każdej bitwie się spłacają i każdy na nie poluje. i tyle ;P

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

ja na razie tez mam 2 doom divery. rzeczywiscie rzezaja. w tym ustawieniu boli mnie jednak to ze 2 DD i 4 spear chukki wystawiam za jednym razem :(

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Czasami lepiej wystawić giganta (jako 2 rare). Sprawdza się na niestrzelające armie (np. OK).

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Mam pytanko w sprawie Fanatyków.
Czy jak fanatyk wbija sie od przodu w regiment wyposażony w ciężką zbroję + tarcza + broń ręczna to liczymy sv od 3+ czy od 4+? Tzn czy liczy się zasada +1 do sv za walkę bronią ręczną i tarczą ?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

4+

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

Shin Ryu pisze:Mam pytanko w sprawie Fanatyków.
Czy jak fanatyk wbija sie od przodu w regiment wyposażony w ciężką zbroję + tarcza + broń ręczna to liczymy sv od 3+ czy od 4+? Tzn czy liczy się zasada +1 do sv za walkę bronią ręczną i tarczą ?
Tak jak Shino napisał.4 + sejwa mają , czyli go nie mają :D
Bo fanatyk z nimi nie walczy , tylko wbija się w nich wali ich po mordach i leci dalej .

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Z tego co się orientuję to fanatyk wali z S5 więc zapodaje -2 do sv ;) No save było bodajże w 5 ed.
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

zasada specjalna fanatykow
najpierw poczytac potem odpowiadac

-3AS

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Po prostu - Armor Piercing ;)

Awatar użytkownika
Marchewa
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Marchewa »

Mam pytanie odnoście regimentu kuszników Regluda gdzie można znaleść zasady odnoście tego regimentu? ile kosztuje punktów itp.

Opłaca wystawiać ten oddział ?

Z góry dziekuję za jakie kolwiek informacje :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

2 zlote:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marchewa
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Marchewa »

Dzięki. Sprawdza się ta jednostka w boju ?

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Przed moim oddzialem savege boar boyzow znajduje sie powiedzmy chariot, tak ze blokuje on im mozliwosc szarzy. Czy moge teraz kontrolowac szarze savagow w zaleznosci od tego czy zaszarzuje chariotem czy nie? Tzn. Jesli moj chariot zaszarzuje w cokolwiek i odsloni mozliwosc szarzy savagom, to czy musza w takim wypadku szarzowac, czy moga nie szarzowac gdyz chariot ten rusza sie dopiero w fazie "Move chargers", a szarze oddzialow Frenzy sprawdza sie przeciez zaraz po deklaracji normalnych szarz? Idac jeszcze glebiej w ten temat, czy po tej szarzy chariotu i odkryciu moich savagy moge sobie po prostu wybrac czy chce nimi zaszarzowac, czy nie? Przy wszystkich przypadkach zakladam, ze zarowno chariot jak i savage maja potencjalne cele do szarzowania.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jak chariotem zaszarżujesz i odsłonisz savage, to szarżują. Nie wiem czemu, ale tak jest. I dobrze :)

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

w takim razie savage rulez! moi savage wiec zawsze bede dostawac na screena chariota!

korlash
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: korlash »

Co się stanie gdy fanatyk wejdzie na fanatyka?
Link usunięty z sygnatury, a użytkownik zań zbanowany -- administracja

ODPOWIEDZ