Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Najpierw WE, potem Rulebook to 7 ed potem Krasie. Tak więc Krasie były pierwszą armią 7 edycyjną...
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Gram od niedawna, jak zaczynałem to 7 edycja już była ale wydaje mi się, że mimo to kraśki są z 6. Łatwo to sprawdzić np. przy opisie lorda na tarczy. Jest tam napisane, że pełny szereg składa się z 4 modeli (w 6 tak chyba było). No i bohaterowie specjalni są opisani oddzielnie, a nie w AL tak jak reszta jednostek. To też jest podobno cecha poprzedniej edycji. Te wszystkie nowe AB mają specjali w AL a nie oddzielnie.

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

może wpadli na ten pomysł po wypuszczeniu już AB do krasnali :)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

AB do krasi jest pod 6 edycję, co widać np. po tym, jak wyglądają w nim na zdjęciach oddziały - po 4 ludków w szeregu.

Sebatos
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Z Nienacka.

Post autor: Sebatos »

Jeszcze jedno pytanie: dlaczego na tylnych okładkach AB do 6ed są takie nieścisłości w nazwach i liczbie innych armii(chodzi o ten spis, "zobacz inne książki z serii warhammer"). Czasami tych armii jest 12 a czasami 13, czasami są beastmen a czasami beast of chaos? Dlaczego tak się działo?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

wynika to z tego ze plan wydawniczy GW ulegał zmianie poprzez lata, niektóre armie znikały , czasem pojawiały się nowe itd

Sebatos
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Z Nienacka.

Post autor: Sebatos »

Tak ładnie odpowiadaliście to w nagrodę dostaniecie jeszcze jedno pytanko :D (niekoniecznie ostatnie).

Jakieś znaki na niebie i ziemi zwiastują dodanie całkowicie nowych armii? Np. Kathayu czy Arabii?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Chciałbym Cathayyyyy.. ale się raczej nie zanosi, narazie brak informacji na temat wydawania nowych armii przez GW

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Prędzej Cathay niż Arabia, ze względu na politykę biznesową. Cathay może im pomóc umocnić się na rynku dalekowschodnim. Arabia byłaby raczej przeznaczona dla Europejczyków, a w Europie GW już ma bardzo mocną pozycję.

Choć wolałbym Arabię, a najbardziej powrót DoW.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Ale nowej armii raczej nie bedzie

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a ja bym chciał Kislev :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Burza muzgów na temat ludzi w Warhammerze. Gdzie są jeszcze oprócz oczywistych miejsc? Tyle na razie udało mi się wypisać.

Empire
Brettonia
Kislev
Norsca
Cathay i prawdopodobnie Eastern Steppes
Arabya, nie wiem kim są ludzie Numas? Są jakieś wzmianki?
Border Princes, Sartosa
Tilea
Esalia
Nippon
Kingdome of Ind
Albion (Druidzi)
Southlands (Dark men)
Lustria (Amazonki)

Troll Country "The only humans remaining in Troll Country are the "Roppsmen" - semi-nomadic peoples related to the northern tribes who were the original inhabitants of the area known as Kislev. The Roppsmen were forced out by migrating Gospadars who settled and then in turn invaded and conquered by the present rulers of Kislev - the Ungols - of which the present Tzarina Katarin is a member. There are also some Norse settlements from the Aesling-, Baernsonling- and Sarl- tribes in the borders of Troll Country. " Wikipedia - średnie źródło wiarygodności, ale zawsze coś.

Moje przypuszczenia
Khuresh
Tor Elasor
Sorcerers Islands, ale to chyba jeszcze Arabya
The Lost Isles of Elithis
Badlands

Cienko u mnie z fluffem. Czy są ludzie w Lustrii i Naggaroth?
Mój IMPERIALNY LOG - klasyczne imperium do WFB
Pora na przygodę! - różne różności

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

w Naggaroth są niewolnicy, a w Lustrii Amazonki.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

W Lustrii są Amazonki i Pigmeje bodajże. W Naggaroth byli kiedyś jacyś barbażyńcy, teraz nie ma :roll:
Co do Tor Elasor to powiedziałbym że to jakaś elfia kolonia. The Lost Isles of Elithis podobnie. Jeśli ludzie to jakieś prymitywne plemiona.
Jest jeszcze kraina Vaults, gdzie mieszkają tacy górale, w rulebooku są wspomnieni.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Krzyek pisze: Border Princes, Sartosa
Tilea
Esalia
Te trzy podchodzą fluffem pod DoW.

Sorcerers Islands - jeśli chodzi o Wyspy Magów w Arabii, to jest to nieco dziwne. Na tych wyspach jeśli się nie mylę to już nikt nie mieszka. Kiedyś podobno żyli tam magowie, którzy rządzili cała Arabią. Jednak dziś pozostały jedynie ruiny miast. Nie wiadomo co się stało - jakiś tajemniczy kataklizm.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, o 11:34 przez Kokesz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Są jeszcze plemiona Kurgan, Hunów itp, żyjących po sąsiedzku z ogrami, chaośnikami itp na północnym wschodzie. Są oni często utożsamiani z Norsmenami i kislevitami.

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Artein pisze: Jest jeszcze kraina Vaults, gdzie mieszkają tacy górale, w rulebooku są wspomnieni.
A gdzie ta kraina się znajduje?
Mój IMPERIALNY LOG - klasyczne imperium do WFB
Pora na przygodę! - różne różności

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Na granicy World's Edge Mountains i Grey Mountains.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

tej tajemniczy kataklizm któryy zrobił arabom kuku to Dread King czyli Nagash ! :twisted:

miichaal
Plankton
Posty: 2

Post autor: miichaal »

Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum gdyż chciałbym zacząć grać, lecz nie mogę podjąć wyboru pomiędzy VC czy DE. Podczas wybierania tych armii kierowałem się klimatem (tak jak wszyscy tutaj radzą). Czytając różne fora doczytałem się, że DE są trudną armią w prowadzeniu. Więc moje pytanie jest takie... Czy DE są odpowiednią armia dla początkującego gracza czy lepiej jednak na początek zdecydować się na Wampiry?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ