kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie rzuca, bo terror rzuca sie przed deklaracjami szarż.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No czyli nie masz "enemy that causes Terror within 6" at the start of the unit's turn" więc nie testujesz.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Czyli wystarczy na starcie szarży być poza zasięgiem terroru i można bezkarnie atakować oddział obok smoka XD bez zdawania Ld? co za tandeta :D mój misterny plan spalił na panewce :D :P

Dzięki za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

to ustaw sie tak zeby i na smoka szarzowac musieli

Eclipt
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eclipt »

Czy czarodziej może rzucać czary kiedy jest uwikłany w walkę wręcz?
Jeżeli nie, to proszę o podanie na której stronie w rulebooku tak jest zapisane :).

Czy są jakieś sposoby wymuszenia aby jednostka przeciwnika wykonała ruch?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

moze

tak sa :)

Eclipt
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eclipt »

Dzięki. Druga tura :)
moze
Czy rany zadane dzięki magicznym pociskom liczą się do CR w nadchodzącej turze walki? Jeżeli wszystkie modele sąsiadujące z magiem zostaną zabite magicznym pociskiem, to czy na początku tury walki jednostka może atakować maga?
tak sa
A możesz podać kilka przykładów? Przez noc wymyśliłem, że można sprowokować jednostkę mającą frenzy jak się zatrzymam kilka cali od nich moim unitem. Są jakieś inne?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

A możesz podać kilka przykładów? Przez noc wymyśliłem, że można sprowokować jednostkę mającą frenzy jak się zatrzymam kilka cali od nich moim unitem. Są jakieś inne?
podjechanie terrorysa 6" od wroga, podstawienie sie pod szarze jednostce z frenzy, wygranie breaka z jednostka, przegranie breaka z jednostka z frenzy/z hatem/ z minosami/ z impetous, szarza fearujaca jednostka na wroga jesli masz outnumber, zpanikowanie przeciwnika, uzycie master rune of challenge lub siren song
Czy rany zadane dzięki magicznym pociskom liczą się do CR w nadchodzącej turze walki? Jeżeli wszystkie modele sąsiadujące z magiem zostaną zabite magicznym pociskiem, to czy na początku tury walki jednostka może atakować maga?
nie mozesz rzucacczarow do walki wrecz jesli nie przewiduje tego sam czar. nie mozesz rzucac magicznych pociskow do i z walki wrecz

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

[/quote] nie mozesz rzucacczarow do walki wrecz jesli nie przewiduje tego sam czar. nie mozesz rzucac magicznych pociskow do i z walki wrecz[/quote]

chyba że będziesz miał nowe dark elfy a czarodziejka która to rzuca będzie miałą focus familiara to wtedy z walki wręcz myślę że będzie mógł rzucać. Do walki nie ale z walki tak jak gdzie indziej familiar będzie widział./
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

chyba że będziesz miał nowe dark elfy a czarodziejka która to rzuca będzie miałą focus familiara to wtedy z walki wręcz myślę że będzie mógł rzucać. Do walki nie ale z walki tak jak gdzie indziej familiar będzie widział.
mylisz sie :P focus familiar nie pozwala na rzucanie mm z walki wrecz. a magica caly czas jest w walce wrecz. od familiara bierze sie tylko los i zasieg

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Jest gdzieś napisane Shino, że nie można rzucać MM z walki wręcz, czy poprostu się tak przyjęło, bo nie było takich rzeczy jak familiar? A slaan może rzucać MM korzystając ze skinkowych priestów?

Eclipt
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eclipt »

Jednostka generalnie nie może być celem żadnego czaru, jeżeli jest w combacie, chyba że opis konkretnego czaru mówi inaczej. Nie ma znaczenia, czy sam czarodziej walczy, czy się tylko przypatruje z daleka, ani czy korzysta z mediów typu familiar.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Brawo ale nijak ma się to do mojego pytania. Pytałem czy można rzucać MM z walki wręcz do innego regimentu, a nie do tego z którym jest mag w walce.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mike pisze:Jest gdzieś napisane Shino, że nie można rzucać MM z walki wręcz, czy poprostu się tak przyjęło, bo nie było takich rzeczy jak familiar? A slaan może rzucać MM korzystając ze skinkowych priestów?
szukales moze? bo jest to dosc wyraznie napisane.... to nie jest topic pod tytulem zapytajcie sie kogos bo nie chce wam sie poszukac odpowiedniego dzialu w rulebooku lecz taki dotyczacy pytan prostych dotyczacy glownie poczatkujacych nieznajacych jeszcze zasad wfb....

slann nie ma nic co by znosilo restrykcji rzucania mm dlatego, ze rzuca przez skinki

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

Shino... walczysz z wiatrakami ;)
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Kilka razy przewijały się nieścisłości dotyczące ogromnych bohaterów i ostatnio zgłupiałem...

Czy na ogromnych bohaterów działa Beast Covers? Jeśli tak, to czy np. Wielki Ptak może czarować będąc pod wpływem Beast Covers? Nie mam akurat RB pod ręką i nie pamiętam dokładnego opisu...
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

CZy salamandry mają kary do ruchu w ruszaniu sie po lesie ???

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

mylisz sie focus familiar nie pozwala na rzucanie mm z walki wrecz. a magica caly czas jest w walce wrecz. od familiara bierze sie tylko los i zasieg
Ty się mylisz Shino.
Czarodziejka jest traktowana tak, jak by była w miejscu, w którym jest familiar. Jak familiar jest poza walką, to można z niego rzucać magic missile.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:
mylisz sie focus familiar nie pozwala na rzucanie mm z walki wrecz. a magica caly czas jest w walce wrecz. od familiara bierze sie tylko los i zasieg
Ty się mylisz Shino.
Czarodziejka jest traktowana tak, jak by była w miejscu, w którym jest familiar. Jak familiar jest poza walką, to można z niego rzucać magic missile.
ale czarodziejka lub jej unit jest w walce wiec nie mozesz ;) imo w takim przypadku sytacja jest taka jakby jej oddzial byl w walce wrecz lecz ona sie nie stykala z przeciwnikiem.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Krassus pisze:Kilka razy przewijały się nieścisłości dotyczące ogromnych bohaterów i ostatnio zgłupiałem...

Czy na ogromnych bohaterów działa Beast Covers? Jeśli tak, to czy np. Wielki Ptak może czarować będąc pod wpływem Beast Covers? Nie mam akurat RB pod ręką i nie pamiętam dokładnego opisu...
Pofatyguje się ktoś do odpowiedzi? Plis. :D
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Zablokowany