Drużynowe Mistrzostwa Polski

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Kosa pisze:
Michał pisze:JA mam pytanie czy moge wystawic 5 silver helmow pomalowanych ladnie jako 5 Dragon Princow ?? w rozpisce nie wystepuja zadni Silver HElmi wiec nie powinno nikomu sie mieszac co jest wystawione. W Lublinie oraz na DRaconie nikt nie mial obiekcji.
da się dobrze skonwertować SH na DP, pare wieczorów, troszke częsci i są ;)
Sa ciekawsze rzeczy do robienie w wieczory :) Jeden oddzial juz mam skonwertowany i zajelo mnie to duzo czasu. DRugi jest zbyt ladnie pomalowany wlasnie zeby go ruszac.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

fiendy nie wiem jak wygladaja ale demonetki jako furie to lekkie prox juz chyba :)

fiendy mialy wogole jakies figurki w 6 edycji? chodzi ci o cyckoweze spod exaltedow?
Sa ciekawsze rzeczy do robienie w wieczory Smile
chyba wychodzisz z blednego zalozenia.... pytasz o prox i uwazasz, ze nie ma sensu przerabiac oddzialu, ktory masz zeby proxem nie byl... to nie o to tu chodzi...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:ale demonetki jako furie to lekkie prox juz chyba :)
jezeli to jest prox (przy braku innych demonetek w armii, czyli nie ma problemu z rozroznieniem co i jak... (nawet moge wstawic po 2-3 demonetki ze skrzydlami + 2-3 demonetki bez skrzydel do kazdego oddzialu jak ktos bedzie wolal)) to czym sa tyranidzi z przyklejona folia?
Shino pisze:fiendy mialy wogole jakies figurki w 6 edycji? chodzi ci o cyckoweze spod exaltedow?
http://uk.games-workshop.com/beastsofch ... /spawn.gif jak doplaciles 15 pkt miales fienda ;) bede mial jednego ladnego nowego juz, ale dwa dodatkowe beda wlasnie takie... jezeli to jest prox to czym sa tyranid warriorzy?

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

doklej demonetkom po jednym skrzydle i po sprawie
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Fisch pisze:doklej demonetkom po jednym skrzydle i po sprawie
no jak bedzie trzeba to tak zrobie.. ale bede potem musial rozklejac i plukac z farby... (bo skrzydla trzeba jeszcze pokonwertowac niestety przed doprowadzeniem ich do ostatecznego stanu)

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

To pytanie Thurione zadaj orgom z MB i Dracoona czym sa tyranid warriorzy. Oraz czym beda na DMP. Na Stratku bede usuwal proxy ze stolow chocby to oznaczalo ze nie bedzie mastera bo bedzie 30 osob :x Ocene malowania mozna wycofac jak ludzie beda powazni a narazie sa niepowazni. Skonwertowane Tyrki okej ale badzmy powazni SKONWERTOWANE.

Zas spawny slaanesha to spawny slaanesha nie zas demoniczne fiedny badzmy powaznii
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

widze ze zaraz sie zacznie robienie listy...

demonetka jako furia ok, ale jak ma co najmniej 2 skrzydla i 7% greenstuffu...

horror z driady nie, chyba ze ma kolory z zakresu: rozowy, niebieski, fioletowy, i co najmniej 3 różne bitsy albo co najmniej 1 dodatkowa macke z greenstuffu?

Będźmy poważni... wiadomo że zawsze bedą ordynarne proxy ktore każdy uza za prox, beda konweraje które kazdy uzna za cos fajnego, ale bedzie tez sporo figur gdzie zdania moga podzielone...

a juz konkretnie - to co, mam swoje horrory zrobione z krootów, bitsow bestii i GSu sfotografować i wysłac sedziemu żeby wiedziec że nie zostane w niedzielę rano wywalony z turnieju? Srednia opcja :/
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

O Szafa wyraził właśnie moje nastawienie. Ludzie ja Was błagam. Nie każcie mi każdej figurki sprawdzać czy może być czy nie. Chyba sam każdy wie czy wystawia proxy czy konwersje.

SH jako DP? Co z tego że ładnie pomalowane - to nie to samo. To tak samo jakbym chciał ładnie pomalowanych maruderów wystawić jako chosenów khorna... Demonetki jako harpie? Nie. Demonetki skonwertowane ze skrzydłami jako harpie? Jak najbardziej.

Ludzie, nie od dziś przecież wiadomo, że DMP będzie i kiedy będzie. Czasu było sporo, żeby armie odpicować (co tam odpicować - chociaż bazowymi kolorami pomalować) albo załatwić jakieś figurki.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tru :) sam bede mial klope o&g, po ktorej bardzo widac, ze pasuje do tk ;) (troche czasu ja robie zeby pasowala do klimatu armii :) )

najlepsze to t,o ze sa jasne uscislenia co mozna a co nie mozna :) pytanie tylko jak sedziowei to beda egzekwowac :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Kędzior nie bierz tego tak do siebie, tylko to co wymieniłem było dziwne, rezta OK....

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:
najlepsze to t,o ze sa jasne uscislenia co mozna a co nie mozna :) pytanie tylko jak sedziowei to beda egzekwowac :)
Proponuję - "po ludzku".

Zgłosić sędziom problem - jest czas by wieczorem, zamiast pić, pomalować.

Oczywiście, awarie się zdarzają...
Na przykład na ETC Robson pojawił się bez oddziału. Dało radę, "with a little help". Swoją drogą, ten jego DL... Ja nie wiem czy bym go dopuścił na DMP.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Hrabia pisze:O Szafa wyraził właśnie moje nastawienie. Ludzie ja Was błagam. Nie każcie mi każdej figurki sprawdzać czy może być czy nie. Chyba sam każdy wie czy wystawia proxy czy konwersje.

SH jako DP? Co z tego że ładnie pomalowane - to nie to samo. To tak samo jakbym chciał ładnie pomalowanych maruderów wystawić jako chosenów khorna... Demonetki jako harpie? Nie. Demonetki skonwertowane ze skrzydłami jako harpie? Jak najbardziej.

Ludzie, nie od dziś przecież wiadomo, że DMP będzie i kiedy będzie. Czasu było sporo, żeby armie odpicować (co tam odpicować - chociaż bazowymi kolorami pomalować) albo załatwić jakieś figurki.
Troche wyzej jeden z orgow pozwolil komus aby czarodziejka bretonska byla jako mag imperium wiec nie rozumiem w takim razie czemu SH nie moga grac roli DP. ALe spoko poszukam kogos kto mnie pozyczy DP.
Thurion nie wiem czy ja nie bede mial 5 furii wolnej w razie czego, jak cos to pisz na PM.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

aby czarodziejka bretonska byla jako mag imperium wiec nie rozumiem w takim razie czemu SH nie moga grac roli DP
Nie widzisz różnicy?
Dla mnie jest ewidentna.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Jankiel pisze:
aby czarodziejka bretonska byla jako mag imperium wiec nie rozumiem w takim razie czemu SH nie moga grac roli DP
Nie widzisz różnicy?
Dla mnie jest ewidentna.
Dla mnie nie jest. Według mnie jesli czegos zabraniac (proxowania) to zasada ta powinna tyczyc sie wszsytkich a nie jednostek wybranych.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

kobieta czarodziej w armi imperium? dlaczegoby nie?
co innego jakby chcial dać priesta zamiast czarodzieja...

tutaj jest probelm, co jest ewidentnym proxem, a co ladnie skonwertowaną figurką :?

po prostu trzeba to na intuicje wziąść :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Śmieszna ta dyskusja, nie podobaja sie komus moje horrory z driad, bo co? bo za swoje horrory zapłaciliscie wiecej i dluzej czekaliscie na gotową armie?
Ze wygrałem taką armią mastera zanim ktoś zdążył pomalować swoją?
jak ktos nie ogarnął to cała armia jest w jednym klimacie i nie jest to zbior figurek porzyczonych od gracza WE oraz psy od kolegi od VC. Figsy robione z myslą o grze demonami a nie wymiennie raz WE raz DL.
Co z tego z w bejcy? nie kazdy umie malować a to jest łatwy i szybki sposób, wiec jaki jest powod problemu?
szczegolnie ze wedlug wielu osob driady pasują na horrory, a dire wolfs niczym sie prawie nie różnią od starych flesh hunds...
Natomiast jezeli organizator ścina ocene malowania, albo dopuszcza proxy to prosze do niego z pretensjami a nie do graczy.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Malal pisze:
Zas spawny slaanesha to spawny slaanesha nie zas demoniczne fiedny badzmy powaznii
no i przez ciebie zamiast kosic trawnik musze kleic fienda :P furie tez jakos skminie... albo pozycze albo dokleje demonetkom zbrushowane skrzydla na kropelke kleju.. czego sie nie robi dla kilku punktow fajności ;)

@Robson, bez urazy... ale ja na Euro bylem swiecie przekonany ze ci armii nie dopuscza... chyba pamietasz ze sie 5 razy pytalem dlaczego ci Darek nie chcial pozyczyc figsow i ze trzeba bylo dac znac to bym ci ponad pol armii byl w stanie pozyczyc... na szczescie dopuscili ;) ale ile można igrać ze szczęsciem :P ?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Kosa pisze:kobieta czarodziej w armi imperium? dlaczegoby nie?
No kłóciłbym się :P
Z tego co pamiętam kobietom w Imperium jest zabronione korzystanie z magii, nie mogą uczyć się w kolegiach magii, a gdy jakieś się trafią to są to samouki w jakiś wioskach, wtedy najczęściej znają kolegia życia i bestii. Ale gdy umiejętności magiczne tych osób przekroczą poziom wywaru na katar mogą się liczyć z konsekwencjami czyli wizytą Łowców Czarownic.
Tyle ode mnie.
Sorry za offtop.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Sa!nt pisze:
Kosa pisze:kobieta czarodziej w armi imperium? dlaczegoby nie?
No kłóciłbym się :P
Z tego co pamiętam kobietom w Imperium jest zabronione korzystanie z magii, nie mogą uczyć się w kolegiach magii, a gdy jakieś się trafią to są to samouki w jakiś wioskach, wtedy najczęściej znają kolegia życia i bestii. Ale gdy umiejętności magiczne tych osób przekroczą poziom wywaru na katar mogą się liczyć z konsekwencjami czyli wizytą Łowców Czarownic.
Tyle ode mnie.
Sorry za offtop.
czepiasz się ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hmm gwoli ścisłości. Stwierdziłem owszem że czarodziejka bretońska moze robić za czarodziejkę imperialną. Do pewnego stopnia mam tą świadomość, że w warhamerze nie ma heropsów płci odmiennej, albo w ogóle nie ma!!!!! Bo jak mi ktos zrobi heralda sl na steedzie nie biorąc pod uwagę figurki seekerki? Tudzież konnego priesta (jest luthor ale jest boh. specjalnym! proxxxxx - hehe) itd itp. Dlatego jestem w stanie przyjąć, że czarodziejka bretońska może robić za heroskę imperialną - bo chce mieć kobiety szefów, ale fakt że zrobi mi oddział horrorów z podmienioną tudzież przypaloną rączką i pomalowanych na niebiesko...

ODPOWIEDZ