ARENA 2008 "Turniej im. Łukasza Krawczyka"

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Xet pisze:
ps: to tak jakby w rajdach niektóre teamy dostawaly bonusy do czasu za wypasione spoilery , swiecace tłumiki i chromowane felgi...
wszak kazdy kto mial doczynienia z 40k wie ze RED GOOOOEEZZ FASTER !!

;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

15 wysiwyg (wiem z czym gram), 5 poziom malowania (poziom odpimpowania, standardowa armia 3 pkt, drybrushe 3 kolory 1-2, odpicowane armie 4-5),
IMO powinno być rczej 10-10, gdzie z malowania 0 otrzymuje armia, która jest maźnięta podkładem i na szybko zdrybrushowana w strategicznych miejscach czy pomalowana sprayem na jeden kolor i zbejcowana, a 8 przysługuje porządnemu tabletop (takiemu, jak w kodeksach z IV czy V edycji).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

8/10 za przyzwoicie pomalowaną armię czy 8/20? Bo 8/10 to dobra proporcja moim zdaniem.

A test z RB (ale nie z fluffu) na 5pkt i na przykład z własnej książki też maks 5pkt (ale tu już pytania trudne bo rzeczywiście nic tak nie wkurza jak koleś nieznający własnej armii). Takie 20pkt przy maks 100 za granie byłoby IMHO bardzo fair.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

8/10 za dokładnie pomalowaną armię, 10/10 za naprawdę porzadny tabletop (wszystkie oczy, klejnoty, paseczki etc pomalowane, ładne przejścia, równo nałozona farba etc). Drugi 10 za WYSWIG. A ostatnie 5 pts za konwersje czy WOW. Tak, że osoba, kóra włożyła trochę pracy w swoją armię (i coś sobie nawet skonwertowała, czy zaopatrzyła się w nietypowe figurki), a nie jest mistrzem pędzla traciła góra 5 pts do na przykład armii blessa.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie chce być niegrzeczny ale mozę by po prostu wydzielić temat?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jankiel pisze:8/10 za dokładnie pomalowaną armię, 10/10 za naprawdę porzadny tabletop (wszystkie oczy, klejnoty, paseczki etc pomalowane, ładne przejścia, równo nałozona farba etc). Drugi 10 za WYSWIG. A ostatnie 5 pts za konwersje czy WOW. Tak, że osoba, kóra włożyła trochę pracy w swoją armię (i coś sobie nawet skonwertowała, czy zaopatrzyła się w nietypowe figurki), a nie jest mistrzem pędzla traciła góra 5 pts do na przykład armii blessa.
Co musi sie stac zeby taki system wszedl w zycie ?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jankiel pisze:8/10 za dokładnie pomalowaną armię, 10/10 za naprawdę porzadny tabletop (wszystkie oczy, klejnoty, paseczki etc pomalowane, ładne przejścia, równo nałozona farba etc). Drugi 10 za WYSWIG. A ostatnie 5 pts za konwersje czy WOW. Tak, że osoba, kóra włożyła trochę pracy w swoją armię (i coś sobie nawet skonwertowała, czy zaopatrzyła się w nietypowe figurki), a nie jest mistrzem pędzla traciła góra 5 pts do na przykład armii blessa.
Taki system wg mnie był by bardzo dobry. Do tego teścik za 10 pts. I mamy jakieś 35 pts z hobby do zdobycia, co równa sie około 1/4 możliwej do zdobycia ilości pts. Reszta, czyli prawie 75% punktów do zdobycia z bitew. Wg mnie to dobrze zachowane proporcje.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Takie zasady są świetne - to prawda.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Koszo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Koszo »

Osobiście uważam, że wasze propozyje są dobre, ale jedynie jako baza pomysłów, z których mogliby korzystać organizatorzy masterów.
Narzucenie oceny malowania odgórnie jest, moim zdaniem, złym pomysłem. Należy pozostawić jakąś dowolność organizatorom...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nikomu nic nie narzucamy, tylko sugerujemy rozwiązania i wyrażamy opinie. Zacząłem ten temat, bo tendencja minimalizowania oceny malowania wpływa beznadziejnie na poziom malowania na Masterach. A grac z badziewnymi armiami nie lubię.

ps. Dzis pierwszy raz od dawna sięgnąlem po farbki :) Na Arenę postaram się wyszykowac kilka fajnych jednostek :)

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Ok ale niech będzie tak że nie porównujemy armii do najlepszej tylko ogólnie:

9-10 za TT+
8 za TT
dalej według uznania.

bo jeżeli porównamy super Pro amrie za 10 pkt do TT+ to TT powinien dostać 5 pkt, a to już nie sprawiedliwę, tzn trzeba ustanowić standarty :!:

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ja chce taki system :D! w koncu moje konwertowane oddziały na cos sobie zasłużą niż na 2/3 pkt za konwersje na 4/5 ;)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ja nadal proponuje rozdzielic malowanie od grania ale z zaznaczeniem ze wiekszosc nagrod zgraniaja hobbysci, dla graczy sa punkty w lidze :) oczywiscie mowimy o osobach ktorzy sami malowali armie. Na drakonie to dizalalo z 1 wyjatkiem, sedziowie nie przestrzegali zakazu proxow. Przyznam sie ze sam to wykorzystalem, bo kolega nie dowiozl mi paru rzeczy. No ale to nadal wina orga, ze nie kazali mi tego zdjac, a ze nie gralem z austryjakiem, to przeciwnicy tez nie robili problemu.

Awatar użytkownika
mm08
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: wwa
Kontakt:

Post autor: mm08 »

Jankiel pisze:8/10 za dokładnie pomalowaną armię, 10/10 za naprawdę porzadny tabletop (wszystkie oczy, klejnoty, paseczki etc pomalowane, ładne przejścia, równo nałozona farba etc). Drugi 10 za WYSWIG. A ostatnie 5 pts za konwersje czy WOW. Tak, że osoba, kóra włożyła trochę pracy w swoją armię (i coś sobie nawet skonwertowała, czy zaopatrzyła się w nietypowe figurki), a nie jest mistrzem pędzla traciła góra 5 pts do na przykład armii blessa.
Bardzo dobry pomysł! Popieram!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

mm08 pisze:
Jankiel pisze:8/10 za dokładnie pomalowaną armię, 10/10 za naprawdę porzadny tabletop (wszystkie oczy, klejnoty, paseczki etc pomalowane, ładne przejścia, równo nałozona farba etc). Drugi 10 za WYSWIG. A ostatnie 5 pts za konwersje czy WOW. Tak, że osoba, kóra włożyła trochę pracy w swoją armię (i coś sobie nawet skonwertowała, czy zaopatrzyła się w nietypowe figurki), a nie jest mistrzem pędzla traciła góra 5 pts do na przykład armii blessa.
Bardzo dobry pomysł! Popieram!
rowniez popieram

Awatar użytkownika
nightclower16
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: SNOT - Gdańsk

Post autor: nightclower16 »

Robson pisze:ja nadal proponuje rozdzielic malowanie od grania ale z zaznaczeniem ze wiekszosc nagrod zgraniaja hobbysci, dla graczy sa punkty w lidze :) oczywiscie mowimy o osobach ktorzy sami malowali armie. Na drakonie to dizalalo z 1 wyjatkiem, sedziowie nie przestrzegali zakazu proxow. Przyznam sie ze sam to wykorzystalem, bo kolega nie dowiozl mi paru rzeczy. No ale to nadal wina orga, ze nie kazali mi tego zdjac, a ze nie gralem z austryjakiem, to przeciwnicy tez nie robili problemu.
popieram ;)

A jeśli ma być ocena malowania to niewielka ...

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

ja jestem za propozycja Jankiela, rozdzielanie malowania i grania jest mym zdaniem slabym pomyslem, jakbym chciał startować w konkursach malarskich to bym został malarzem i jezdził po golden demonach a nie po turniejach. punkty za malowanie mobilizuja do jak najepszego pomalowania armi oraz dodatkowo zwiekszaja rywalizacje miedzy graczami :) jak za porzadna armie na poziomie TT(a nie tylko armie swietne jak np blessa) bedzie mozna dostać max pkt to nikt nie powinien sie czuc "oszukany". mimo wszystko dla mnie warhammer to hobby polegajace na graniu, malowaniu i kolekcjonowaniu figsów a nie tylko nabijaniu pkt do ligi...

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

nie można osobno oceniać malowania i grania... bo wfb to nie tylko granie. to tak jakby oceniać miss tylko na podstawie wypowiedzi:P malowanie jest nieodłączną częścią wfb, bo wfb to hobby a nie tylko granie. brak oceny malowania może być w bitwach towarzyskich lub na lokalu jak ktoś sobie chce coś przetestować..

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Chłopaki mają racje, WFB to hobby na wielu szczeblach. Przygotowania do turnieju są także ważne, nie tylko umiejętności gry. To wyróżnia granie figurkami od planszówek czy szachów.
Rozdzielanie klasyfikacji hobbystycznej ma sens tylko jeśli mamy bardzo silny poziom ogólny, jak np. ETC - gdzie prezentują się jedne z lepszych armii w danym kraju.

Myślę, że problemem nie jest to czy będzie za ocenę malowania punkt więcej tu czy tam, choć ocena hobbystyczna nie może byc zmarginalizowana.

Większy problem widzę w sprawnej, uczciwej a nawet bolesnej ocenie sędziów. Nagminne są biedokonwersje i czarno-biało-obite figurki. Od nikogo nie wymaga się, żeby był mistrzem pędzla, ale sam oceniając na wielu turniejach widzę, że nagminne jest dopuszczanie jakiś gniotów czy niepomalowanych figur, dlatego, że ktoś jedzie te 300km na turniej i "nie zdążył, zapomniał".
Nie spotkałem się jeszcze, żeby sędzia zabronił grania modelami niespełniającymi wymogów, a powinien. Nikt nikogo nie wyrzuca z turnieju, ale kara za lenistwo będzie zapamiętana.

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

Rok temu Gdynia przyjechała w tym roku pewnie tez :D

:twisted:
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

ODPOWIEDZ