DE 2250 na smoku

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

DE 2250 na smoku

Post autor: Corvus Albus »

Dreadlord 547
HA, SDC
Pendant of Khaeleth [35]
Deathpiercer [25]
Enchanted Shield [15]
Black Dragon [320]

Master 185
BSB, SDC, Shield
Armour of Eternal Servitude [35]
Sword of Might [15]
Cold One

Sorceress 150
2 x Dispel Scroll

5 Dark Rider 85

5 Dark Rider 110
Rptr Crossbow

5 Dark Rider 110
Rptr Crossbow

5 Harpies 55

5 Harpies 55

5 Harpies 55

5 CoK 190
FCG, Null Talisman

6 CoK 227
FCG, Ring of Hotek

6 Shades 102
2nd weapon

1 War Hydra 175

2 x RBT 200

Total: 2246



Grałem z tą rozpiska na turnieju. Z demonami na Blodziu ugrałem remis. Krasie mnie rozjechały zanim dojechałem potem już był pluton egzekucyjny 2 x balisty 2 x organki 2 x katapulty, skauci i kuszole + kowadło i klocek długobrodych i zwyklaków (momentem kulminacyjnym był pech w kostkach atak smoka na katapultę nie zabija załogi O_O po czym miał overrunować w kowadło i wylecieć za stół. Tymczasem popychaczka z kowadła na długobrodych i bye bye generale, potem już miałem w pupie wynik i robiłem total hardcore kamikadze atak xD 2:18 ). Z lizakami 5:15 co chwile uciekała masa skinków, Slanowi wbiłem 6 ran. Hotek doskonale ochraniał przed magią. Powiem tak, bardziej upierdliwej armi nie ma O_o szarża, ucieczka tysiące plujek xD.

Ogólnie rozpiska moim zdaniem ma duży potencjał co pokazało starcie z demonami jednak z racji, że grałem na smoku pierwszy raz w życiu następne walki i brak doświadczenia w grze tym bydlakiem zepsuły cała wizję zniszczenia wroga :>. PS. Ten lord ustoi niemal wszystko :> co najwyżej CRem go przegonia, ale to taki "mały" szczegół :P
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2008, o 10:39 przez Corvus Albus, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

No a ta Hydra, jak grałeś, to szybko spadała, czy się trzymała jednak?

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Grałem prawie identyczną rozpiską jedno stracie z imperium (11:9), tyle, że miałem drugich shade'ów za harpie i dr. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, ma spory potencjał, tylko trzeba umieć wykorzystać :)

Jedyne, co mogę polecić to na smoku zamiast enchanted shielda może wejść save na 1+, nie wiem, czy to się wtedy bardziej nie opłaca.

Armour of Darkness chyba kosztuje mniej niz Enchanted Shield + HA + SDC, nie wiem, nie mam przy sobie podręcznika.

No i na BSB poleciłbym seal of ghrond, ta jedna kostka jednak dużo daje - zawsze to jeden bound u przeciwnika mniej.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Hydra w bitwie z demonami w ostatniej turze zaszarżowała w pieski, zabiła 2,5 psa :P wszystko zregenerowała i psy się posypały.

Z krasiami spaliła kilku kuszników, którzy siedzieli w domku, ale później niestety ognisty atak z katapy i zniknęła.

Z lizakami to poprostu miała swój dzien regenerowała rany z upierdliwych plujek i co chwile paliła uciekające skinki. Z hydry i Shade'ów jestem po turnieju najbardziej zadowolony. Shades ustało szarże lizakowego biegacza i uratowali kilka połowe pkt :P

Armour of Darkness kosztuje bodajże 25 pkt. Enchanted Shield, HA, SDC nie pamiętam ile wychodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

AoD jest o 2 pkt tańszy, ja bym dał Lordowi inne uzbrojenie, dwurak na wieżchowccu daje teraz za mało siły, nie wiem czy nie lepiej nie wypadła by jakś magiczna lub zwykła lanca :roll: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

eee tylko lord nie ma dwuraka tylko lance z KB.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Z lizakami 5:15 co chwile uciekała masa skinków, Slanowi wbiłem 6 ran. Hotek doskonale ochraniał przed magią. Powiem tak, bardziej upierdliwej armi nie ma O_o szarża, ucieczka tysiące plujek xD.
Bo trzeba szarżować na trzy-cztery oddziały na raz. Wszystkie dają flee, ale nie ma kto strzelać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Było chyba z 4 oddziały skinków 2 scoutów którzy nie mieli się jak wystawić, do tego latacze i salamandry które czekały na coś takiego. Tak jak pisałem brakuje mi jeszcze doświadczenia, więc muszę poćwiczyć, ale dzięki za radę :> Muszę się ustawić na rewanż poza turniejem :>

PS. to była moja pierwsza bitwa z Lizakami :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kurde pomyliłem przedmioty :oops: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

dlaczego lord ma i tarcze i ES ?

Lord moze i wszystko wezmie na klate , ale pamietaj ze jakis SD , czy greater demon beda bily po smoku.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Shield znalazł się w wyniku kopiuj wklej :D Co do demonów bolce skutecznie odstraszały wielkiego blodzia, do końca bitwy siedział za lasem. Byłem ustawiony tak, że jakby nawet wyleciał to dostałby 3 szarże od smoka i dwóch CoK i taka kanapka by była, że by się rozsypał. Poza tym jak będę miał uważać tak bardzo na smoka to go wogole nie wystawię bo wszystko w niego będzie bić :P

Przeciwnik zaczynał, podleciał furiami, ja schowałem bolce za górkę nie miał jak zaszarżować, potem jeden bolec o dziwo ustał od furii ubiłem jedną on nic i był remis dzięki czemu Shades wbili się w furie i je przegonili.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Xet jak szarzujesz na SD to stastycznie wygrywasz bo masz przerzuty w kazdej turze CC.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Dreadlord 545
Pendant of Khaeleth [35]
Crismon Death [25]
Armour of Darkness [25]
Black Dragon [320]

Master 185
BSB, SDC, Shield
Armour of Eternal Servitude [35]
Sword of Might [15]
Cold One

Sorceress 150
2 x Dispel Scroll

5 Dark Rider 85

5 Dark Rider 110
Rptr Crossbow

5 Dark Rider 110
Rptr Crossbow

5 Harpies 55

5 Harpies 55

5 Harpies 55


5 CoK 190
FCG, Null Talisman

6 CoK 227
FCG, Ring of Hotek

6 Shades 102
2nd weapon

1 War Hydra 175

2 x RBT 200

Total: 2244

Zastanawiam się czy nie zamienić jednych CoK z null'em na coś innego (drugi oddział shade's lub może klocek warriorów z war bannerem). Macie jakieś propozycję?
Obrazek

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1670
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

mobilna armia, klocek piechoty tu nie pasuje. aczkolwiek dałbym kuszników do niszczenia lżejszych rzeczy, przeszkadzajek itp.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Hmm to chyba lepiej kolejne 2 oddziały Shades. Zobaczę jak wyjdzie coś takiego myślę że to będzie bardzo upierdliwa rozpiska :)

Dreadlord 545
Pendant of Khaeleth [35]
Crismon Death [25]
Armour of Darkness [25]
Black Dragon [320]

Master 185
BSB, SDC, Shield
Armour of Eternal Servitude [35]
Sword of Might [15]
Cold One

Sorceress 150
2 x Dispel Scroll

5 Dark Rider 92
Musican

5 Dark Rider 110
Rptr Crossbow

5 Dark Rider 117
Rptr Crossbow, Musican

5 Harpies 55

5 Harpies 55

5 Harpies 55


5 CoK 200
FCG, Ring of Hotek

6 Shades 102
2nd weapon

6 Shades 102
2nd weapon

6 Shades 102
2nd weapon

1 War Hydra 175

2 x RBT 200

Total: 2245
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

daj 6 Cok tak by był "Look out sir!" na bsb lub czempiona a czarce daj konika a jednym shade daj gw pozatym po co Ci te RBT? 2 hydry i jedziesz ostro ( sprawdza sie )
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

jak dla mnie to rbt powinny zostać . Zawsze można zdjąć coś cięższego albo postraszyć chociaż . Tremany i gigant jakoś mniej śmiało biegają jak takie balisty sobie stoją

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hydra spokojnie zje gigusia, na treemena ma smoka który wykarcza go w góra 1 ture ( jedna twoja i jedna przeciwnika). Pozatym 3 shade? 2 starczy bo 3 i tak nie bardzo masz jak wystawic ahhh ii przydał by sie assasin z RoK i Dark Venomem.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ja dla mnie bardzo dobre połączenie tego co w DE najlepsze (GarG dzięki za sugestie :) ). Mamy strzelanie RBT + Shades, mamy silne uderzenie Smok, Hydra, CoK i mamy lataczy i fasty. Praktycznie wszystko co najlepsze w DE. No i dochodzi Assassin :). Kompozycja dość niewygodna do grania (bynajmniej tak mi się wydaje :D), ale to się być może w sobote wyjaśni :).


Dreadlord 545
Pendant of Khaeleth [35]
Crismon Death [25]
Armour of Darkness [25]
Black Dragon [320]

Master 181
BSB, SDC, Shield
Armour of Eternal Servitude [35]
Sword of Might [15]
Cold One

Sorceress 150
2 x Dispel Scroll

Assassin 161
Rune of Khaine [25]
Dark Venom [10]
Touch of Death [30]

5 Dark Rider 92
Musican

5 Dark Rider 85

5 Dark Rider 85

5 Harpies 55

5 Harpies 55

5 Harpies 55

5 CoK 200
FCG, Ring of Hotek

6 Shades 102
2nd weapon

6 Shades 108
Great weapon

1 War Hydra 175

2 x RBT 200

Total: 2249
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeszcze jedna sugestia. Wywal sztandar z Cok BADZ muzyka z Cok i dr i daj caddiemu konika bo ona bedzie biedna się sama pałętac i zaraz zejdzie.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ