Ubodzy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Hycki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Kentucky

Ubodzy

Post autor: Hycki »

Aż połowa światowego bogactwa jest w rękach dwóch procent najzamożniejszych, wynika z raportu ONZ.

Dysproporcje w majątku rosną, przestrzegają eksperci. Biedniejsza połowa globalnej populacji jest w posiadaniu niespełna jednego procent majątku. Eksperci ONZ zbadali bogactwo gospodarstw domowych na całym świecie

Aby znaleźć się w elitarnym gronie jednego procenta najbogatszych dorosłych ludzi - około 37 mln osób, trzeba dysponować majątkiem wysokości pół miliona dolarów.


Najwięcej szczęśliwców mieszka w USA i Japonii. Średni majątek w tych krajach to odpowiednio 144 i 181 tys. dolarów. W Etiopii na jednego mieszkańca przypada 200 dol.

Podział majątku pomiędzy poszczególnych obywateli różni się zasadniczo w zależności od regionu. Bogactwo jest najbardziej skoncentrowane w krajach Ameryki Północnej, Europy oraz w Japonii i Australii. Gospodarstwa domowe w tych państwach są w posiadaniu 90 proc. majątku wszystkich rodzin na świecie.
Nie no troche przykre to to. Tutaj dam wam przykładowego ubogiego człowieka:

Obrazek

A Wy co myslciie o tym problemie?

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

Tak było, jest i będzie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

kapitalizm ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Hycki pisze:A Wy co myslciie o tym problemie?
jedynie pozostaje wspierac jakiec akcje pomocy bo gadaniem nic nie zmienisz

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kosa pisze:kapitalizm ;)
No a w innych systemach to panuje równość i braterstwo. :wink:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Kosa pisze:kapitalizm ;)
Another day in paradise.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Siweusz pisze:
Kosa pisze:kapitalizm ;)
No a w innych systemach to panuje równość i braterstwo. :wink:
skandynawia ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nawet jak by oddać kase bogatych biednym to i tak się nic nie zmieni, biedni zmarnują pieniadze, a bogaci zarobią je spowrotem i wszystko wróci do stanu wyjściowego. Co możemy zrobić, chyba tylko pilnować tego aby należeć do tej grupy której jest lepiej, a nie znaleźć się w tej grupie która ma gorzej, raz wczas odpalić trochę kasy dla biedaków i tyle.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

rewolucje pernamentną zrobić, ot co! ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Kosa pisze:
Siweusz pisze:
Kosa pisze:kapitalizm ;)
No a w innych systemach to panuje równość i braterstwo. :wink:
skandynawia ;)
Odyn !!

:wink:

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Manfred pisze:
Kosa pisze:
Siweusz pisze: No a w innych systemach to panuje równość i braterstwo. :wink:
skandynawia ;)
Odyn !!

:wink:
Chicago - Al Bundy
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kosa pisze:rewolucje pernamentną zrobić, ot co! ;)
Rewolucje już były doprowadziły do tego do czego doprowadziły i powtórka raczej nie jest potrzebna.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nawet jak by oddać kase bogatych biednym to i tak się nic nie zmieni, biedni zmarnują pieniadze, a bogaci zarobią je spowrotem i wszystko wróci do stanu wyjściowego.
Gówno prawda. Choćby chiński robotnik pracował ciężko po 14 godzin dziennie, no nigdy nie osiągnie tyle, co Polski pracujący po 7. Większość determinuje urodzenie w odpowiednim rejonie świata. Dzięki socjalizmowi w europie nawet dziecko ze wsi może iść na studia, zostać prawnikiem czy finansistą i dojść do majątku grubo przekraczającego te pół miliona dolarów. Jak się urodzisz na wsi w afryce czy w slumsach w ameryce południowej, to choćbys się posrał, do niczego nie dojdziesz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No własinie nie gówno prawda, fakt że w Europie czy w Stanach ludzie mają wieksze możliwosci rozwoju, ale nie oznacza to, że jak odpali sie większoszość kasy dla państ biednego południa to odrazu im się polepszy, ta kasa zostanie zmarnowana. Jedyne co mogło by pomóc to stworzenie w tych państwach warunków do zarabiania pieniędzy, ale to prędko nie nastąpi bowiem mieszkańcy np. Czarnego Lądu zajaci są prowadzenim wojen plemiennych, rebeliami i buntami przeciwko rządom. Biali z pólnocy wykorzystuja to natomiast bezlitosnie sprzedają do Afryki broń i eksploatujac jednocześnie tamtejsze surowce mineralne. Ja też uważam, że podział dubr na świecie mógł by być bardziej sprawiedliwy, ale nie załatwi się tego przez Janosikowanie
Ostatnio zmieniony 30 sie 2008, o 14:08 przez Tullaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Tullaris pisze:
Kosa pisze:rewolucje pernamentną zrobić, ot co! ;)
Rewolucje już były doprowadziły do tego do czego doprowadziły i powtórka raczej nie jest potrzebna.
takiej jeszcze nie bylo...
a ciekawy bylbym jej wyniku.

po prawdzie to kapitalizm doprowadza do biedy jak i bogactwa. Kto jest troszke slabszy odpada...
straszne, a co wiećej przez owy kapitalizm ograniczona jest wolnosć wewnętrzna jednostki.
Oczywisćie to wszystko sa tylko moje przemyślenia.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Obrazek
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kosa pisze:
takiej jeszcze nie bylo...
a ciekawy bylbym jej wyniku.
Ja bym się bał jej wyniku.
Kosa pisze:po prawdzie to kapitalizm doprowadza do biedy jak i bogactwa. Kto jest troszke slabszy odpada...
straszne,
Tak bardzo straszne :wink: . Nie odpada się tylko nie koniecznie trafia się na sam szczyt. Jak pisałem wcześniej podział dóbr na świecie mógł by być bardziej sprawiedliwy, ale dlaczego wszyscy mieli by miec po równo :roll: .
Kosa pisze:a co wiećej przez owy kapitalizm ograniczona jest wolnosć wewnętrzna jednostki.
Oczywisćie to wszystko sa tylko moje przemyślenia.
Ta socjalizm daje wiele wolności, dopóki mam tyle co inni ale jak chcę czegoś więcej to już nie bardzo mogę. W kapitaliżmie właśnie jednostka jest jak najbrdziej wolna, bo ma największe możliwości rozwoju, ale jest też najmniej bezpieczna ekonomicznie
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Tullaris

chodzilo mi o wlonosćwewnętrzną, a nie zewnętrzną
a socjalizm to nie komunizm ZSRR...
czy skandynawowie czują sie mniej wolni od amerykanów?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ta socjalizm daje wiele wolności, dopóki mam tyle co inni ale jak chcę czegoś więcej to już nie bardzo mogę.
W socjalizmie tez możesz mieć więcej. Ale nie kosztem innych. Na Twój jacht nie będzie pracować 20 czarnych robotników za pół dolca dziennie. I w socjalizmie masz szansę wystartować na takich samych prawach jak reszta.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ