Ubodzy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Jankiel pisze:
Ta socjalizm daje wiele wolności, dopóki mam tyle co inni ale jak chcę czegoś więcej to już nie bardzo mogę.
W socjalizmie tez możesz mieć więcej. Ale nie kosztem innych. Na Twój jacht nie będzie pracować 20 czarnych robotników za pół dolca dziennie. I w socjalizmie masz szansę wystartować na takich samych prawach jak reszta.
To zależy od tego, co uważasz za socjalizm. To , co było w ZSRR czy to co teraz jest w Europie, a to jest połączenie socjalizmu i kapitalizmu, tzw "trzecia droga".
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kosa pisze:@Tullaris

chodzilo mi o wlonosćwewnętrzną, a nie zewnętrzną
a socjalizm to nie komunizm ZSRR...
czy skandynawowie czują sie mniej wolni od amerykanów?
A czy Amerykanie czują się mniej wolni od Skandynawów.
Jankiel pisze:W socjalizmie tez możesz mieć więcej. Ale nie kosztem innych. Na Twój jacht nie będzie pracować 20 czarnych robotników za pół dolca dziennie. I w socjalizmie masz szansę wystartować na takich samych prawach jak reszta.
W kapitaliźmie na swój dom i rodzinę pracuje sam, w socjaliźmie dodatkowo jeszcze na bandę bezrobotnych oraz aparat admnistracyjno urzędniczy obsługujący całą socjalistyczną machnę państwowom. I gdzie tu wolność :roll: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Tullaris pisze: A czy Amerykanie czują się mniej wolni od Skandynawów.
podejżewam, że nie zewnętrznie. Oni nawet uważąja siez a bogów wolności, ale tak naprawde w środku każdy z nich jest spętany i jest więzniem systemu kapitalistycznego, tj. ciąglej pogoni za kasą, nie mają czasu aby się zatrzymać, nie maja czasu na refleksje, które uduchowiają czlowieka. Zaś jeśli widzą naprawde wolną jednsotke to są przerażeni, dorbze obrazuje to Easy Raider i teoria tego prawnika, któy się przylaczyl do motocyklistów.
Także kapitalizm jak dla mnie oczywiście jest wiezieniem duszy... A co najgorsze, jest to takie więzienie, które wydaje się nim nie byc. Wszakże każdy wie, że najwieksza wolnosć jest w kapitalizmie, ale nic bardziej mylnego.

Zaś socjalizm wydaje mi się zdecydowanie lepszym ustrojem, oczywisćie idelany nie jest ale stawia na nas, na ludzi, a nie odrzuca slabsze ogniwa, które są mniej produktywne, a więc nie nadają się życia. Lepiej jakby ich nie bylo.

Oczywiscie wszystko to jest mój poglad, któego nikomu nie narzucam, ale bardzo lubie o tym dyskutować. Tzn. o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kosa pisze: o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem ;)
Życzę Ci, abyś nigdy tej wyższości nie doświadczył. :wink:

PS. jaki system by nie był i tak ludzki charakter obnaży jego wszystkie wady.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

szkoda, ze w Polsce socjalizm=komunizm i to co się za niego dzialo...

no ale to brak edukacji widocznie, albo owej refleksji ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

No tak, jeśli komuś socjalizm europejski kojarzy się z leninowskim tworem to nic dziwnego, że powstają kłótnie. ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Prodiż pisze:No tak, jeśli komuś socjalizm europejski kojarzy się z leninowskim tworem to nic dziwnego, że powstają kłótnie. ;)
a, tych skojarzeń jest wiele...
slowo socjalizm od razu równa się stalinizm.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Spuscizna
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Spuscizna »

Więcej ubogich:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Myślę że problem pijaństwa łączy się z biedotą
smutne ale prawdziwe
Polska... :roll:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

:shock: :lol2:

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kosa pisze:szkoda, ze w Polsce socjalizm=komunizm
Ja tego nie napisałem, wysuwasz pochopne wnioski. Niemniej napisz mi gdzie socjalizm odniósł taki sukces, bo jakoś ten ważny fakt do mnie nie dotarł. :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

sknadynawskie kraje bazują na socjalizmie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kosa pisze:sknadynawskie kraje bazują na socjalizmie.
Bazowanie na niektórych elementach a pełny socjalizm to kompletnie dwie różne sprawy, myślisz, że jakby uważali socjalizm za 100% idyllę, to by go nie wprowadzili?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Wielka Brytania prawie zamordowała swojego premiera który starał się zniszczyć system państwa opiekuńczego, narzuconego przez lewicę po II wojnie światowej :wink: Czyli czasami trzeba :wink:

@Siweusz

Ale nie da się wprowadzić w pełni żadnej ideologii. Państwo potrzebuje rozwiązań na swoje, nie wymyślone problemy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Siweusz pisze:
Kosa pisze:sknadynawskie kraje bazują na socjalizmie.
Bazowanie na niektórych elementach a pełny socjalizm to kompletnie dwie różne sprawy, myślisz, że jakby uważali socjalizm za 100% idyllę, to by go nie wprowadzili?
a myślisz, ze da się wprowadzić wszędzie w 100%, 100% idei czegokolwiek?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kosa pisze:
Siweusz pisze:
Kosa pisze:sknadynawskie kraje bazują na socjalizmie.
a myślisz, ze da się wprowadzić wszędzie w 100%, 100% idei czegokolwiek?
To jest właśnie sedno sprawy, miarą "dobroci" socjalizmu jest to, jak łatwo jest go wypaczyć.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale wtedy już to nie może być nazywane socjalizmem.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: DrętWy 40% »

Zdjęcia oddają całą prawdę o szarej pier* rzeczywistości biednych ludzi!

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Tak, szczegolnie to z bananem - reprezentacja biedoty.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

błogosławieni ubodzy duchem, albowiem... coś tam...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kosa pisze: podejżewam, że nie zewnętrznie. Oni nawet uważąja siez a bogów wolności, ale tak naprawde w środku każdy z nich jest spętany i jest więzniem systemu kapitalistycznego, tj. ciąglej pogoni za kasą, nie mają czasu aby się zatrzymać, nie maja czasu na refleksje, które uduchowiają czlowieka. Zaś jeśli widzą naprawde wolną jednsotke to są przerażeni, dorbze obrazuje to Easy Raider i teoria tego prawnika, któy się przylaczyl do motocyklistów.
Także kapitalizm jak dla mnie oczywiście jest wiezieniem duszy... A co najgorsze, jest to takie więzienie, które wydaje się nim nie byc. Wszakże każdy wie, że najwieksza wolnosć jest w kapitalizmie, ale nic bardziej mylnego.

Zaś socjalizm wydaje mi się zdecydowanie lepszym ustrojem, oczywisćie idelany nie jest ale stawia na nas, na ludzi, a nie odrzuca slabsze ogniwa, które są mniej produktywne, a więc nie nadają się życia. Lepiej jakby ich nie bylo.

Oczywiscie wszystko to jest mój poglad, któego nikomu nie narzucam, ale bardzo lubie o tym dyskutować. Tzn. o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem ;)
Kosa tylko wytłumacz mi rzecz jedną, jeśli żyje w kapitaliźmie to co zmusza mnie do udziału w wyścigu szczórów. Jeli chce to moge to olać i skącentrować się na swoim życiu i zarabianiu tylu pieniędzy aby zaspokoic swoje potrzeby. Nie muszę być koniecznie wyzyskującym innch przetsiębiorcą.
Większym według mnie większym zagrozeniem dla wolności jest właśnie państow ze swoimi urzędnkami, normami rególującym kazdy aspekt życia, systemem fiskalnym wyciskającym z kazdego ostniego grosze i wcale nie po to aby pomóc biednym tylko by zaspokoić nienasyconą hydrę etatystycznej machiny. Takie własnie państwo jest efektem socjalizmu.
Fakt Kosa na papierze socjalizm jest lepszy od kapitalizmu ale tylko na papierze. Przecież pierwisi socjaliści którym póżniej zawdzięczaliśmy istnitnienie bratniego związku też uwazali, że sworzą utopie. Niestety teoria skonfrontowana z brutalną rzeczywistością okazała się fikcją i wyszło to co wyszło.
Piszecie że porównuje socjalizm do komunizmu, a do czego mam porównywać. Zwłaszcza że czegoś takiego jak komunizm nie było, bo to dopiero miało powstać. Ustrój społeczno gospodarczy który u nas prze 40 lat panował to był realny socjalizm, potocznie zwany komunizmem. Tak więc jedyne realne zasosowanie socjalizmu rozleciało sie 19 lat temu i ja mam nadzeje że już nie wróci, bo wszelkie próby budowy raju na ziemi skończą się tak samo jak 80 lat temu. Jesli zaś chodzi o system gospodarczy panujący obecnie w europie, a zwłascza w krajach sarej Unii to jest to gospodarka rynkowa z elemetnami socjalnymi. Tylko ten socjal coś ostatnio szwankuje bo zarówno we Francj jak i w Niemczech powoli zaczyna brakowac na niego kasy (szczególnie jak spora część zakładów produkcyjnych przenosi się do nowych krajów członkowskich czy też do Chin, z nowymi inwestycjami tez nie jest najlepiej). Dlatego próbuje się socjal częściowo ograniczyć (ale nie znieść całkowicie, to jest nie możliwę), co nie bedzie jednak łatwe bo jak się raz da przywileje socjalne to ciężko je potem odebrać.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2008, o 21:09 przez Tullaris, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ