Kwestia siły

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Kwestia siły

Post autor: Fanatyk »

Witajcie,

Ponieważ miałem dzisiaj drobne nieporozumienie z pewnym członkiem forum chciałem się Was zapytać o opinię w tej sprawie. :)

Model który skonwertowałem posiada maczugę ironguta. Konwersja tragicznie nie wygląda (nie daję zdjęć żeby nie denerwować co poszczególnych, po co mają mi pisać po raz kolejny że im się nie podoba :wink: ). Jest to model wielkości człowieka + ta maczuga z ironguta. Na czym polega problem?

Otóż według tego członka forum ta maczuga jest o wiele za duża. Według mnie jest ona uzasadniona. I oto uzasadnienie:

Exalted Champion of Chaos z great weaponem ma siły 7, 5 podstawowej. Irongut ma 6 z great weaponem, 4 podstawowej. Czyli według logiki, Exalted Champion of Chaos jest silniejszy w podstawie jak i w rozszerzeniu od Ironguta (większego od niego). Zrozumiałe.

Zatem nie powinien tenże Exalted mieć maczugi ironguta skoro jest od niego silniejszy? Nie utrzymałby jej? I proszę, nie dawajcie mi tu praw fizyki...świat fantasy to świat fantasy, zostawmy obie rzeczy oddzielone.

PS. I proszę nie mówić że będzie wyglądało to idiotycznie - nie proszę o opinię na temat konwersji a jedynie logicznego wywodu :wink:

Pozdrawiam

F

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

poczekaj.. z tego co zrozumialem chcesz wypowiedzi nie zawierajacej:

- ew. doznan estetycznych

- "realizmu" danej konwersji (znaczy logicznego wyjasnienia)

czyli co w takiej wypowiedzi mialo by byc? bo zaprzeczasz sam sobie...

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

A pokażesz ? :wink:
Twoje tłumaczenie jest ok, co innego jakby to zwykły chłop chciał taką pałą machać.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Shino pisze:poczekaj.. z tego co zrozumialem chcesz wypowiedzi nie zawierajacej:

- ew. doznan estetycznych

- "realizmu" danej konwersji (znaczy logicznego wyjasnienia)

czyli co w takiej wypowiedzi mialo by byc? bo zaprzeczasz sam sobie...
Nie. Proszę o skomentowanie toku myślenia. Skoro jest silniejszy od iron guta to powinien udźwignąć maczugę. Doznania estetyczne i "realizm" (jeżeli takowy może być w świecie warhammera) pozostawiam do skończenia modeli. Bo jeszcze trochę roboty przede mną.

@Tomcio
Sprawdź PM.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Tłumaczenie jest prawidłowe. Figurka ma jednak dużą szansę wyglądać kretyńsko. Na stronie GW onego czasu były zdjęcia orkowych bohaterów, trzymających w łapie topory nieomal większe od nich. Idiotycznie to wyglądało.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Fanatyk pisze:Nie. Proszę o skomentowanie toku myślenia. Skoro jest silniejszy od iron guta to powinien udźwignąć maczugę. .
nie... irongut ma sile taka jak cascet guard czy black ork a dwuraka ma wiekszego od nich... wazne sa raczej zachowane proporcje.. bo przeciez ushabti z rekami giganta (ma taka sama sile) zamiast wlasnych by wygladalo komicznie

inna sprawajest to czy po udzwignieciu maczugi mogl by nia spokojnie machac... w koncu masa jej jest proporcionalnie znacznie wieksza w wypadku championa niz ogra....

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

oto moj tok myslenia:

sama statystyka S nie mowi nam o caloksztalcie postaci.

Ogr jest wiekszy, ciezszy - przez co ciezar palki moze zbalansowac swoja wlasna masa (charakterstyka S mowi tylko z jaka sila uderza - a nie jaki jest silny - subtelna roznica, ktora moze podwazyc twoj tok rozumowania).

aby taki ludek mogl utrzymac taka palke musialaby byc ona bardzo dobrze wywazona, itp, itd :)

szczerze mi nie pasuje by ktos ludzkich rozmiarow trzymal taka wielka pale.. moze i koles mocno wali..ale napewno nie skoordynuje tak swoich ruchow by skutecznie walic ta maczuga :)

wiec jakkolwiek konwersja wyglada, dalbym mu mniejsza palke :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Sama maczuga jest ustawiona tak że heros jej nie trzyma w powietrzu - stoi spokojnie na ziemi i czeka na akcję ;)

Natomiast tutaj chodzi o to czy byłby w stanie ją utrzymać - skończyłem broń i zrobiłem mnóstwo metalowych pasków dookoła dłoni i środka broni - aby wyglądało równie. Ogólnie chodzi o to że jest w środku uchwyt który champion trzyma - do tego rzemień żeby mógł drugą dłonią złapać. Kąt zdjęcia średni bo nie widać reszty dobrze - np. kołnierza wokół szyi ale już nie chce mi się robić kolejnego zdjęcia :wink:
Obrazek
Ja jestem zadowolony :wink:

I cokolwiek byście mówili, nie zmienię :wink:

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

a gdzie jest ta broń o której dysjutujecie? ;)

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

To zdjęcie nad tobą się nie pokazało? Ja mam normalnie...

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Fanatyk - Nie zrozumiałeś o co Brat Tomasz miał na myśli ;)

Po prostu będąc szczery musze stwierdzić że wygląda niefajnie.... I naprawde lepiej by mu było dać jakąś inną broń.

Co do toku myślenia w świecie warhammera też jest fizyka, geografia(kartografia) itp. Przecież nikt sobie steam-tanka nie zbudował wiążąc sznurkiem części które zostały po rozbiórce stodoły ;) Do tego jest bliźniaczo podobna do tej naszej - o co panowie z GW dbają m.in. dbajac o proporcje i np. to ze dwarf jest tak ciężki że nie ma odpowiedniego mounta dla niego. To wszystko wskazuje na to że prawa fizyki są przestrzegane.

A skoro tak to i ten koleś nie ma szans na machanie czymś takim bo mimo że jest silny to.....no nie ma prawa za ciężkie - chyba ze magiczne jakieś. W innym wypadku bedzie to wyglądało idiotycznie jak ściąganie helikoptera w Underworld 2.

Pozdro

Awatar użytkownika
Thor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Thor »

Według mnie nie wygląda to dobrze a i co do realizmu to zgadzam się z przedmówcami ale to TWOJA figurka i TOBIE ma się podobać.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Według mnie, rzeczywiście, skoro ma taką samą siłe jak ogr, powinien móc utrzymać i posługiwać się jego bronią.
Ale wydaje mi się dziwne to że taki człowiek jest silny jak ogr... no ale w końcu to nie jest zwykły człowiek, tylko champion chaosu.. :twisted:
Może gdyby siła była w liczbach od 1 do 100 to dałoby się bardziej zróżnicować siłe różnych istot. Ale tak też nie było by zbyt fajnie jakby taki przedział siły był duży.
A figurka nie wygląda źle, mi się przynajmniej podoba 8)

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

sorry ale z tej perspektywy to on równie dobrze mógłby trzymać sztandar. Koleś trzyma pałę wielkości drzewa a mięśni nie widzę :wink: . Jak chcesz się bawić we fluff i realizm do nie dawaj drzewa gościowi o posturze cherlaka, bo nawet z błogosławieństwem korna i tak by jej nie utrzymał.
Nie lubię się czepiać ale to po prostu jest nieestetyczne i rozumiem, że nie każdy ma zdolności i umie wspaniale rzeźbić w GS'ie ale ta figurka to już przesada....

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Bez urazy ale mine sie nie podoba, moze pomysl fajny ale wykonanie jakies takie chyba nie zgodne z zalozeniami.
Owszem zgodze sie ze champion moze meic wiecej sily niz ogr i twoje tlumaczenie ma uzasadnienie ale po prostu wedlug moich doznan estetycznych to po prostu nie gra, wyglada smiesznie i dysproporcjonalnie.
Ogolnie bronie ogrowe sa bardzo nie proporcjonalne do jakichkolwiek wczesniej uzywanych.
Ja osobiscie wziolem do OGROW bronie z giganta nowego i one jako tako wygladaja ale nadal sa bardziej proporcjonalne w sotsunku do nich niz to cos do chaosnika.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Wy i Hash przekonaliście mnie. Nowa broń zostanie dodana. Mniejsza.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Na PM nic niedostałem. Tłumaczenie jeszcze ok, ale sama konwersja niewygląda dobrze :) .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Dlatego dostanie włócznię. A wiadomość skasowałem zanim Ci ją dostarczyli :wink:

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Tak jak myślałem. Wygląda kretyńsko, jakby opierał się o jakiś filar.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

z tą maczugą wygląda gównianie i nierealistycznie...

ODPOWIEDZ