Demony bez grejtera. 2250.

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Demony bez grejtera. 2250.

Post autor: szafa@poznan »

Najnowszy pomysł wyrwania sie z ram bloodziu/wrona ew. keeper, a przede wszystkim z niemozliwości grania a gunlajnami o ile teren nie sprzyja.

Demon prince of khorne, immortal fury, firestorm blade, winged horror
Latajacy terrorysta z 5 atakami s6 i rerolem hitów. T5 i w4 z wardem powinno starczyć na mniejsze rzeczy - na większe - kitramy sie w bloodletterach wylatując w kluczowym momencie.

Herald of khorne, juggernaut, armour of khorne, spellbrejker, sundering
Oczywista oczywistość.

10 bloodletters, champion
Coby gdzieś duży szef mógł siedziec przed ostrzałem, a w razie czego i bsb może.

10 horrors
10 horrors
Ktoś musi generowac dispelkostki i trzymac ćwiartki.

6 furies
6 furies
Wiadomo - zadania specjalne.

5 flesh hounds
5 flesh hounds
5 flesh hounds
5 flesh hounds
Trzon. Pokażcie mi armie która spokojnie bawi się z 4 oddziałami psów...

5 flamers
6 flamers,
Przecudowny oddział - miałem tyle na DMP - absolutna klasa sama w sobie dzialajaca zawsze, wszedzie i na wszystko.

niby tylko 4 kostki, ale -2 do casta i MR na waznych rzeczach powinien dawac rade. Demon prince - 200 punktów tańszy niż bladziu, duzo miekszy (t5 w4), niewiele słabszy (A5 S6 rerol hitów), i przede wszytkim: nie jest duzy, i nie ma pięciu ran - wiec może kryc sie w bloodletterach! Rozpa rozwiazuje totalnie i na maxa najwieksza wade demonów - kitranie luja przed artylerią.... tutaj z artyleri sie śmieje - moze mi naskoczyć.

No i przede wszystkim - najwiekszy power demonów - połaczenie 2 najbardziej rzexnickich oddziałów czyli psów i flamerów...Flamery, o ile tylko skitrm przed magia, zrobia to co zwykle (czyli wymiota pół armi wrogowi), a pieskami w takiej ilosci mogę wpadac w cokolwiek, i wiem ze to ja bede miał kontre, a nie przeciwnik.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

flamery obsysaja, wie to kazdy mieszkaniec 3miasta 8)

rozpa poza demon princem, ktory zreszta jest mega slaby, nie wnosi nic odkrywczego... no moze 4x psy :) ktore sa mega dobre

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Cieszę się że w innych częściach polski przemyślenia demoniczne sa generalnie w kazdym punkcie rozpiski diametralnie inne :twisted:

DP to 200 punktów tańszy bloodziu z lepsza przezywalnoscią (oddział bodyguardów!) i dwoma atakami mniej.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:
DP to 200 punktów tańszy bloodziu z lepsza przezywalnoscią (oddział bodyguardów!) i dwoma atakami mniej.
Bloodziu tez jest cienki ;)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

wiadomo że do wrony sie nie umywa, ale cienki to jest keeper w porównaniu do bloodzia ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:wiadomo że do wrony sie nie umywa, ale cienki to jest keeper w porównaniu do bloodzia ;)
keeper jest demonem taktycznym, wymuszajacym myslenie, podobnie do wrony :) bloodek jest tepy jak mlotek dekarski

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

true :)

Tylko że keeper przy całej swojej taktyczności ma imho za mały wygar i zbyt dużo wad, których wrona nie posiada - jest pewniejsza, bezpieczniejsza, robi wynik i nabija punkty od pierwszych tur... Mi pasuje idealnie do bardzo zachowawczego, nie maskującego ale raczej solidowego sposobu gry. Szczególnie wsółpracując z tuzinem flamerów :D
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:true :)

Tylko że keeper przy całej swojej taktyczności ma imho za mały wygar i zbyt dużo wad, których wrona nie posiada - jest pewniejsza, bezpieczniejsza, robi wynik i nabija punkty od pierwszych tur... Mi pasuje idealnie do bardzo zachowawczego, nie maskującego ale raczej solidowego sposobu gry. Szczególnie wsółpracując z tuzinem flamerów :D
mysle ze twoja wrona w grze z moim keeperem za duzo by nie zrobila, stalbys twarza do lasu ew do krawedzi stolu... :wink:
ale generalnie true true ze wrona jest silniejsza

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

ja też mam syrenke ;)

poza tym - siła oddziału X nie wynika z tego jak działa przeciwko oddziałowi Y, tylko jak działa przeciwko całemu alfabetowi ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:ja też mam syrenke ;)
)
ale moj demon nie lata i starczy zaslonic go furiami aby mial niemozliwa szarze, twojego sie raczej nie da ;)

hehe, juz widze theory hammera na 2 strony tematu :P ;)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

luknij na edita dwa posty wyzej. theoryhammera nie kultywuję :)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Czy Herald Khorna może mieć scrolla ? :)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

nie wiem, robiłem rozpe z głowy - jak nie to gnój :D
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

nie moze miec :)

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Dno i wodorosty, a bez scrolla to raczej jest nie najlepszy pomysł (przynajmniej takie jest moje wrażenie po DMP, gdzie miałem 1 scrolla, który mi się raczej przydawał na "kluczowy" czar).

Możesz np zdjąć jedne psy ( :( ) i wrzucić heralda Tzeentha, ale to oczywiście jedne psy w plecy, a na nich Ci raczej zależało. Innej opcji wygenerowania tego scrolla to raczej nie widzę (bo przecież nie kosztem flamerów). Chyba, że kosztem przerzutów / +1 do siły , ale to by zepsuło chyba całą twoją ideę :)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

W robocie jestem, czyli nie mam jak sprawdzić. Ale z tego co pamiętam to DP też jest mostetem i do oddziału się nie dołączy (ta rameczka z początku demonich zasad, jak ktoś ma niech luknie). Więc raczej motyw przeżywalności odpada.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

póki ma mniej niż 5 ran, to może siedzieć w oddziale i miec lukałta, mimo ze jest monsterem.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

I terrorystą, z tego co pamiętam, też nie jest...

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

nie no terror chyba ma, w pracy tez tego nie sprawdze dokładnie

Glemigobles
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Glemigobles »

tak z zupelnie innej beczki - bloodthirster kosztuje 450pkt - dlatego jest dobry!

ODPOWIEDZ