Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slifek
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: slifek »

Grichalk pisze:Posłuchajcie no tylko tego zrzędzenia starych bab. Jęczą no tylko co to są poszkodowani, ze to przeciwnik niezwykle silny, że to znowu to, że tamto. - Krasnolud opróżnił jednym podejście połowę kufla, przy czym część trunku zalała mu brodę. - Faktem jest, że nasza rasa przechodzi kryzys, ale to mało razy już tak było? Zawsze się zamykaliśmy w naszych twierdzach i przeczekiwaliśmy najcięższe czasy. Co bardziej odważni, czy też niespełna rozumu wyruszali w nierówny bój z przeciwnikiem. Wiele się naszej krwi przelało i przeleje. Ale nasi inżynierowie i kowale run pracują niezmordowanie. Nasza młodzież rośnie w siłę pod okiem weteranów. Przyjdzie w końcu dzień, gdy bramy naszych twierdz znów staną otworem na świat, a wtedy zadrżą wrogowie przed naszą potęgą. Wiele zniewag zmyjemy ich krwią, a pradawne siedziby ponownie rozbrzmią dźwiękiem naszych młotów i kilofów.
<lezka w oku> :wink: ogulnie szacun

@ktostam wyzej kto pisa ze gra krasami bo byli w skull pasie

Nie graj krasami tylko dla tego ze byli w skull pasie. Wywal albo sprzedaj na allegro fiksy bo ramia raczej ci sie nie spodoba :!:

Ale jak chesz to poprubuj jak ci sie spodoba to je sobie zostaw... moze kiedys do niech wrociz :)

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

"Ktośtam wyżej" odpowiada. :)
Narazie dobrze gra mi się Dwarfami, więc z nich nie mam zamiaru zrezygnować. Dlaczego mi się ma nie spodobać, skoro lubię grę defensywną, a i cenię sobie artylerię? Wprawdzie armaty prędzej czy później trafiają na misfire, ale trzeba dawać sobie radę. Tylko po prostu myślałem, że same Dwarfy skończą jak Chaos Dwarfy. A byłoby szkoda zmieniać z tego powodu armię, albo szukać tylko po serwisach dodatkowych regimentów.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Zmień armaty na bolce , nie wybuchna Ci :D

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Wprawdzie armaty prędzej czy później trafiają na misfire, ale trzeba dawać sobie radę.
Moi elficcy magowie ostatnio duzo PRĘDZEJ niz później trafiaja na Miscasty (ostatnio nawet oczy węża w pierwszej turze) - i tez musze sobie jakos dwać radę - artyleria i magia jako potężne intrument pola walki mają w definicję wpisane ryzyko...

A i tak zaczne grac Krasiami jako druga armia :wink:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Prodiż pisze:Wprawdzie armaty prędzej czy później trafiają na misfire, ale trzeba dawać sobie radę.
Na armatę: forging+ mały inżynierek do tego. Z taką kombinacją trzeba się na prawdę postarać, żeby armatka wyleciała w powietrze. Masz przerzut misfire z runki, a jak się nie uda co nie zdarza się za często, to jeszcze przerzut na tabelkę z małego inżynierka. A w ogóle to katapa lepsza. Wczoraj odkurzyłem te brodate plewy i zagrałem z DE. Hydrant dostał w pierwszej turze z płonącej katapy i poszedł grzecznie wąchać kwiatki od spodu. W sumie dla takich rzeczy warto czasem odkurzyć tych słabiaków. :P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

A końcowy wynik?
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

No cóż, po takim pytaniu, powinienem udać święte oburzenie, nadąć się i puszyć, że tu nie o wyniki chodzi. Jednak tego nie zrobię. :P Pierwszy raz grałem z nowymi de. Wyszło standardowe, biednie 15-5 , co na taką okazję, jakoś nie jest specjalnie złym wynikiem, w każdym razie wiem, co i jak jest już poprzeginane u pomroczniaków.

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

@up No i co Twoim zdaniem? Ciekawe czy sie pokryje z moim:>
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:09 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

okurdemol pisze:No cóż, po takim pytaniu, powinienem udać święte oburzenie, nadąć się i puszyć, że tu nie o wyniki chodzi. Jednak tego nie zrobię. :P
Bardziej byłem ciekaw czy hydra która zaliczyła zgona w pierwszej turze była pierwszą i zarazem ostatnią stratą po stronie DE. Ale wynik był 15-5 więc nie dałeś się zmasakrować a to chyba plus ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Przeżył smok za jakieś 600 pkt., którego nie udało mi się ani odstrzelić(peszek), ani złamać hamkami z bsb, kocioł i 4 egzeków, którzy nie spanikowali i trzymali połowę punktów. U mnie longi, kuszole i coś tam chyba jeszcze.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Dziś na próbę grałem z HE na 1500.
HE: 3 magów, BoC, Ring of fury, 2x5 silverów, 2x10 Lionów, 2 bolce, 10 łukoli.

Ja grałem czymś takim:
Bsb do walki (gromil)
runeszmit 3x DS generał
master inzynier do walki
bolec, katapa (master inzynier w nie był), organki,
20x warriorzy, 20x longów, 10 kuszoli, 10 thundów.

No i mimo jakiś 12 PD dałem rade :D Były pity, były komety, pioruny bez save, ale było też 5 miscastów :lol2:
11:9 dla HE, ale jak na moja pierwsza bitwe krasnalami zle nie było. Bolcem ustrzelilem maga w lesie, a katapa bolca, runszmitem od boku zjadałem silvery, ciekawie sie gralo, napewno ciekawiej niż demonami :D

Jednak da sie! A nie że same maski w plecy jak tu okurdemol biadoli.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Plewne są krasnale, ale to armia dla klimaciarzy. Czytacie czasem fluff? Jak wół tam stoi: uparte, twarde, dumne, nigdy się nie poddają. Ergo, należy czekać na następny podręcznik, jeśli tendencja się utrzyma, to demony zdematerializują się z płaczem w śmierdzącym obłoku siarki. 8)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

O wypraszam sobie. Ja biadolę o remisach bądź przegranych(Nie masakrach! Przegrane typu 11:9, 13:7 itp.) Żeby dwarfy zmasakrować 20-0 to gracz krasnoludzki musi się sam o to postarać i mocno współpracować ze swoim przeciwnikiem. :P

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

A tak wogule... ktoś słyszał jakieś ploty o nowych dwarfach ? A żeby nie było offtopu... Gram dwarfami koleżeńskie bitwy i dość często kończy się na remisach z przepakowanymi armiami... jeżeli troche szczęścia w kościach to i wygrać się da :D :)

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Arghal pisze:... jeżeli troche szczęścia w kościach to i wygrać się da :D :)
Tylko tego szczescia nigdy nie ma nie?:D
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:10 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

tyle co ja misfajerów w grze dziś miałem to po prostu głowa mała. połowa wszystkich strzałów kończyła się misfajerem. Musze chyba troche pograć więcej, ale w sumie po co jak 4 najważniejse rzeczy moga rzucic misfajerke :evil:

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Heh, nigdy nie zapomnę, jak grając jeszcze w 6ed., po pierwszej turze, kiedy to ja zaczynałem, zostałem kompletnie bez maszyn. Wszystko w powietrze wyleciało/rozsypało się. Taki pech już mi się więcej nie powtórzył, ale to było na prawdę mocne. ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

oj, pechowych bitew to miałem mnóstwo... pomijając kowadło, które tylko w 2 bitwach nie wybuchło w pierwszej turze na małej runie to np. ostatnio strzelałem przez 6 tur z dwóch balist (na daleki i bliski, balisty z inżynierami...) i trafiłem 2 razy i te dwa razy wyrzuciłem 1 na zranienie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

a ja wczoraj zrobiłem turniej na 1500 pts. i dwarfy zajęły pierwsze miejsce :) demony były na 2gim :D

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

ja zostałem ostatnio wyczyszczony przez wampiry mimo iż zjadłem zjadarkami czar 0 na lordzie i 0 na wampirze wskrzeszającym ponad liczbe pocz. zabiłem w 1 turze wargulfa 1 strzałem i zanim dojechała armia zgniotłem 5 wilków 2x3 felbaty 2x 10 zombi, 10 szkelków i 4 wighty. wampiry wystarczyły by sklepać mi kanapkę założoną na oddział szkieletów z herosami (wariory od przodu i hamki z lordem na tarczy od boku). stwierdziłem, że w tej armii zasranej jak się nie zabije generała to co by się nie zrobiło i jak nie kminiło wampiry z dobrymi rzutami i niezłym graczem zgniotą Dwarfy nawet najlepiej przygotowane... demony trochę mniej liczne są zazwyczaj i łatwiej się gra ale też wygrać jest bardzo ciężko (wiem bo na DMP grałem z nimi aż 3 bitwy bo miałem na nie dość dobrą armię)... Krasie w tym momencie to armia nudna i bardzo słaba, i nie wierze w zapewnienia że przecież można jak się wystawi to czy tamto, bo nie można wystawić armii tak uniwersalnej by na wszystko grać ofensywnie albo jakoś tam - jedyne wyjście to twardy defens co sprawia że gra się tym nudno i bez dobrych wyników... Każda inna rozpiska (np na strzelcach czy kuszolach) to samobójstwo, a gracze innych armii tylko się cieszą na taki widok... możne macie inne spostrzeżenia, ale ja jestem załamany...

ODPOWIEDZ