Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

za oddziałem na przykład

Awatar użytkownika
Fistaszek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Fistaszek »

ok dzieki własnie nie wiedziałem czy moge za

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

w 3" masz być... wszystko w armybooku jest napisane;) jak zresztą odpowiedzi na poprzednie pytania...

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

Mam problem z wood elfami (ciagle gram z kumplem ktory ma ta armie), treemen i czesto jakies driady chowaja sie w lesie i przesuwaja wraz z lasem (nie zawsze wychodzi dispel) a do lasu z kolei tez ciezko wejsc ze wzgledu na obrazenia jakie zadaja czary elfow i treemena...
Stad moje pytanie: Jesli jestes w lesie glebiej niz 2" to nie mozna strzelac bo nie widac przeciwnika, ale warpfire nie potrzebuje chyba celu wiec czy tamplate wystrzelony przez warpfire i pokrywajacy las w ktorym sie chowaja wrogie oddzialy zadaje obrazenia czy nie?

Ps. Czy mozna niszczyc las warpfirem?

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Czy na konicu strzału, tam dokąd doszdł kładziemy duży wzornik?

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Warpfire potrzebuje celu żeby strzelic, jedyną machinką którą możesz wykampic drzewca w lesie jest latarka

PS lasu nie mona zniszczyc ;)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

do lasu można wrzucić 5 nocników (starczy zeby jeden stał w srodku nawet) za marne 25p.. jak na nich czar pójdzie to ok, zmarnowane kostki:P wychodzą taniej niż DS:D
wft może przypadkiem przestrzelić cel:D jak kogoś jednak widać to można walnąc po nim w danym kierunku. ale ratlingi lepsze na WE.. póki one nie wyjdą to same nic nie zrobią. a jak wyjdą dostaną gunami- lepiej się w skirmish trafia.
a treemana latarką najlepiej męczyć jak przedmówca napisał:) zanim dojdzie to będzie usmażony;]
jeszcze czar vermintide można rzucić po lesie czy plagę w środek. ostatecznie nawet globadierami wleźć do lasu żeby treemana zabić- nie mają kar za strzał po ruchu, daleki zasięg.. bazowo treemana trafiają na 3+, w lesie na 4+. potem 4+ wondowanie czyli trzeba srednio 4 globy żeby 1W nabić na turę. trzeba jednak pamiętać o terrorze który zdamy na pocz nastepnej tury oraz o tym że treeman strzela.

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

nie no gownie to chodzilo mi o to czy wft zadaje obrazenia w lesie bo tak to takiego treemena jak powiedziales mozna zblokowac ratlingami albo po prostu walnac w niego chmara giant ratow i czekac az mu ld nie wyjdzie :)
zwlaszcza jak sie jeszcze podolacza jakies tanie oddzialy po bokach...

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no clansi od frontu go łamią aż miło:P wreszcie ld nie wyjdzie;]

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

swoja droga to na driady oprocz ratlinga oczywiscie :) najlepsze sa slavy bo nie szkoda ich poswiecic a juz nie raz moje 21 slavow w pierwszej turze walki przelecialo po oddziale 8 driad :P

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

do lasu można wrzucić 5 nocników (starczy zeby jeden stał w srodku nawet) za marne 25p.. jak na nich czar pójdzie to ok, zmarnowane kostki:P wychodzą taniej niż DS:D
To nienajlepszy pomysl. Jest tylko przydatny jezeli WE maja Waywatcherów ( chowamy tam nightów i Waye sie nie mieszcza-jak las jest w miare normalny ;) ).
Magia WE i tak malo nam robi wiec bez sensu oddawac nawet te 25 pkt gratis i do tego dawac graczowi WE dodatkowe cele dla czarów.Szczegolnie ze nightci w lesie to stojaca panika dla oddzialow, ktore przypadkiem sie znalazly w 6 calach od nich.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Szambonur Ponury pisze:swoja droga to na driady oprocz ratlinga oczywiscie :) najlepsze sa slavy bo nie szkoda ich poswiecic a juz nie raz moje 21 slavow w pierwszej turze walki przelecialo po oddziale 8 driad :P
Potwierdzam :D Moje niewolniki (co prawda z frenzy z dzwonka :P) zniszczyło prawie cały oddział driad....... Skączyło się tym że potem 8 wleciało od tyłu :D

A tak nawiasem, co wystawić jak gra się przeciw smokom? :P
Cannony, jezzaile i 4 magów?:P czy coś jeszcze :)?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

IMO lepiej jest wziąć BSB ze sztormówką.Nagle się okazuje,że smok nie jest tak mobilny,a mimo obcięcia strzelania i tak jesteśmy do przodu.

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193

Post autor: Bosch »

Pomyslalem, ze gracze whfb chetnie by zagrali w mudy. (napewno ktos slyszal). Jest taki mud rpg, stworzony w świecie Baldurs Gate.

link: http://nightal.insomniac.pl/

Na poczatku moze wygladac nie ciekawie, ale jak sie dluzej gra, to wciaga bardziej niz warhammer. ;p

Naprawde warto zagrac. Trzeba tylko sciagnac zmuda (kilka mb), co nie powinno byc problemem.

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

no juz bez takiego spamu w temacie...

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

przedmowcy gratuluje nicka :lol2:
wymiatasz
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Ty Gobos też ciekawy masz podpisik.
Taki "Kod Gobosa" ;)

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

E dobra, bo zaraz admin zamknie temat za spam :P

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Może głupie pytanko ale narodziło się w mojej główce czy ratling team gdy mówi stand and shot to ma jakąś kare za s&s skoro trafia automatycznie?

reasumując może ktoś potwierdzić iż niezależnie w co trafiam i w jakich okolicznościach pozostaje mi tylko zadanie ran?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Zadajesz tylko rany

A ja mam pytanko o jezzaili.... Grałem dziś z kolęgą i tak się zastanawiam, co się dzieje gdy:
Mam dwa oddziały jezzaili. Jeden oddział walczy z kawaleria..... walka toczy się do mojej kolejnej fazy, strzelam do combata i kawaleria gine... moge teraz strzelać 2-gim oddziałem? :)

ODPOWIEDZ