Woda. Jak to zrobic

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Woda. Jak to zrobic

Post autor: Paweł »

Jak w temacie chciałbym sie dowiedziec jaki jest prosty i tani sposob na zrobienie wody gdyz chcialbym upiekszyc podstawki do lizakow ale nie wiem jak to zrobic :(

Druga sprawa to czym mozna zastapic GS do zasleepiania dziur jak i do zezbienia chociazby jakichs węzy lub czegos innego :?: :?: :?:
bo chcialbym aby figsy bardzo fajnie sie na stole prezentowaly :roll:

Czekam na info

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Inny patent na wode to poxipol przezroczysty + kropelka fraby na miejsce rozrobienia poxipolu ;)

Paweł
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Polska

Post autor: Paweł »

dzieki za rady a co z pytaniem nr. 2 :wink:

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

Sprobuj innych mas modelarskich np. ProCreate

(http://www.sklep.staryswiat.com.pl/kat- ... rskie.html)

Jest duzo tansza od GS a w niczym mu nie ustepuje

Napalony Jeremiasz
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Napalony Jeremiasz »

Macie może jakiś pomysł na to jak "zaklajstrować" te miniaturowe wgłębienia w podstawkach GW, bo po pomalowaniu i wylaniu water effect to wyglądajak ziemia a nie płaskie lustro wody. coś nakleić? jeśli tak to co - nie mam pomysłu więc proszę o pomoc

Mort
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Mort »

bierzesz jaka kolwiek mase i równo rozprrowadzasz a dopiero na tym robisz wode...
Z drugiej strony ladna woda jest na bazie lakieru do paznokci zamiast water efektu...oczywiscie pod spodem trzeba ja namalowac

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chce sobie w koncu zrobic ladne podstawki wodne dla skinkow wyplywajacych z wody , ale nie mam pomyslu jak to zrobic... Znam sporo metod - wikol plus ink , lakier do paznokci , water effect , ale nie wiem ktory wybrac. Boje sie , ze jak uzyje water effectu z super glue podczas przyklejania skinkow to stanie sie cos niemilego ;) Poza tym water effecty strasznie smierdza i maja dziwna konsystencje - uzywalem jednego nie pamietam jakiej firmy i kambodza byla. Jesli chodzi o ink z wikol to w jakich proporcjach to dodwac z woda ? Jak tak kiedys zrobilem to wikol sie zcial z inkiem i wyszlo nieciekawie. Ktos doradzi cos ladnego i prostego ?

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

Nilgar pisze:http://www.bitspudlo.com/store/show_category/108

najlepszy polski sklep z wodą
No nie wiem - tutaj to samo, a tańsze: http://www.monolith-icon.eu/sklep/index.php?cat_id=125

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Ziemko pisze:Ktos doradzi cos ladnego i prostego ?
Jeśli chcesz uzyskać taką wodę jak ja mam na swoich ludkach to lakier do paznokci, tanie proste i przyjemne :)
Innych technik nie próbowałem jak narazie. Efekt płaskiej wody dotychczasowo mnie zadowalają, jednak mam zamiar kupić wodę z Valleylo i robic wodę bardziej Pro ;)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Ziemko spróbuj sobie na jakiejś podstawce poxipol przezroczysty+niebieski i na koniec drybrush jasnym niebieskim i bialym. Ja tak robie i imo efekt jest bardzo zadowalajcy jak na wkad pracy i uzyte środki:)

Wikol jest dużo gorszy od poxipolu. IMO.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dastor , Tedzio wrzuccie mi tu foty jak wygladaja wasze wody gdybyscie mogli.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Może komuś się przyda - woda z żywicy:
http://akaranseth.over-blog.com/pages/H ... 60896.html
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Ziemko pisze:...Tedzio wrzuć mi tu foty jak wyglada twoja woda gdybyś mógł.
Prosze bardzo:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=334267#334267
;)

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

dobry link Telchar, właśnie dzisiaj idę kupić coś co będzie imitowało wodę i na pewno wezmę pod uwagę tą żywicę :) nie mam wprawionych rąk, ale efekt jaki osiągnął tamten typ jest rewelacyjny

pozdr

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Powiedz mi Tedzio , czy ty ten lakier mieszales z jakas farbka? Jesli tak to w jakich proporcjach? Jaki to lakier jest dokladnie - firma , nazwa? Nakladales to na gola podstawke czy na piasek ?

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Ziemko pisze:Czy ty ten lakier mieszales z jakas farbka?
Nie mieszałem z żadną farbką , jednak gdy był za gęsty (ciągnął się tak) to dolewałem zmywacza do paznokci (z witaminą E xdd)
Ziemko pisze:Jaki to lakier jest dokladnie - firma , nazwa?
Firma to jest Nail Care, Lovely jakieś
Nazwa to hmm, nie mam etykietki bo mi juz sie odkleiła a mama ma jakieś wybielające itd. To jest normalny lakier do paznokci z Rossmana za 5 zł tej firmy ;)Poszperałem troche i znalazłem inny specyfik tej firmy, zebyś wiedział jakie to opakowania są i w ogóle ;)
http://torebka.kafeteria.pl/photos/big/ ... fba30a.png
Ziemko pisze:Nakladales to na gola podstawke czy na piasek ?
Na gołą, wczesniej pomalowaną podstawkę nałożyłem pare warstw lakieru, zależnych od poziomu wody jaką chciałem osiągnąć.

Próbowałem pomalować tą wodę, zwashowałem E.Blue to przestało błyszczeć, stwierdzilem ze taka woda mi nie odpowiada. Farbe sobie zdrapałem nożykiem do tapet z tego lakieru bez porysowań. Nie żebym jakoś delikatnie to zrobił poprostu zdrapałem. Poeksperymentuj z tym, a nóż Ci coś ciekawego wyjdzie. :)


Pozdrawiam
Tadzio. ;)

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

a ja polecam zwykły klej polimerowy cena 3-5zł za 250mm to jest dokładnie to samo co woda kupowana (oni nazywają to żelem) jednak to nic innego jak polimer tylko mniej klejący;) .. klej po wyschnięciu jest taki sam i nadaje się do polerowania.
jest przezroczysty więc nadaje się do wszelkich prac związanych z wodą słodką ... bo jak wiemy kolor niebieski morska woda uzyskuje poprzez sól która zmienia jej gęstość powodując ze tafla wody przepuszcza tylko kolor niebieski a resztę rozprasza.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Nom, tylko strasznie dużo bąbelków powietrza jest jak się z niego zrobi wodę.

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Fanatyk pisze:Nom, tylko strasznie dużo bąbelków powietrza jest jak się z niego zrobi wodę.
rozumiem ze mówisz o kleju w plastikowej butelce z małym czubeczkiem , a właśnie wyciskając przez ten czubek tworzysz bąbelki , tworzą się również gdy leje się za szybko z szerokiego pojemnika prosta rada nakładać pędzelkiem (oczywiście nie do malowania) rozmasowując poszczególne cienkie warstwy i nie wyciskać z butelki! tylko wylewać po powoli cienkimi warstwami jedną za druga przecierając pędzlem .. w warstwach nie będzie widać że pędzlem tarliście, warstwy się zleją bez bąbelków ..... siła grawitacji

a sposób na bąbelki chciane ! to szybkie ruchy wykałaczką w dół i górę , fajnie wygląda przy roślinach zatopionych bo one wypuszczają tlen do wody.

zaznaczam ze ten klej tyczy się np 3-20mm wody na niewielkich podstawkach do 50mm ew70mm(alternatywa dla lakieru do paznokci ;( )

głębsze zbiorniki to tylko żywica i nic innego :)

ODPOWIEDZ