CS by Furion ODSŁONA DRUGA

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

SHINO przeginasz... :roll:
doskonale wiesz jak liczone sa inkantacje wg EURO a przeciez ten CS opiera magie na magii Euro... rzucasz na tylu kostkach ile masz w opisie...
assasin wg mnie jak kazdy inny hero, czyli max 2 :P
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Furion,
Czy jesteś pewny co do tego:
- zakaz dublowania speciali
Z całą resztą jestem w stanie nawet klimatyczna rozpiskę zrobić ale powyższe mnie dobija.
A chce się na PGA pojawić.

Czym to motywujesz?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bigpasiak pisze:SHINO przeginasz... :roll:
doskonale wiesz jak liczone sa inkantacje wg EURO a przeciez ten CS opiera magie na magii Euro... rzucasz na tylu kostkach ile masz w opisie...
assasin wg mnie jak kazdy inny hero, czyli max 2 :P
gdyby sie opieral o euro mialby zupelnie inaczej liczone boundy a nie tak jak tu gdzie bardzo dopbrym pomyslem jest przyniesienie do gry 5 buoundow i mlo kostek powera gdyz na pewno wtedy jakis czar wejdzie...
ssasin wg mnie jak kazdy inny hero, czyli max 2
a liczy sie jako cos? bo hero do konca nie jest... :P
Z całą resztą jestem w stanie nawet klimatyczna rozpiskę zrobić ale powyższe mnie dobija.
A chce się na PGA pojawić.
nie tylko ty maszproblemy z tym csem.. ;)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Handełek pisze:Furion,
Czy jesteś pewny co do tego:
- zakaz dublowania speciali
Z całą resztą jestem w stanie nawet klimatyczna rozpiskę zrobić ale powyższe mnie dobija.
A chce się na PGA pojawić.

Czym to motywujesz?
Mówisz o VC czy demonach?

@Shino - jak liczone są boundy na euro? Myślałem /myślę, że 1 bound = 1power die...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1 bound tak :) pozniejsze boundy sa liczone jako 2 pd (tzn. te z itemow :) ze zdolnosci sa zawsze 1pd nastepnie z przedmiotow jesli juz jest jkakis bound wliczony to kazdy sie liczy jako 2pd lub jesli nie ma innych boundow jak te z itemow to pierwszy za 1 pd a nastepne za 2) bo zauwaz, ze sa to pewne czary, ktore wchodza i z reguly zeby miec pewnosc na ich zdispeowanie trzeba uzyc 2 kostek (zazwyczaj :) ) a czesto na jednej szanse sa dosc male na zdiselowanie go (level 4 i wiecej) :)

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

VC

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:1 bound tak :) pozniejsze boundy sa liczone jako 2 pd (tzn. te z itemow :) ze zdolnosci sa zawsze 1pd nastepnie z przedmiotow jesli juz jest jkakis bound wliczony to kazdy sie liczy jako 2pd lub jesli nie ma innych boundow jak te z itemow to pierwszy za 1 pd a nastepne za 2) bo zauwaz, ze sa to pewne czary, ktore wchodza i z reguly zeby miec pewnosc na ich zdispeowanie trzeba uzyc 2 kostek (zazwyczaj :) ) a czesto na jednej szanse sa dosc male na zdiselowanie go (level 4 i wiecej) :)
Niewiele z tego rozumiem.

Obecnie;

Each bound spell you use count as 1 power dice, all following bound spells from magic items, and only magic items, in the same turn counts as 2 power dice. For example a Treemans treesinging or Grave markers, only count as 1 power dice each time they are used, even if more than 1 is used in a turn.


Za rok - na pewno każdy następny bound spell będzie liczony jako 2 PD.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Handełek pisze:Furion,
Czy jesteś pewny co do tego:
- zakaz dublowania speciali
Z całą resztą jestem w stanie nawet klimatyczna rozpiskę zrobić ale powyższe mnie dobija.
A chce się na PGA pojawić.

Czym to motywujesz?
w VC masz same fajne i grywalne speciale... nie wiem czemu marudzisz :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Nie marudzę. Jestem poprostu ciekaw czemu taka decyzja.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

zastanow sie chwile...
2* BK lub 2*GG chyba same sie tlumacza?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Cosar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Cosar »

Dla wszystkich milosnikow rankingow:
2008 UK Gt Warhammer Final Standings

1st Adam Hall - Daemons
2nd Shane Baxter - Daemons
3rd Will Goodwin - Empire
4th Phil Manwaring - Daemons
5th Fabio Panicucci - Daemons
6th Ben Curry - Dark Elves
7th Michael Biggs - Daemons
8th Lee Khater - Daemons
9th Elia Bonucci - Daemons
10th Joe Sturge - Dark Elves
2008 Chicago GT Warhammer Final Standings
http://gwuscommunity.com/blog/wp-conten ... rfinal.pdf

Top 10 Armies
Daemons of Chaos
Empire
Dark Elves
Daemons of Chaos
Daemons of Chaos
Empire
Deamons of Chaos
Vampire Counts
Wood Elves
Vampire Counts
LOL

Aha, nie ma to na celu dowodzic czegokolwiek :) taka rada, aby jednak sie troche wyluzowac, bo to przestal (i nigdy nie byl) sport.
Lepiej zastanowmy sie jak zrobic to hobby przyjemne i spotkania graczy bardziej w klimacie "fluffowo - garazowym".

-Przede wszystkim likwidacja ligii i rankingow! Moze ktos mi jak krowie na rowie wytlumaczyc po co one (@Akuma: wiem, wiem)?
Inne pomysly:
-Moze ogolnopolskie kampanie?
-Turnieje gdzie kazda "rasa" ma specyficzny "objective" do osiagniecia i na podstawie tego okresla sie jej zwyciestwo? (I nie jest to 5xmaska na wrogu...) Gdzie gracze danej armii sumuja swoje osiagniecia w celu wypelnienia zalozen "kampanii"?

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Cosar pisze: -Przede wszystkim likwidacja ligii i rankingow!
giń heretyku!
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

-Przede wszystkim likwidacja ligii i rankingow!
To rozwiązanie w stylu - przestać grać w wfb.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Uśmiałem się do łez :D

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Cosar pisze: w klimacie "fluffowo - garazowym".
Ja tylko w kwestii klimatu i GT UK - tam tradycyjnie dopuscili specialne postacie i ponoć były jakieś scenariusze, mające przycinać Karla Franza z czołgami czy też Thoreka. Ale chyba nie czytali własnych książek i nie wiedzą, co z bitwą robi Kairos Fateweaver + Blue Scribes of Tzeentch, przegiętość którego to zestawienia sygnalizował już kiedyś Szafa@poznan. A ten tandem w samym top10 pojawia się bodajże co najmniej ze 2 razy...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

dziwnym nie jest :/ kairos jest tańszą wersja wrony która co prawda nie umie walczyć, ale ma warda 3+ i zna CZTERNASCIE róznych czarów...ale spoko, na ture moze użyc tylko dziesięciu z nich ;) a kostki na nie dostaje od każdego czaru rzuconego przez wroga (to z kolei robia skrybowie ;)).

Specialom mówie zdecydowane nie!
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Cosar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Cosar »

Jak zwykle dzieki za konstruktywne odpowiedzi

Mam wrazenie ze zaprogramowani jestescie na jedyne sluszne rozwiazanie i juz.
To rozwiązanie w stylu - przestać grać w wfb.
A to ciekawe, bo gralem w Warhammera zanim byly jakiekolwiek rankingi.
No ale jezeli ktos gra w wfb, by byc w rankingu, to racja - odbieramy mu cala przyjemnosc.

Poprawiam sie:
- zlikwidowac ranking indywidualny (ew. zmienic), ktory w obecnej formie jest i tak bez sensu.

No i aktualne:

- po co wogole nam Liga z indywidualnym rankingiem?
bez tego moge powiedzic ze armia demonow jest lepsza od ogrow
- czy mozna inaczej zaspokoic potrzebe rywalizacji, jednoczesnie nie produkujac kwasow, przekomplikowujac zasad oraz dzielic srodowisko?
- czy naprawde nie stac nas na wybicie sie troszke wyzej i stworzenie czegos bardziej urozmaiconego co laczyloby by i fluff i rywalizacje? Zamiast polegac na lopatologicznych durnotowych i zbytnio uproszczonych rankingach?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No ale jezeli ktos gra w wfb, by byc w rankingu, to racja - odbieramy mu cala przyjemnosc.
Problemem są demony zalewające turnieje ligowe i wypaczające rywalizację. Zlikwidowanie ligi jest zatem słabym pomysłem. Liga zawsze była rankingiem indywidualnym.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

"co z bitwą robi Kairos Fateweaver + Blue Scribes of Tzeentch"

GoC - jeden z topowych graczy w USA Chaosem ( właściwie turniejowa legenda ) nie gra na Kairosie bo jak sam mówi - 1 pit of shades z Teclisa i koniec gry. He są wtedy naturalna kontrą na "hyper crow" . Fakt że turniejowi wymiatacze przerzucili się na Demony nawet z HE podważył jednak tą metę czego efektem jest taki a nie inny wynik turniejów.


"Problemem są demony zalewające turnieje ligowe i wypaczające rywalizację. Zlikwidowanie ligi jest zatem słabym pomysłem. Liga zawsze była rankingiem indywidualnym."

No właśnie - Jankiel - zdefiniuj problem - czy tylko Demony są problemem ? Bo część graczy mówi że VC też ( to chyba consensus w tej sprawie ) natomiast wyniki turniejów pokazują że to DE zajmują lepsze miejsca od VC - teraz pytanie - czy jeżeli miną 3-4 miesiące i ludzie nie "nauczą" się grać przeciwko DE i rankingi dalej będą wyglądały podobnie to je też zamierzacie obciąć ? Lub też uznać za "wypaczające rozgrywkę" ?

Pytam z czystej ciekawości :)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Dla mnie problemem jest, że DE samymi statami nie wygrają bitwy, a demony to potrafią.
Uerph.

ODPOWIEDZ