Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Kedziorek pisze:
Kruti pisze:Ale Hydra związana w walce jest związana w walce, nie zadaje pieprzonych imapktów i ma 12 cali ruchu. Jest do zabicia zawsze i przez każdego. A do czołgu czasem mozna tylko pomachać...
Ale czasami wystarczy jeden strzał z bolca za 30pkt, żeby czołg stał się jarzyną :)
A ty sie miałeś do Gildii zapisać :) Kiedy na sieci bedziesz?
Obrazek

Kedziorek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Legion Kraków Klub Pijaków

Post autor: Kedziorek »

Laptop mi się przegrzewa wi wyłącza, więc pewnie jak tylko wróci z naprawy pojawie się skopac kilka tyłków :)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Spoko jest jerzyną która pięknie strzela z cannona i jest nie do ubicia. A Hydre czasami zabijaja bez trudu łuki. NIe wspominając o tym ze wystarczy bolec za 50 pts. by ją ściągnąć.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Tak samo GD tyle ze kosztuje 3x tyle co hydra :? Czy to oznacza ze GD sa slabe?
podpis nieregulaminowy - administracja

Kedziorek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Legion Kraków Klub Pijaków

Post autor: Kedziorek »

Bądź co bądź to są dwie jednostki o odmiennych zastosowaniach i skuteczności względem konkretnych armii. Obie są bardzo silne tylko na swoje sposoby, więc dalsze ich przyrównywanie do siebie jest bez celu.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dokładnie - poza tym są armie, które bolców nie mają. Dla WE ściągnięcie czołgu to abstrakcja, a 2óch to już mission impossible. A hydrę idzie złamać ot co.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ja holanowi drzewcem zdjąłem 18 ran na czołgach 1 drzewem ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Na ile bitew?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

trikk pisze:Ja holanowi drzewcem zdjąłem 18 ran na czołgach 1 drzewem ;)
Pewnie twój drzewiec miał LAS-cannona :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dzielnie śledzę całą debatę i rzeczywiście nie sposób się nie zgodzić z głównymi tezami frakcji optującej za obcięciem najmocniejszych obecnie armii. Przy czym absolutnie nie wrzucałbym do tego samego worka DE, VC i Demonów. Przede wszystkim dlatego, że DE spadają z CRa i to jest dla mnie podstawowa różnica. Nie twierdzę, że nie są mocną armią, nie twierdzę również, że nie zobaczymy ich w najbliższym czasie w bardzo mocnych odsłonach, ale to nie to samo. Zawsze będzie można wyprowadzić ich w pole i zaatakować od boku czy tyłu, zawsze można liczyć na to, że nie zdadzą terroru, czy też na to, że bohater z naszyjnikiem coś spieprzy i nagle przegra starcie o 4-5. W wypadku Demonów czy Wampirów liczyć na to nie można.
Co więcej uważam, że DE to całkiem nieźle stworzona przez GW armia. Natomiast Demony i Wampiry to bubel. Chociaż przestrzegałbym przed uznawaniem, że siedzą tam idioci. Oni wiedzą, że tylko mocne podpakowanie nowej armii znacząco zwiększy jej sprzedaż. Przynajmniej w takich krajach jak Polska.
I nieprawdą jest, że Demony to, to samo co inne dominujące jakiś czas temu armie i że gracze grający niegdyś uberarmiami teraz płaczą, bo są w plecy. Pomijam już nawet fakt, na który zwrócił uwagę Jankiel, że to zazwyczaj Ci sami gracze. Chodzi o to, że Demony i Wampiry wyłączają myślenie. Jasne, że plewa z trudem uciągnie coś i na nich, ale ktoś w miarę ogarnięty wygra większość bitew bez problemu i bez myślenia właśnie. I to jest najgorsze. I temu trzeba się koniecznie przeciwstawić. Natomiast próby przeszkadzania w tym, uważam za szkodliwe. Dlatego popieram Kal_Toraka - jeden, wspólnie przygotowany system (przez top rzecz jasna), a zanim powstanie, wdrażanie takich pomysłów, jak ten Barbarossy, czy CS Furiona.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Prawda jest taka, że zawsze były armie słabe, i zawsze były armie mocne. Problem w tym, że kiedyś każdy miał swoją jedną-dwie armie, i grał nimi latami - raz na wozie, raz pod wozem, zaleznie od edycji. Od 1998 roku gram Imperium i grał dalej będe, bo dla mnie młotek to hobby, bez względu na to, czy jakaś Rada Starszych postanowi upieprzyć mi jedynego posiadanego przeze mnie tanka...

A cały problem polega na tym, że kilkunastu cisnieniowców turniejowych patrząc wyłacznie przez pryzmat statsów i tabelek rzuciło się na nowe demony po to, żeby na turach blisterki wygrywać...

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Siweusz pisze:Na ile bitew?
1 bitwa, drzewo na 2 ranach, dostaje ST, zostaje na 1, wbija 3. Potem 2, potem 3, potem 2. Dostaje drugi czolg, wbija 3, potem 2, potem 3, konie bitwy ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

trikk pisze:
Siweusz pisze:Na ile bitew?
1 bitwa, drzewo na 2 ranach, dostaje ST, zostaje na 1, wbija 3. Potem 2, potem 3, potem 2. Dostaje drugi czolg, wbija 3, potem 2, potem 3, konie bitwy ;)
I dostałeś pewnie 0 pkt za nie :D

Ja tez raz wbiłem 18 ran na 2 czołgach za co zostałem nagrodzony 0 ilością punktów. 8)

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Chory pisze:
trikk pisze:
Siweusz pisze:Na ile bitew?
1 bitwa, drzewo na 2 ranach, dostaje ST, zostaje na 1, wbija 3. Potem 2, potem 3, potem 2. Dostaje drugi czolg, wbija 3, potem 2, potem 3, konie bitwy ;)
I dostałeś pewnie 0 pkt za nie :D

Ja tez raz wbiłem 18 ran na 2 czołgach za co zostałem nagrodzony 0 ilością punktów. 8)
Zostałeś nagrodzony tym, że te czołgi do końca bitwy słuzyły za obeliski. I to juz gdzieś tak od 5-6 rany...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

raf pisze: Zostałeś nagrodzony tym, że te czołgi do końca bitwy słuzyły za obeliski. I to juz gdzieś tak od 5-6 rany...
to obeliski zajmuja cwiartki i zamrazaja 600pkt z armii przeciwnika?

ptasznik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147
Lokalizacja: 3Miasto

Post autor: ptasznik »

nie, sieja terror i strzelaja z pistoletu :)

a powaznie to faktycznie zrobcie cos z tymi armiami bo troche sie odechciewa grac.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Nie :D To robią przegięte czołgi Empire .

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ci co grają na przysłowiowych"dwóch czołgach i altarze" hańbią dobre imię imperium
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

A oni ci odpowiedzą "fluffowe pierdzenie" ...

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

thurion pisze:
raf pisze: Zostałeś nagrodzony tym, że te czołgi do końca bitwy słuzyły za obeliski. I to juz gdzieś tak od 5-6 rany...
to obeliski zajmuja cwiartki i zamrazaja 600pkt z armii przeciwnika?
to może uściślijmy jeszcze że nie zajmują... tak będzie sprawiedliwiej...

ODPOWIEDZ